محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

( روزهای شنبه تا چهارشنبه از 9 تا 17) 09351182424 - 02188820309
0

استپ درایو

نقش درایو استپ موتور و کنترل کننده چه است ؟

درایور استپ موتور قرار است با فرمان هایی که از کنترلر میگیرد فرمان های قدرت را برای موتور بسازد تا موتور طبق آن فرمان های قدرت حرکت کند. در داخل درایو چیز قابل تنظیمی برای تعریف حرکت وجود ندارد. برای بعضی از مشخصات استپر موتور از جمله ولتاژ، جریان و مقدار پله ها نیاز است که درایور تنظیم شود اما برای فرمان نیاز هست که از طریق کنترلر این فرمان داده شود. این کنترلر میتواند یک plc باشد یا یک فرمانی باشد که از کامپیوتر و از یک برد کامپیوتری می آید یا از یک میکروکنترلر و یا از یک pic. فرمان ها که چه مقدار پالس باید حرکت کند، کنترلر این مقدار پالس را تحویل درایور میدهد مثلا در 1 ثانیه 100 پالس میفرستد و با این 100 پالس به درایور میگوید که موتور را بر اساس تنظیماتی که روی درایور انجام شده چه مقدار حرکت دهد. بنابراین شما برای راه اندازی یک پروژه استپ موتور علاوه بر موتور نیاز به درایور متناسب و کنترلر متناسب با حرکتتان دارید.

درایور استپر موتور ها چه تفاوتی با هم دارند ؟

درایورهایی که معمولا با موتورهای فلنج 42 استفاده میشوند تغذیه 12 ولت دارند و معمولا تا 2 آمپر هستند. درایورهایی که برای استپ موتور فلنج 57 استفاده میشوند معمولا ولتاژ تا 40 ولت دارند و آمپراژ تا حدود 4 یا 5 آمپر دارند. درایورهایی که برای فلنج 86 استفاده میشوند معمولا به این صورت هستند مه مهم با ولتاژ ایسی و هم دیسی کار میکنند. ولتاژ ایسی معمولا بین 18 ولت تا 80 ولت ایسی است و ولتاژ دیسی اعدادی بیشتر مثلا بین 24 تا 110 ولت دیسی. هرچه سایز استپ موتور بزرگ میشود ولتاژی که مورد نیاز است و جریانی که مورد نیاز است بیشتر میشود.

انواع استپ موتور ها با توجه به نیاز صنعتگران ایرانی در سایت ماناموتور طبقه بندی شده اند مانند استپ موتور CNC ، همچنین برای هر دسته از استپ موتور درایور متناسب با آن نیز معرفی شده مانند درایور استپ موتور CNC .

اگر قصد خرید استپ موتور دارید، میتوانید استپ موتور مورد نیاز خود را در فروشگاه اینترنتی مانا موتور به آسانی پیدا کرده، قیمت آن را در لیست قیمت استپ موتور ببینید از صفحه کاتالوگ استپ موتور ، کاتالوگ آن را مطالعه کنید و با توجه به نکاتی که در مقاله نحوه راه اندازی استپ موتور در وبلاگ مانا موتور آورده شده، آن را با درایور مناسب آن راه اندازی کنید و با خیالی آسود خرید کنید. همچنین اگر نمیدانید استپ موتور چیست میتوانید به وبلاگ مانا موتور مراجعه کنید.

   اطلاع  از جدیدترین محصولات و آخرین تخفیفات در کانال تلگرامی ماناموتور

   انواع ویدئوهای آموزشی و فنی مرتبط با نحوه نصب و به کارگیری محصولات در آپارات ماناموتور

   انواع ویدئوهای سرگرم کننده و خلاقانه در زمینه اتوماسیون صنعتی در صفحه اینستاگرام ماناموتور

   جدیدترین موقعیت های شغلی و فرصت های همکاری در لینکداین ماناموتور

1 آیتم

  1. H2M-MSD02 , درایور استپ موتور دو فاز 2 آمپر

    H2M-MSD02 , درایور استپ موتور دو فاز 2 آمپر

    H2M-MSD02 درایور استپ موتور دو فاز ، 2 آمپر ، از 8 تا 24 ولت دیسی (نرمال 12 ولت) Pulse/Direction;Enable/Disable Input بیشتر بدانید
    ‎2,900,000ریال

1 آیتم