شرکت هوشمند سازان حرکت

درایور استپ موتور سه فاز

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

موتور و درایور استپ موتور سه فاز

همانطور که احتمالا میدانید، استپ موتور ها به 3 دسته کلی 2 فاز، 3 فاز و 5 فاز تقسیم میشوند. استپ موتور های 5 فاز بخاطر قیمت بالا و مشکلاتی که در طراحی درایو آن ها وجود داشته کمتر در بازار یافت می شوند. استپ موتور های 3 فاز به نسبت نوع دو فاز آن دقت و گشتاور بالایی دارند. همچنین این استپ موتور ها در حرکاتی با رفت و برگشت زیاد بسیار مناسب هستند. اما یک نکته منفی به نسبت استپ موتور های 2 فاز دارند و آن هم قیمت بالای آن ها می باشد. این افزایش قیمت به نسبت استپ موتور های 2 فاز باعث شده است که موجودی آن ها در بازار بسیار کم تر از استپ موتور های 2 فاز باشد.

استپ موتور های 3 فاز دارای 6 سیم می باشند که در بعضی از مدل ها این سیم ها در داخل به هم متصل شده و سه سیم U، V و W از آن خارج شده است. این اتصال میتواند ستاره و یا مثلث باشد که بسیار مشابه الکتروموتور های سه فاز است. استپ موتور های 3 فاز 0.6 و 1.2 درجه میباشد که با توجه به درجه های کمتر به نسبت استپ موتور های 2 فاز دقت بالاتری را ایجاد می کند.

سیم بندی موتور های سه فاز

سیم بندی و راه اندازی درایور استپ موتور

برای اتصال موتور سه سیم به درایور استپ موتور های سه فاز کار بسیار آسان است و فقط کافیست که سیم ها را متناظرا به جای خود متصل کنیم و با توجه به دیتاشیت محصول از اتصال سیم های داخلی مطمئن شویم. در استپ موتور های 6 سیم دستمان باز تر است و می توانیم به هر نحوی که خواستیم (ستاره یا مثلث) آن ها را به درایور متصل کنیم.

درایور های استپ موتور سه فاز به نسبت 2 فاز ها آسانتر سیم کشی میشوند و باید مطابق توضیحات بالا به درایور متصل شوند. از سمت دیگر با توجه به این که پالس های کنترلر NPN و یا PNP هستند به ورودی های PUL، DIR و ENA راه میابند. این سیم کشی در تصویر زیر آمده است:

سیم بندی استپ موتور سه فاز

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

10 آیتم ها

هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 10 مجموع کل: 10 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

10 آیتم ها

هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی