محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

( روزهای شنبه تا چهارشنبه از 9 تا 17) 09351182424 - 88820309 - 58693000
0

خرید توسط
ولتاژ کاری
توان
دور خروجی
گشتاور
تعداد قطب
قیمت

الکتروموتور vem

الکتروموتور VEM یکی از برترین و محبوب ترین موتورهای الکتریکی موجود در بازار ایران است. آوازه محبوبیت و فروش قدرتمند این الکتروموتور در بازارهای بین المللی، نشان از قدرت این برند و البته کیفیت محصولات آن دارد. در صنایع مختلف همواره محصولات آلمانی به دقت، کیفیت و طول عمر بالا معروف بوده اند. موتورهای الکتریکی برند VEM نیز دقیقا به دلیل کیفیت فوق العاده بالای خود، چنین ویژگی هایی نسبت به رقبا دارند.

این برند آلمانی سابقه بسیار دور و درازی در زمینه تولید الکتروموتور و دستگاه های مربوط به اتوماسیون صنعتی دارد. وی ای ام آلمان از سال 1886 در ز

الکتروموتور VEM یکی از برترین و محبوب ترین موتورهای الکتریکی موجود در بازار ایران است. آوازه محبوبیت و فروش قدرتمند این الکتروموتور در بازارهای بین المللی، نشان از قدرت این برند و البته کیفیت محصولات آن دارد. در صنایع مختلف همواره محصولات آلمانی به دقت، کیفیت و طول عمر بالا معروف بوده اند. موتورهای الکتریکی برند VEM نیز دقیقا به دلیل کیفیت فوق العاده بالای خود، چنین ویژگی هایی نسبت به رقبا دارند.

این برند آلمانی سابقه بسیار دور و درازی در زمینه تولید الکتروموتور و دستگاه های مربوط به اتوماسیون صنعتی دارد. وی ای ام آلمان از سال 1886 در زمینه تولید محصولات یادشده فعال است. واحد تحقیق و توسعه این برند همواره در صدد استفاده از فناوری های جدید برای افزایش بازدهی و افزایش کیفیت محصولات است.

انواع الکتروموتور VEM، دقیقا مطابق با استانداردهای اندازه و ساخت معتبر طراحی می شوند و سپس به مرحله تولید می رسند. در فرآیند رسیدن موتورهای الکتریکی به مرحله تولید، بارها آزمون هایی در مراحل مختلف ساخت موتور برای جلوگیری از هزینه اضافی و افزایش دقت و کیفیت محصولات انجام می شود. به دلیل همین حساسیت ها در غربال مراحل مختلف تولید است که الکتروموتورهای تولیدشده VEM در بازارهای مختلف مشتریان خاص و قابل توجهی دارند. این در حالی است که در بازارهای یادشده، بیش از ده ها شرکت و تولیدکننده رقیب وجود دارد.

در این مطلب قصد داریم تا معرفی کاملی از الکتروموتورهای وی ای ام آلمان داشته باشیم. همچنین در قسمت های بعدی مطلب، سعی می کنیم تا نکات مهمی در مورد نحوه صحیح انتخاب الکتروموتورهای برند یادشده را بیان کنیم.

الکتروموتور VEM

به طور کلی انواع الکتروموتورهای برند وی ای ام آلمان در طیف های مختلفی از نظر، توان، ظرفیت، نوع نصب و... ساخته می شوند. موتورهای الکتریکی ساخته شده در این شرکت به دلیل تنوع و البته انعطافی که در ظرفیت های مختلف خود دارند، می توانند کاربری های مختلف کوچک و بزرگ صنعتی را پوشش دهند.

 این امر انتخاب بهترین الکتروموتور را برای مشتریان سخت می کند. زیرا بسیاری از مشتریان حتی نیاز صنعتی خود را نیز به خوبی نمی شناسند. بنابراین لازم است تا ابتدا با مشخصات فنی و دسته های مختلف از الکتروموتورهای برند فوق آشنا شوند. سپس می توانند با توجه به مشخصات فنی نیاز و کاربرد خود بررسی هایی روی گزینه های نزدیک به کاربری خود داشته باشند. این فرآیند بهترین و صحیح ترین شکل آشنایی با الکتروموتورهای وی ای ام و انتخاب آن ها برای خرید است.

مشخصات فنی انواع موتور الکتریکی VEM

به طور کلی و از نظر نوع نصب، انواع الکتروموتور VEM را می توان به دو دسته پایه دار و فلنج دار تقسیم کرد. در مورد مشخصات فنی دسته های مختلف از الکتروموتورهای VEM می توانیم به موارد زیر به صورت کلی اشاره کنیم:

 • الکتروموتورهای این برند از نوع قفس سنجابی هستند.
 • شرایط کاری این الکتروموتورها دائم کار یا همان Continuous duty است.
 • فرآیند خنک کنندگی در تمامی انواع الکتروموتورهای وی ای ام آلمان با استفاده از فن و از بیرون انجام می شود.
 • کلاس حرارتی موتورهای الکتریکی یادشده F و 150 درجه سانتی گراد است.
 • فرکانس موتورهای تولیدی این برند آلمانی 50 هرتز و 60 هرتز است.
 • محدوده ولتاژ این موتورهای نیز بین 200 تا 500 ولت می تواند متغیر باشد.
 • از نظر منبع تغذیه، الکتروموتورهای برند VEM آلمان می توانند در دو نوع سه فاز و تک فاز خریداری شوند. این مورد بسته به توان و کاربری صنعتی مورد نیاز شما تعیین می شود. در ظرفیت ها و نیازهای مختصر و محدود صنعتی معمولا از الکتروموتورهای تک فاز استفاده می شود. این در حالی است که الکتروموتورهای سه فاز بیشتر برای کاربری های بزرگ صنعتی که نیازمند منبع انرژی قدرتمندتر هستند، طراحی و تولید می شوند.
 • انواع الکتروموتور VEM از نظر جنس بدنه در دو دسته مجزا قرار می گیرند.؛ الکتروموتورهای چدن و الکتروموتورهای آلومینیوم.
 • از نظر توان الکتروموتور، محصولات وی ای ام طیف بسیار وسیعی از نیازهای صنعتی را می توانند پاسخگو باشند. زیرا در این برند الکتروموتورهایی با محدوده ظرفیت توانی 0.06 تا 132 کیلووات طراحی شده و تولید می شوند.
 • سرعت موتورهای الکتریکی برند ذکرشده آلمانی در محدوده 700 تا 3000 دور بر دقیقه است. دور و سرعت های بزرگتر معمولا برای کاربری های کوچکتر مورد نیاز هستند. زیرا در کاربری های کوچک، دور موتور بالا حرف اول را می زند.
 • کلاس حفاظتی تعریف شده برای هریک از الکتروموتورها متفاوت است. به همین دلیل است که برخی از انواع الکتروموتورها نمی توانند در مکان های حساس یا خاص صنعتی فعال باشند. IP55 و IP56 استانداردهای محافظتی هستند که تمامی الکتروموتورهای وی ای ام بر اساس یکی از آن ها ساخته شده اند.
 • از نظر ولتاژ کاری، الکتروموتورهای وی ای ام معمولا به سه دسته، ولتاژ پایین، ولتاژ متوسط و ولتاژ بالا تقسیم می شوند. اتفاقا تقسیم بندی اصلی شرکت VEM از الکتروموتورهای خود نیز دقیقا بر اساس ولتاژ کاری آن ها است.

ویژگی های فنی و مزایای الکتروموتور VEM در فضای عملی

همانطور که مشاهده کردید، با مشخصات فنی بیان شده از کلیه الکتروموتورهای تولیدی این شرکت، با بیش از ده ها نوع الکتروموتور سر و کار داریم. این موتورها به دلیل طراحی دقیق و استانداردی که دارند معمولا دارای سطوح بالایی از بازدهی هستند. البته شاید بهترین محصولات برند فوق در زمینه بازدهی الکتروموتورها، سری موتورهای الکتریکی IE2 و IE1 باشند.

نکته مهم دیگری که در هر نوع الکتروموتور اهمیت زیادی دارد، سازگاری محصول و توان آن در کار با شرایط و دستگاه های متفاوت است. همچنین این موتورها هماهنگی بسیار عالی با اینورتر دارند. لرزش الکتروموتورهای وی ای ام بسیار کم است. همچنین سر و صدای این موتورها نسبت به بسیاری دیگر از الکتروموتورهای موجود در بازار ایران، کمتر است.

از دیگر مزایای عملی الکتروموتور VEM می توان به کیفیت ساخت تمامی قسمت های موتور اشاره کرد. قسمت های مختلف روتور، استاتور و... با بالاترین کیفیت و بهترین مواد اولیه ساخته می شوند. بدون شک همین امر یکی از بزرگ ترین دلایل طول عمر بالای موتورهای تولیدشده توسط وی ای ام باشد.

با وجود تمامی موارد گفته شده از جمله توان های بالا و استمرار کار با بازدهی بالا، الکتروموتورهای وی ای ام مصرف بهینه ای دارند. از نظر هزینه های منبع انرژی، انواع الکتروموتور وی ای ام شرایط بسیار خوبی نسبت به سایر برندهای رقیب دارند. بسیاری از افراد خصوصا طرفداران مصرف حداقلی انرژی، این نوع از موتورهای الکتریکی برند آلمانی را بهترین انتخاب برای خرید الکتروموتور می دانند.

الکتروموتور وی ای ام با توجه به توان پوشش گسترده دارای کاربری های متنوعی در صنایع و کارخانجات کشور است. صنایع فولاد، صنایع پتروشیمی، سیمان و صنعت خودروسازی از مهم ترین محل های کاربرد موتورهای این شرکت هستند. 

نحوه انتخاب صحیح الکتروموتور VEM

در انتخاب تمامی ابزار و دستگاه های صنعتی، اصولی وجود دارد که با توجه به شرایط کاری محصول در فضای صنعتی و مشخصات فنی محصول تعریف می شوند. در انتخاب صحیح الکتروموتورهای آلمانی وی ای ام نیز دقیقا چنین پروتکلی حکم فرما است.

در انتخاب موتورهای الکتریکی این شرکت، اولین و مهم ترین نکته بررسی نیاز صنعتی شما است. یعنی شما باید بدانید که موتور الکتریکی که نیاز دارید، باید چه قدرتی داشته باشد، نوع نصب الکتروموتور چگونه باشد و یا موتور در اتصال خود با سایر دستگاه های صنعتی باید چه ویژگی های فنی داشته باشد. نکته بعدی، توجه به محیط کاری است که الکتروموتور قرار است در آن قرار بگیرد.

بسیاری از انواع الکتروموتورها توانایی کار در محیط های صنعتی با ریسک بالا را ندارند. استانداردهای محافظتی که موتورهای فوق بر اساس آن ها ساخته شده اند، اجازه کار آن ها در محیط های با ذرات معلق غلیظ، دمای بالا یا شرایط مشابه را نمی دهد. برای انتخاب الکتروموتورهایی که توان کار در فضاهای یادشده را دارند، شما باید به دنبال استانداردهای محافظتی مخصوص این فضاها باشید. IP همان فاکتوری است که نشان می دهد الکتروموتور توان کار در چه شرایطی را دارد. این اطلاعات به صورت کامل در کاتالوگ الکتروموتور VEM در دسترس است.

عامل نهایی که به صورت مستقیم در انتخاب درست الکتروموتور وی ای ام آلمان نقش دارد، جنس و متریالی است که بخش های مختلف الکتروموتور مانند بدنه، سیم پیچ و... از آن ساخته شده است. این موارد به علاوه مشخصات کامل فنی، استانداردهای محافظتی موتور و... به صورت کامل در کاتالوگ مخصوص هر الکتروموتور توسط برند VEM ثبت شده است.

نمایندگی و لیست قیمت الکتروموتور VEM

قیمت موتورهای فوق بر اساس قدرت، متریال و فناوری به کار رفته در طراحی آن ها می تواند متفاوت باشد. همچنین این شرکت در تغییرات مداوم خود برای بهبود موتورهای الکتریکی تولیدشده، سری هایی از الکتروموتورها را تقویت نموده یا کاملا تغییر نسل می دهد. بر این اساس ممکن است قیمت آن ها نیز تغییر کند. نمونه بارز این استراتژی از سوی برند آلمانی تغییر موتورهای نسل IE3-W41 به نسل IE3-W43 است.

برای دست یابی به قیمت دقیق و مشخصات فنی دقیق موتورهای الکتریکی وی ای ام، باید با نمایندگی این شرکت در ایران در ارتباط باشید. در این ارتباط می توانید مشاوره رایگان برای انتخاب الکتروموتور بنا به نیاز خود دریافت کنید. همچنین کاتالوگ به زبان فارسی در این ارتباط برای شما قابل دسترسی خواهد بود.

از دیگر مزایای ارتباط با نمایندگی الکتروموتور vem می توانیم به تضمین قیمت خرید محصول، تضمین اصالت برند و تضمین سلامت موتور اشاره کنیم. چنین مزایای در خرید از سایر فروشندگان هرگز برای شما وجود نخواهد داشت. ممکن است در خرید موتورها در فروشگاه های غیر از نمایندگی، با مشکلاتی مانند قیمت بالا و غیرواقعی، عدم اطمینان از اصالت برند و دریافت الکتروموتور با نقص فنی رو به رو شوید.

در این لینک می توانید کاتالوگ اصلی محصولات وی ای ام آلمان را مشاهده فرمایید. برای دریافت کاتالوگ مخصوص و مجزای هر موتور الکتریکی به زبان فارسی، با ما تماس بگیرید.

3 آیتم

 1. VEM-1279.2/3 , موتور کوچک آلمانی سه فاز 25 وات ، 2800 دور بر دقیقه
 2. VEM-1279.2 , موتور کوچک تکفاز آلمانی ، 10 وات ، 1400 دور بر دقیقه
 3. VEM-1279.2/2 , موتور کوچک آلمانی سه فاز 16 وات ، 1400 دور بر دقیقه
در حال بارگذاری محصولات بیشتر

3 آیتم

فیلتر

مرتب سازی