شرکت هوشمند سازان حرکت
روزهای شنبه تا چهارشنبه از 9 تا 17 09351182424 - 88820309 - 58693000

تیوپ پمپ آب

مشاهده به صورت مشبک لیست

8 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
 1. SeFa-500.750LT-Dn.150
  تیوپ EPDM سفا 500 لیتر
  ‎0 تومان
 2. SeFa-200.300LT-Dn.150
  تیوپ EPDM سفا 200 لیتر
  ‎0 تومان
 3. SeFa-100.150LT-D.80
  تیوپ EPDM سفا 100 لیتر
  ‎0 تومان
 4. SeFa-100.150LT-D.80S/F
  تیوپ EPDM سفا 100 لیتر
  ‎0 تومان
 5. SeFa-100.150LT-D.90VA
  تیوپ EPDM سفا 100 لیتر
  ‎0 تومان
 6. SeFa-80.100LT-D.80
  تیوپ EPDM سفا 80 لیتر
  ‎330,000 تومان
 7. SeFa-50.80LT-D.80
  تیوپ EPDM سفا 50 لیتر
  ‎276,000 تومان
 8. SeFa-24LT-D.80
  تیوپ EPDM سفا 24 لیتر
  ‎54,000 تومان
مشاهده به صورت مشبک لیست

8 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی

تیوب پمپ آب چیست | با عملکرد این تیوب، روش تعویض و خرید آن آشنا شوید

تیوب پمپ آب یکی از اجزایی است که در منبع‌های تحت فشار و پمپ آب قرار داد و باعث می‌شود با پر شدن این تیوب آب از منبع خارج شود. اما گاهی اوقات پمپ به درستی کار نمی‌کند که یکی از دلایل آن می‌تواند خرابی این تیوب باشد. با ما همراه باشید تا نشانه‌هایی که می‌توان به وسیله آن فهمید تیوب خراب شده و روش تعویض آن را شرح دهیم.

تفاوت منابع آب دارای تیوب و منبع آب بدون تیوب

در منبع آبی که تیوب پمپ آب در آن وجود دارد، شارژ هوای منبع در قسمت بالای پمپ انجام می‌گردد و آب در منبع در بیرون از یک تیوب لاستیکی در پایین مخزن ذخیره خواهد شد. در منبع‌های بدون تیوب پمپ آب، از یک مخزن فولادی برای نگهداری هوا و تامین آب استفاده می‌شود. داخل این منبع ممکن است برای کاهش مقاومت و جلوگیری از خوردگی مخزن و افزایش عمر پمپ از یک لایه که معمولا جنسی روغنی دارد برای پوشش استفاده شود.

سه روش برای تشخیص خرابی یا پارگی تیوب

برای کاهش استهلاک پمپ آب و ذخیره سازی آب در ساختمان از منبع‌های تحت فشار استفاده می‌شود. یکسری عوامل ممکن است باعث خرابی تیوب پمپ آب شوند که همین خرابی باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد. در ادامه به علت و روش‌های تشخیص معیوب بودن تیوب منبع آب خواهیم پرداخت.

تغییر مزه، رنگ و بو آب خارج شده از مخزن آب

منبع‌های تحت فشار باید طوری طراحی شوند که هیچ اثری روی شکل ظاهری و طعم و بوی آب شرب نداشته باشند. زمانی که هر گونه تغییر در آب حس کردید، و آب قابل شرب نبود می‌توان گفت منبع تحت فشار خراب شده است. به این معنی که کیفیت و ظاهر آب مانند بو، رنگ، مزه و طعم آن تغییر کرده و دیگر طبیعی نیست.

در حالتی که جنس تیوب غیر استاندارد استفاده شده باشد یا بی‌کیفیت باشد، احتمال رشد باکتری و جلبک داخل آن مخزن وجود دارد. حتی اگر تیوب سوراخ باشد، ممکن است آب به درون مخزن نشت کند و به مرور باعث ایجاد زنگ زدگی در پوسته شود، که این مواد در صورت ورود به آب شرب روی کیفیت آن تاثیر منفی منفی خواهد گذاشت. اگر چنین نشانه‌هایی دیدید وقت آن رسیده که برای تعویض تیوب پمپ آب خود اقدام کنید.

زمانی که منبع پر می‌شود آب خارج نمی‌گردد

یکی از روش‌های دیگری که شما می‌توانید خرابی تیوب پمپ آب را تشخیص دهید زمانی است که منبع پر شده اما پمپ آب را خارج نمی‌کند. زمانی که آب درون مخزن خارج نشود، که با آن آب گرفتگی نیز می‌گوییم، افت فشار در سیستم از طریق منبع انجام نشده و از مخزن جدا می‌شود، و لحظه‌ای که شیر آب باز می‌گردد با هر فشار و حجمی سیستم باعث روشن شدن پمپ می‌گردد.

از عامل‌هایی که باعث خارج نشدن آب می‌گردد می‌توان وجود رسوبات جامد و یا وجود مواد معلق داخل آب را نام برد که این مواد باعث انسداد دهانه مخزن یا پمپ شده و مانع پر و خالی شدن تیوپ پمپ آب می‌گردد. همچنین مواقعی که فشار مخزن خیلی پایین است، روی فشار پمپ و فشار داخلی مخزن غلبه می‌کند و تیوب بیش از اندازه پر می‌شود که باعث آب گرفتگی مخزن خواهد شد.

روشن و خاموش شدن مکرر پمپ

روش دیگری که می‌توان از آن خراب بودن تیوب پمپ آب را فهمید، روشن و خاموش شدن دائم پمپ آب است. این مورد در اصل مهم‌ترین علامتی است که می‌توان از آن به خرابی پی برد. این خاموش و روشن شدن اگر ادامه پیدا کند و به موقع رفع نشود باعث آسیب‌های جدی خواهد شد و موجب خرابی و یا سوختن پمپ آب می‌گردد. دلیل دوم این مشکل بخاطر تنظیم نبودن فشار داخل منبع نیز می‌تواند باشد. وقتی که فشار درون منبع به اندازه کافی نباشد، باعث افزایش تعداد دفعات روشن و خاموش شدن پمپ آب و خرابی آن خواهد شد.

روش تعویض تیوب پمپ آب

بعد از اینکه علائم خرابی یا پارگی تیوب پمپ آب را مشاهده کردید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. زیرا اگر به موقع تعویض نشود ممکن است خرابی کل سیستم را به همراه داشته باشد و هزینه‌های بالایی را روی دست شما بگذارد. بهترین کار استفاده از فردی مجرب برای تعویض است، اما ما روش این کار را در زیر شرح خواهید داد تا مختصرا با آن آشنا شوید.

 1. منبع تحت فشار معیوب را از سیستم لوله کشی ساختمان جدا کنید
 2. کلاهک شیر هوا را بردارید و پین مخصوص آن را بفشارید تا هوا خارج شود
 3. منبع را روی زمین کج بگذارید تا آب درون آن خالی شود
 4. پس از آن کانکتور یا اتصال و فلنج را از ته منبع باز کنید
 5. تیوب پمپ آب را خارج کنید
 6. داخل منبع فلزی و همینطور تمام لبه‌ها را با سنباده پاک کنید تا ناصافی نداشته باشد
 7. مخزن را دوباره کج کنید تا نصب تیوب پمپ آب راحت باشد
 8. تیوب تازه را داخل این محفظه فلزی بگذارید
 9. مطمئن شوید که تیوب در داخل منبع بسته شده باشد و به درست قرار گرفته باشد
 10. مطمئن شوید که تیوب پیچ نخورده باشد
 11. کانکتور و فلنج را روی تیوب بگذارید و دهنه آن را بیرون بکشید
 12. فلنج باید به شکلی باشد که لبه‌های تیوب کاملا پوشیده باشد که بعد از بستن پیچ‌ها آب خارج نشود
 13. مهره‌ای نگهدارنده که فلنج را به صورت ضربدری با آچار مناسب محکم کنید
 14. دور اتصال‌های پایین دستگاه را با نوار تفلون بپوشانید که درزگیری شود

پمپ آب و لوازم جانبی آن در فروشگاه اینترنتی مانا موتور

فروشگاه اینترنتی مانا موتور با پشتیبانی 24 ساعته، توانسته همواره رضایت و آسودگی خاطر مشتری را جلب کند. شما در هر ساعت شبانه روز می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت ماناموتور لوازم مورد نیاز خود در زمینه‌های صنعتی و ساختمانی را تهیه کنید و در محل مورد نظر تحویل بگیرید. فروشگاه مانا موتور سعی دارد تا با قیمتی مناسب کیفیتی بالا اجناس را به دست شما برساند و همچنین گارانتی کند. در سایت مانا موتور اطلاعات فنی، عکس و قیمت محصولاتی که نیاز دارید را مقایسه کنید و از خرید خود لذت ببرید.