شرکت هوشمند سازان حرکت

بلبرینگ خطی

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

قیمت انواع بلبرینگ خطی

یکی از مهم ترین اجزای کنترلی و هادی حرکت در مسیرهای خطی خصوصا در حرکت های رفت و برگشتی، بلبرینگ خطی یا همان بال بوشینگ است. این ابزار در حرکت های خطی مانند دستگاه های سی ان سی کاربرد دارند. در این مقاله ابعاد تجاری مانند نحوه انتخاب و خرید بلبرینگ خطی را بررسی می کنیم.

انواع بلبرینگ خطی

این ابزار صنعتی دارای اجزای مختلفی است که هرکدام نقشی مهم در عملکرد صحیح کارکرد آن دارند. به طور کلی 4 دسته بلبرینگ از نوع یادشده وجود دارد. انواع خطی ساده و شیاردار از نظر اجزا و ساختار، شباهت زیادی به یکدیگر دارند. بلبرینگ شیاردار یک عضو نسبت به نوع ساده اضافه دارد. وظیفه این عضو اضافه به عنوان صفحه ساچمه ای برقراری شرایطی برای تراز و تعادل در بلبرینگ است.

سایر اجزای مهم و مؤثر در قیمت بلبرینگ خطی عبارتند از:

  • نگه دارنده یا هولدر حرکت که وظیفه برقراری حرکت اجزا در راستای مشخص شده را دارد
  • ساچمه ها که اصطلاحا بال نیز نامیده می شوند. این اجزا با لغزش خود مهم ترین عامل ایجاد حرکت درونی در یک بلبرینگ خطی هستند. مدل حرکتی ساچمه ها به شکلی است که بال بوشینگ با اصطکاک کمتری مواجه می شود. 
  • اسلیو دیگر عضوی است که با شکل قرارگیری و تماس مخصوص خود با ساچمه باعث می شود تا بار به تکیه گاه منتقل شود. 

موارد فوق اعضای اصلی یک بلبرینگ به طور کلی هستند. البته اجزای جزئی دیگری مانند درزگیرهای لاستیکی در ساختار این وسیله وجود دارد که وظیفه جلوگیری از ورود اشیا به بال بوشینگ و جلوگیری از خروج روغن به خارج از آن را دارند. همانطور که در قسمت قبلی گفتیم، ممکن است بر اساس انواع مختلف اجزایی به صورت محدود به این مجموعه اضافه شوند و وظایف جدید یا قدیمی را به شکلی متفاوت انجام دهند. 

انواع بلبرینگ های خطی

بال بوشینگ ساده

ساده ترین دسته از بلبرینگ های خطی، همین نوع بال بوشینگ ساده است. اجزای این ابزار کنترل حرکتی از سایر انواع کمتر است و به ساده ترین شکل ممکن حرکت خطی را برقرار می کند. در برندهای مختلف معمولا این نوع از بلبرینگ را با نام سری LM نیز می شناسند. در میان سری های LM بلبرینگ خطی Lm8Uu در میان افراد بیشتر مورد جستجو قرار می گیرد.

از نظر شکل ظاهری، بال بوشینگ های ساده به شکل استوانه ای هستند. جمیع عوامل فوق باعث می شود تا انواع بلبرینگ خطی های ساده از نظر اقتصادی مقرون به صرفه ترین گزینه های ممکن در هر برند باشند. 

بال بوشینگ ساده

بلبرینگ خطی شیاردار

همانطور که در قسمت های قبلی گفتیم، تنها تفاوت این نوع از بلبرینگ با نوع ساده، در یک ساچمه صفحه ای است. میله این بلبرینگ ها پایه دار هستند و شیار مخصوص تعبیه شده بر روی بلبرینگ برای چفت شدن با پایه های شفت است.

بلبرینگ شیار دار

بلبرینگ خطی فلنج دار

تفاوت ساختاری بلبرینگ فلنج دار، همین نصب فلنج بر روی آن به منظور اتصال مستحکم سازه حمل شده به بلبرینگ خطی است. البته این نوع اتصال خود می تواند قابلیت بلبرینگ را در تحمل بارهای شعاعی افزایش دهد.

بلبرینگ خطی فلنج دار

قیمت بلبرینگ خطی بلوکی

نام‌ گذاری این نوع از بال بوشینگ ها نیز مشابه با سایر انواع بر اساس فیزیک بلبرینگ و اجزای مهم اضافه شده به ساختار آن انجام شده است. بلوک فلزی قرارگرفته روی این نوع باعث شده است تا نام بلبرینگ بلوکی برای تشخیص دادن آن با سایر انواع انتخاب شود. این بلبرینگ ها استحکام بالایی دارند و برای نصب در زیر اجسام بسیار مناسب اند.

بلبرینگ خطی بلوکی

علاوه بر موارد فوق یعنی نوع و اجزای اضافه شده به بلبرینگ، برند سازنده آن نیز می تواند تأثیر زیادی در تعیین قیمت نهایی داشته باشد. در حال حاضر در بازار ایران محصولات برند چینی FSA دارای تنوع قیمت معقول به نسایر برندها هستند. 

این محصولات از قطر 6 تا 30 میلی متر موجود و قابل خریداری هستند. طبیعی است هرچه نوع بال بوشینگ و ابعاد آن بزرگتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر می رود. 

بال بوشینگ را چگونه انتخاب کنیم؟

برای این منظور باید به برخی از ویژگی های فیزیکی و پتانسیل بال بوشینگ های مختلف دقت کنیم. برای این منظور بار تحمیلی به بلبرینگ در کاربرد مورد نظر باید با توجه به ضرایب ایمنی و... تا حد امکان به صورت دقیق محاسبه شود.

حال باید با توجه به بار محاسبه شده و سایر مشخصات فیزیکی مانند قطر شفت و ابعاد کاربرد مورد نظر از کاتالوگ محصولات یک برند، بهترین و متناسب ترین بلبرینگ با میزان لقی مناسب انتخاب شود. سایز های 8، 10، 12 و 20 از پرمصرف ترین و محبوب ترین ابعاد انتخابی برای انواع بلبرینگ خطی هستند.

بلبرینگ خطی ارزان

مبحث ارزان یا گران بودن یک بلبرینگ مستقیما به سه عامل کیفیت، نوع بال بوشینگ و برند سازنده آن بازمی گردد. به طور کلی توصیه می شود به جای خرید یک محصول ارزان به دنبال خرید بلبرینگ خطی با قیمت مناسب باشید. زیرا عموما محصولات یا بلبرینگ خطی ارزان کیفیت مناسبی ندارند. بنابراین به تناسب نیاز خود سعی کنید باکیفیت ترین و مقرون به صرفه ترین نوع را انتخاب کنید.

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

226 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 226 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

226 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی