شرکت هوشمند سازان حرکت

ریل و واگن

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

ریل و واگن چیست | نحوه عملکرد آن + مزایا و معایب استفاده از ریل خطی

ریل خطی اختراعی بود که در سال 1932 توسط یک شرکت فرانسوی به ثبت رسید. فولاد به دلیل حرکت خطی دقیق و روان، اولین نوع ماده‌ای بود که برای ساخت این دستگاه از آن استفاده شد. در سال‌های بعد یک شرکت آمریکایی به نام تامسون برای اولین بار در واگن‌های این دستگاه از توپ‌های چرخنده استفاده کرد، و باعث افزایش افزایش کارایی ریل و واگن شد. از این محصول در صنایع، به خصوص در دستگاه‌های CNC و چاپگرهای سه بعدی استفاده می‌شود. تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا با نحوه عملکرد این دستگاه و نکات نگهداری از آن آشنا شوید.

نحوه عملکرد ریل خطی

سیستم راهنمای خطی، یا ریل خطی دو بخش اصلی دارد، بلوک‌های متحرک (واگن) و مسیر آهنی (ریل) که هر کدام ممکن است به نسبت کاربرد آن در کاری که قرار است انجام گیرد، جنس متفاوتی داشته باشند. بلوک‌های متحرک که معمولا از جنس پلاستیک ساخته می‌شوند، در امتداد صفحه‌ای که ریل روی آن قرار گرفته است حرکت می‌کنند. این واگن می‌تواند به جلو و عقب برگردد، و یکی از مزایای استفاده از ریل و واگن نسبت به شفت‌های گرد است که فقط در یک مسیر می‌توانند به حرکت درآیند. این بلوک‌ها روی ریل سوار می‌شوند تا حرکتی که به آن دستور داده می‌شود انجام گیرد، و امکان نصب قطعات و دستگاه‌های مختلف روی بلوک وجود دارد. حرکت از طریق بلبرینگ انجام می‌گیرد که باعث می‌شود اصطکاک دستگاه کم شود و خوردگی در لبه‌های ریل ایجاد نشود.

در صنعت به طور عمده از دو نوع ریل خطی استفاده می‌شود. این دو نوع عبارتند از یاتاقان حرکت کشویی و واگن بلبرینگ دار. تمایز اصلی بین این دو مورد چگونگی حرکت واگن در امتداد ریل خطی است. مدل کشویی قدیمی‌ترین نوع لینیر گاید یا راهنمای خطی است که در صنعت استفاده می‌شود. البته امروزه هنوز از این مدل استفاده می‌شود و دلیل آن ممکن است به خاطر سادگی مکانیزم و تولید با هزینه‌های کمتر باشد. یکی از عیب‌های استفاده از یاتاقان کشویی، ضریب اصطکاک بالای آن در مقایسه با انواع دیگر است. با چنین ضریب اصطکاک زیادی، برای شرکت‌های مدرن دشوار است که از این نوع ریل و واگن برای کاربردهایی با دقت بالا یا سرعت زیاد استفاده کنند.

مدل بلبرینگ خطی به عنوان متداول‌ترین نوع ریل خطی برای اکثر صنایع شناخته می‌شود. بلبرینگ عنصری است که معمولا در این بلوک‌ها برای ایجاد حرکت استفاده می‌شود و اصطکاک به دلیل وجود گوی‌های چرخنده به مقدار قابل توجهی کاهش یافته است.

کاربرد ریل و واگن در صنعت

طیف گسترده‌ای از صنایع، از ریل و واگن‌ها برای برنامه‌های خود استفاده می‌کنند و این دستگاه‌ها را سفارش می‌دهند. به طور معمول از بلبرینگ خطی برای جابجایی میز ماشین، در جهت‌های محور X یا Y استفاده می‌شود. برنامه‌های که به دقت بالا احتیاج دارند از راهنمای خطی استفاده می‌کنند که کمترین ضریب خطایی هم نخواهند داشت. به طور مثال در دستگاه CNC نیاز است تا یک قطعه در جهت‌های مختلف تراشکاری شود، هر میز کار (صفحه‌ای که روی آن ابزار تراش نصب شده است) دارای یک ریل و واگن مخصوص به خود است. به همین دلیل، همزمان می‌توان هم قطعه را تکان داد و هم ابزار را در جهت مختلف چرخاند. یکی دیگر از دلایل استفاده از این راهنماهای خطی توانایی در کنترل افزایش دما و تغییرات سرعت زیاد است، که باعث شده استفاده بلبرینگ به صرفه‌تر باشد.

همچنین در صنایع از ریل‌های خطی برای حمل و نقل کالاهای سنگین می‌توان به راحتی استفاده کرد. بسته به مدل کاربرد، بعضی از این دستگاه‌ها دارای ریل سقفی هستند که باز هم توانایی تحمل وزن سنگین را دارند. بسته به اندازه و جنس ریل و واگن‌ها می‌توان از چند گرم تا چند صد کیلوگرم روی واگن‌ها سوار کرد، و حتی آن را با سرعت‌های مختلفی به گردش درآورد. در صنایع مدرن، می‌توان روی واگن، بازوهای روباتیک برای انجام فرآیندهای تولید نصب کرد. اگر شما به سیستمی مناسب برای برنامه‌هایی که نیازمند دقت بالا، استحکام بالا و عمر طولانی هستند احتیاج دارید، ریل خطی بهترین گزینه برای شما است. در سایت ماناموتور می‌توانید مدل‌ها را بررسی کنید و خرید خود را انجام دهید.

قیمت ریل و واگن در بازار داخلی

قیمت ریل و واگن در ایران کاملا بستگی به قیمت روز ارز دارد، هرچند نمونه‌های داخلی نیز در بازار پیدا می‌شوند. اما از آنجا که اکثر قطعات نیز از خارج وارد می‌شوند، ممکن است روی تولید آن تاثیرگذار باشد. عمده قیمت این دستگاه به خاطر جنس ریل است. واگن این دستگاه حدودا بین 400 تا 800 هزار تومان است. البته برای اطلاع از قیمت مدل‌های صنعتی و فوق سنگین آن، باید از مشاوران ماناموتور راهنمایی بگیرید. قیمت ریل‌های این دستگاه نیز بستگی با اندازه و قطر فلز دارند، معمولا قیمت ریل بین 900 هزار تا 5 میلیون تومان است. هرچند مدل‌های مینیاتوری و بسیار کوچک، قیمت بسیار پایین‌تری دارند. از مدل‌های کوچک در دستگاه CNC خانگی و چاپگرهای سه بعدی استفاده می‌شود.

مزایا و معایب استفاده از ریل و واگن

اکثر صنایع از ریل‌های فولادی سختکاری شده استفاده می‌کنند که بلبرینگ‌های توپی در حرکت واگن آن کاربرد دارد. در دستگاه CNC استفاده از ریل و واگن نسبت به یاتاقان‌های کشویی بسیار به صرفه‌تر است. اما استفاده از این دستگاه علاوه بر مزایا دارای معایبی هم هست که در زیر به آن خواهیم پرداخت.

مزایا استفاده از ریل و واگن خطی

ریل‌های خطی بسیار محکم هستند. ریل‌های خطی به دلیل عواملی مانند شکل و سختی فلز به طور قابل توجهی کمتر از شفت‌های خطی خم می‌شوند و یا حتی دچار خوردگی می‌گردند. اگر باور نمی‌کنید سعی کنید یکی از ریل‌ها را خم کنید و آن را با خم شوندگی شفت‌های معمولی مقایسه کنید. در دستگاه‌های سی.ان.سی این محکم بودن باعث می‌شود تا دقت از بین نرود، و بسیاری از مواد شیمیایی نتوانند روی آن تاثیر بگذارند، که در نتیجه باعث افزایش کیفیت قطعات تولیدی می‌شود.

دقت بالا و حرکت بسیار روان. ریل‌های خطی معمولا نسبت به شفت‌های گرد و بال اسکروها با تحمل بار بالاتر و از جنس بهتری ساخته می‌شوند. این دقت بالا به معنی کاهش بازی واگن روی ریل و حرکت روان است، که حرکت نرم و سازگارتری را به همراه دارد.

نصب آسان‌تر و دقیق‌تر. نصب ریل و واگن بسیار راحت‌تر از انواع دیگر لینیر گایدها است. ریل‌ها و واگن‌ها هردو دارای سوراخ‌های مخصوص برای نصب آسان هستند، و مونتاژ قطعات به آسانی انجام می‌شوند. پیچ و مهره همه قطعات را به محکمی به یکدیگر متصل می‌کنند و در صورت خرابی هر کدام، می‌توان به آسانی قطعات را جایگزین کرد.

معایب استفاده از ریل و واگن خطی

ریل و واگن گران هستند.با وجود این دقت بالا و کیفیت، دور از ذهن نیست که باید قیمت آن نیز بالاتر از انواع دیگر باشد. هزینه ریل‌های خطی معمولا چندبرابر دیگر انواع ریل‌ها است. به هر حال دقت بالا و حرکت روان هزینه‌ای دارد که برای افزایش راندمان کار خود باید بپردازید.

در استفاده از ریل خطی باید احتیاط کنید.ریل‌های خطی برخلاف یاتاقان‌های کشویی، در صورت خرابی ریل، یا خوردگی بلبرینگ‌های واگن، ممکن است حرکت با مشکل انجام شود، و دچار حادثه شوید.

نکات نگهداری از ریل و واگن

هر سیستمی که دارای قطعات متحرک باشد، در نهایت فرسوده می‌شود. ریل و واگن نیز در صورتی که روغن‌کاری به صورت صحیح انجام نشود، منجر به مشکلات عملکردی و خرابی زودرس خواهد شد. نوع روغن و خصوصیات روغن استفاده شده، تفاوت عمده‌ای در بهبود عملکرد دستگاه ایجاد می‌کند. معمولا استفاده از یک روغن که خصوصیات ضد زنگ زدگی و خوردگی داشته باشد، همیشه بهترین گزینه است. معمولا روی دفترچه راهنمای این محصولات نوشته شده که شیوه روغن‌کاری باید چگونه باشد. همچنین می‌توانید با گرفتن مشاوره هنگام خرید از ماناموتور، لوازم جانبی این دستگاه را نیز خریداری کنید.

بهترین روش برای عیب یابی و پیشگیری از خرابی، گوش کردن به صدای حرکت واگن است. در صورتی که تغییری در حرکت و صدایی که هنگام حرکت ایجاد می‌شود کردید، می‌توانید با کمی روغن‌کاری از بروز خرابی جلوگیری کنید. معمولا دلیل عمده این مشکلات گذاشتن بار نامناسب روی واگن است، و یا اینکه وزن بار به شکل صحیح روی واگن پخش نشده باشد. تمام قطعات ریل و واگن قابل تعویض هستند و تنها با خرید این محصولات، می‌توانید به راحتی آن را جایگزین کنید.

یکی دیگر از دلایل خرابی این دستگاه وجود ذرات و قطعات اضافی روی ریل است. هنگامی که ذره‌ای درون بلبرینگ‌ها گیر کند، ممکن است باعث عدم عملکرد صحیح و حرکت روان واگن شود. همچنین این قطعات ممکن است به خرابی ریل نیز منجر شوند. هنگام نصب ریل سعی کنید، سطح زیر آن کاملا صاف و بدون پستی و بلندی باشد تا فشاری روی ریل وارد نگردد.

خرید ریل و واگن از سایت ماناموتور

از دیدگاه عملکردی، ریل خطی بسیار مناسب‌تر از سایر ابزارهای حرکتی است. تنوع در مدل و نحوه عملکرد، دقت بالا، استحکام زیاد، نصب روان و آسان، افزایش کیفیت محصولات تولیدی، همه از مزیت‌های این دستگاه است. هرچند قیمت بالای آن معضلی است که بسیاری برای افزایش راندمان حاضرند بپذیرند. به هر حال این دستگاه فقط برای افرادی است که دقت و نظم را می‌خواهند. شما می‌توانید با مراجعه به لیست محصولات ماناموتور، انواع برندهای ریل و واگن را مشاهده کنید، و با دریافت مشاوره از متخصصین فروش، اقدام به تکمیل سبد خرید خود و سپس دریافت آن در محل کنید.

لینیر گاید چیست | معرفی انواع بلبرینگ خطی و نکات نگهداری از آن

لینیر گاید یا ریل خطی، یک نوع بلبرینگ خطی است که دارای دو ردیف موازی، شامل توپ یا غلتک‌های نگهدارنده بار هستند. این وسیله مانند ستون فقرات بسیاری از صنایع است، و از مزیت‌های آن می‌توان به هدایت وسایل با اصطکاک بسیار کم و سختی بسیار بالا برای حمل بارهای سبک تا سنگین اشاره کرد. این مقدار بار می‌تواند از چند گرم تا هزاران کیلوگرم باشد. در این مطلب شما را با انواع لینیر گاید ، نحوه عملکرد و کاربرد آن در صنعت آشنا خواهیم کرد.

برای تبدیل حرکت دورانی به حرکت خطی از  لینیر گاید استفاده میشود. در حالت پیچ و مهره که به آن لینیر گاید گفته میشود اگر پیچ را ثابت نگه داریم و آن را بچرخانیم و از چرخش مهره توسط یک گاید جلوگیری کنیم، مهره یک حرکت خطی خواهد داشت. چند قطعه در این مکانیزم وجود دارند که مهم هستند:

لینیرگاید که خود از دو قطعه تشکلیل شده یک قطعه صیقلی و سنگ خورده که سطح اصطکاک کمی هم دارد و یک قطعه استوانه ای شکل که میتواند حرکت رفت و برگشتی داشته باشد.

یک قطعه سرتاسری دیگر وجود دارد به نام اسکرو که در واقع همان پیچ است و انواع مختلفی دارد ماییند لیداسکرو و بال اسکرو. اسکرو به شفت موتور وصل است و از طریق موتور چرخیده میشود.

برای اسکرو یک مهره وجود دارد به نام مهره اسکرو. این مهره توسط لینیرگاید مهار شده است و وقتی اسکرو میچرخد، حرکت خطی میکند.

در تبدیل حرکت دورانی به حرکت خطی، میزان حرکت خطی به اندازه محیط دایره در حرکت دورانی است در نتیجه سرعت حرکت به شعاع دایره وابسته است. در لینیرگاید رابطه نسبت حرکت خطی و دورانی بر اساس طول گام شیارهای بال اسکرو است. هرچقدر طول گام بیشتر باشد سرعت خطی هم بیشتر میشود. مقدار مسافت خطی طی شده به ازای یک دور چرخش اسکرو طول گام است.

استفاده صنایع از لینیر گاید

دلایل استفاده از لینیر گاید بی‌شمار است، اما اندازه‌های متنوع، مدل‌هایی با دقت بسیار بالا، امکان جابجایی انواع بار با سنگینی مختلف باعث شده که بلبرینگ خطی تقریبا برای هرگونه نیاز در صنعت مناسب باشد. برای مثال شفت‌های گرد، فقط می‌توانند تنها بارهایی که نیاز است رو به پایین بروند را تحمل کنند، یا بارهایی که باید به سمت بالا بروند. اما بلبرینگ خطی می‌تواند هر دو کار را انجام دهد. همچنین گایدهای غلتکی متقاطع تنها می‌توانند مسافتی به اندازه 1 متر یا کمتر را طی کنند، اما بلبرینگ خطی می‌تواند طول مسیر بیشتری را حرکت کند. هنگامی که این دستگاه را با گایدهای ساده مقایسه کنید هم، می‌توان به طول عمر بالا، محکم بودن برای حمل بارهای سنگین و سرعت بیشتر اشاره کرد.

لینیر گاید به لطف ماشینکاری دقیق یک لبه یا هر دو لبه ریل آن، که به عنوان سطح مرجع عمل می‌کنند، مقدار دقت بسیار بیشتری هنگام طی کردن مسافت طولانی خواهند داشت. همچنین با داشتن دو، چهار یا شش ردیف غلتک حرکت کننده، توپ یا غلتک استوانه‌ای، دارای قدرت زیاد و عمر طولانی هستند. در صنایع بسته به کاربرد آن از دو مدل تک ریل و دو ریل استفاده می‌کنند. مدل‌های دو ریله بیشتر در مواقعی استفاده می‌شود که قصد دارید بارهای بسیار سنگین‌تری جابجا کنید. در ادامه درباره هر دو مدل این بلبرینگ‌های خطی توضیح خواهیم داد.

لینیر گاید تک ریل

از آنجایی که ریل‌های خطی در هر طرف ریل دارای توپ‌های پشتیبانی کننده بار (یا غلتک) هستند، حتی در صورت استفاده از یک ریل نیز می‌توانند بارهایی با بیش از حد تحمل ریل حمل کنند. این یک مزیت برای استفاده از لینیر گاید است، زیرا هنگام استفاده از شفت گرد، برای افزایش تحمل بار، باید از دو شفت موازی هم استفاده کرد. به همین خاطر بسیاری از صنایع، برای صرفه جویی در فضا یا جلوگیری از حوادثی که بخاطر موازی نبودن بسیار دقیق شفت‌های گرد ممکن است رخ بدهد، از این مدل ریل‌های خطی استفاده می‌کنند. در اینجا چند نمونه پر مصرف از لینیر گایدهای تک ریل آورده شده است.

اکچویتور خطی

این مدل از ریل‌های خطی مکانیسمی دارند که حرکت، توسط یک تسمه، پیچ یا سیلندرهای پنوماتیک ایجاد می‌شود. مزیت این مدل بلبرینگ خطی، مقاومت آن در برابر بارهای لحظه‌ای است. همچنین این مدل می‌تواند با سرعت 5 متر بر ثانیه حرکت کند، که سرعت آن ممکن است نسبت به تسمه یا سیلندر پنوماتیکی که در آن استفاده می‌شود بیشتر یا کم‌تر شود.

ریل‌های خطی هوایی

هنگامی که نیاز باشد باری که قرار است جابجا شود، در هوا معلق باشد، معمولا از این مدل ریل استفاده می‌کنند. یکی از موارد استفاده شده از این ریل در صنعت خودرو سازی است، برای مثال هنگامی که میخواهند همزمان با حرکت خودرو در زیر آن به انجام تعمیرات یا نصب قطعه بپردازند، از این ریل استفاده می‌شود. ظرفیت بار بالای آن‌ها امکان حمل بارهای سنگین را فراهم می‌کند.

ربات خطی

مشخصه اصلی این مدل لینیر گاید تک ریله این است که دارای دو محور حرکتی است (البته گاهی اوقات نیاز است تا در جهت‌های مختلفی حرکت انجام شود که محور Y و Z نیز در آن استفاده می‌شود). فرض کنید شما وسیله‌ای سوار ریل کرده‌اید که قصد دارید همزمان که رو به جلو می‌رود ارتفاع آن نیز زیاد شود، این مزیت تنها به وسیله ربات خطی قابل دستیابی است. هر محور دارای یک ریل خطی است و توسط پیچ (شفت) یا تسمه و یا قرقره‌های فلزی به حرکت در می‌آید. مدل پر کاربرد آن دو محور موازی با هم دارد که همزمان باهم به کار می‌افتند. معمولا از این بلبرینگ خطی، به خاطر توانایی حمل بار سنگین در جهت‌های مختلف استفاده می‌کنند.

لینیر گاید با دو ریل

هنگامی که سنگینی بار زیاد باشد، می‌توان از ریل‌های خطی که دارای دو ریل هستند استفاده کرد. در این پیکربندی، مکانیزم حرکتی را بین ریل‌های خطی نصب می‌کنند و فضایی که سیستم اشغال می‌کند بسیار کاهش می‌یابد. در ادامه چند لینیر گاید دو ریله برای آشنایی بیشتر شما آورده شده است.

لینیر گاید با صفحه متحرک

این صفحه‌های متحرک، سیستم‌هایی با دقت بسیار بالا هستند، که به این معنی است هنگام طی کردن مسافت بالا، کمترین انحرافی نیز در موقعیت ریل‌ها ایجاد نخواهد شد. حتی اگر بار لحظه‌ای که روی صفحات آن می‌افتد سبک یا سنگین باشد، باز هم دقت از بین نخواهد رفت. یکی از موارد کاربرد آن در ریل‌های فرودگاهی است، که چمدان‌های سنگین و سبک روی آن قرار می‌گیرد اما سرعت حرکت تسمه تغییر نمی‌کند. استفاده از این ریل در تولیدی‌ها نیز بسیار زیاد است.

ریل‌های دو پایه صنعتی

این ریل‌ها برای اطمینان از تولید قطعات با کیفیت استفاده می‌شود. مثلا در ماشین تراشکاری، این ریل برای حرکت راحت ابزار برای تراشکاری استفاده می‌شود. یا در ریخته‌گری و پرس‌کاری، قطعات را روی غلتک می‌گذارند و با حرکت غلتک روی ریل، پروسه‌های پرس کردن مواد روی ریل انجام خواهد شد. دلیل اصلی استفاده از این مدل لینیر گاید ، استحکام بالای آن است.

ربات‌های چند محوره (دکارتی)

از آنجا که ربات‌های دکارتی، معمولا فقط از یک سیستم خطی در هر محور استفاده می‌کنند، بسیار مهم است که بتوانند بارهای لحظه‌ای را تحمل کنند. معمولا در هر محور از ریل‌های جفتی استفاده می‌کنند تا دقت و قدرت حرکت ریل بالا باشد.

مشخصات فنی لینیر گاید

لینیر گاید از دو قسمت اصلی تشکیل شده است. این دو قسمت شامل ریل و واگن یا غلتک سوار بر آن می‌شود، که جنس ریل از فولاد ماشینکاری شده و برش و ابعاد بسیار دقیق و با کیفیت است. این ریل‌ها بسته به نوع استفاده و سنگینی باری که قرار است روی آن قرار گیرد در سایز‌های مختلف تولید می‌گردد. معمولا طول شاخه‌های ریل 4 الی 5 متری است که می‌توان آن‌ها را به یکدیگر متصل کرد. یک نکته که باید هنگام استفاده از بلبرینگ خطی به آن دقت داشت، سطح زیرین این ریل‌ها است. در صورتی که حتی مقدار خیلی کمی زمین زیر ریل کج باشد و یا باعث بالا آمدن لبه‌های اتصال گردد، ممکن است در همان بار اول حرکت ریل آسیب ببیند.

نکاتی که باید هنگام خرید لینیر گاید به آن دقت کنید

در هنگام خرید لینیر گاید باید مواردی را در ذهن داشته باشید، که به عمر بالای این دستگاه مربوط است.

میزان روغن کاری

زمانی که از ریل خطی استفاده می‌کنید، تمام اجزای آن باید روغن کاری شود تا از خوردگی قطعات جلوگیری کنید. اگر روغن کاری به موقع نباشد یا از روغن بی‌کیفیت استفاده کنید، هنگام حرکت غلتک روی ریل، به دلیل اصطکاک بالا دما زیاد می‌شود و توپ‌ها از بین خواهند رفت. با از بین رفتن توپ‌ها ریل آسیب خواهد دید و ممکن است متحمل ضرری بسیار بالا شوید.

میزان اصطکاک

میزان اصطکاکی که در لینیر گاید باید باشد، نباید از حد مجاز 0.0035 بیشتر شود. وجود اصطکاک بالا باعث فرسوده شدن بسیار سریع‌تر قطعات، به خصوص ریل خواهد شد. معمولا روغن کاری مناسب این اصطکاک را کم خواهد کرد، اما به جنس قطعات نیز بستگی دارد.

جنس ریل و ظرافت آن

همانطور که گفته شد، ریل‌ها را اکثرا از جنس فولاد می‌سازند. اما گاهی اوقات از آلیاژهای دیگر نیز استفاده می‌کنند، به خصوص زمانی که مطمئن هستند از این لینیر گاید استفاده سنگین نخواهد شد. همچنین پرداخت و ماشین‌کاری لبه‌های ریل باعث خواهد شد تا حرکت بسیار روان‌تر انجام گردد.

دقت بالا در حرکت لینیر گاید دو ریله

اگر نیاز به استفاده از لینیر گاید جفت ریلی دارید، باید مدلی را انتخاب کنید هر دو ریل دارای دقت بالایی باشند و کاملا موازی با یکدیگر ساخته شده باشند. حتی در صورت وجود کوچک‌ترین اختلاف نیز ممکن است دستگاه منجر به ایجاد حادثه، و از ریل خارج شدن غلتک شوند.

نحوه استفاده از لینیر گاید

پس از بهم متصل کردن ریل‌ها، لینیر گاید باید با روغن مخصوص، و روغنی که باعث جلوگیری از خوردگی است روانکاری گردد. همچنین از درست متصل بودن ریل‌ها به یکدیگر اطمینان حاصل کنید. معمولا جنس لینیر گاید از پلاستیک است، و نباید با موادی که باعث خورده شدن پلاستیک می‌شود برای پاک‌سازی آن‌ها استفاده کنید. همچنین هنگام استفاده از لینیر گاید ، حتما دقت داشته باشید وسیله‌ای روی ریل قرار نگرفته باشد، زیرا با برخورد غلتک به آن، هم دقت دستگاه بهم خواهد خورد، و هم ممکن است به ریل و دستگاه آسیب وارد شود.

سخن پایانی

لینیر گاید در صنایع مختلف برای جابجایی اجسام سنگین استفاده می‌شود. در این جابجایی‌ها سرعت حرکت و دقت آن بسیار مهم است. به طور مثال در برخی تولیدی‌ها اگر حرکت سریع نباشد، پرداخت یا پرس قطعه به خوبی انجام نخواهد شد. همانطور که خواندید لینیر گاید انواع مختلف دارد، و شما می‌توانید در سایت ماناموتور به مقایسه و بررسی برندهای داخلی و خارجی بپردازید. همچنین با تماس با مشاورین ماناموتور، می‌توانید در خرید این قطعات راهنمایی لازم را کسب کنید.

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

130 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 130 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

130 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
ارتباط با ما