شرکت هوشمند سازان حرکت

استپ موتور گیربکس دار

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

استپ موتور گیربکس دار چیست؟

استپ موتور گیربکس دار همان استپ موتور های عادی به همراه گیربکس می باشد. این گیربکس ها باید از نوع خورشیدی باشد تا کمترین لقی را ایجاد نماید، اما متاسفانه بعضی از وارد کننده های استپ موتور مخصوصا از برند های متفرقه برای کاهش هزینه ها دست به واردات استپر موتور با گیربکس معمولی می زنند که به کل دقت استپ موتور را از بین می برد؛ البته این نوع گیربکس ها هم همیشه غیرقابل استفاده نیست و برای سیستم هایی که حرکت عمودی داریم به خاطر گرفته شدن خطا توسط وزن خود بار می توان از آن ها کمک گرفت.

استپ موتور با گیربکس خورشیدی

برخلاف آنچه که بسیاری فکر می کنند استپ موتور های گیربکس دار برای کاهش دور یا ایجاد گشتاور بیشتر مورد استفاده قرار نمی گیرد زیرا استپ موتور ها کلا در دور های پایین کار می کنند و گشتاور بالایی هم دارند. کاربرد این استپر موتور ها کاهش لرزش موتور در دور های پایین میباشد زیرا استپ موتور ها حتی با وجود درایور با میکرو استپ بالا در دور های کمتر از 15RPM دارای لرزش و پرش می باشد. معمولا گیربکس هایی با نسبت های 5 و 10 قرار می دهند تا فقط همین مشکل را برطرف کند.

کاربرد دیگری که این استپ موتور ها دارند افزایش اینرسی موتور می باشد تا در کاربرد هایی که سازه به صورت عمودی به موتور نیرو وارد می کند کاری شبیه به ترمز را انجام دهد. در این کاربرد اما استفاده از استپ موتور ترمز دار پیشنهاد می شود تا خطای عملکرد را به صورت کلی از بین ببریم.

برای استپ موتور گیربکس دار بیشتر از چه موتوری استفاده میشود؟

از آنجا که گیربکس این استپ موتورها همیشه کاهنده است دور موتور را کم می کند بیشتر از استپ موتور 5 فاز استفاده می کنند. این استفاده بیشتر برای آن است که استپ موتور های 5 فاز دور بالاتری به نسبت دو فاز و سه فاز دارند و این کاهش دور در آن ها کمتر دیده می شود. اما برای پروژه های خاص از استپ موتور های 2 و3 فاز هم استفاده میشود.

استفاده از گیربکس سروو برای استپ موتور

از گیربکس های سروو در استپ موتور با فلنج های بزرگ می توان استفاده کرد. برای مثال از گیربکس سایز 86 که برای استپ موتور ها ساخته شده است با کمک قطعه تراشکاری میتوان استفاده نمود.

استپ موتور با گیربکس سروو

قیمت استپ موتور گیربکسدار کوچک تا بزرگ در مانا موتور

ماناموتور نماینده انواع برند استپ موتور در ایران میتواند مقصد شما در خرید انواع استپ موتور باشد. سایت اینترنتی مانا موتور با سابقه 8 ساله در عرضه انواع موتور های صنعتی می باشد. شما می توانید با استفاده از فیلتر ها و مشخصات انواع استپر موتورهای کوچک تا بزرگ و همچنین قیمت بروز تمامی اجناس، خریدی با دقت و سریع را تجربه نمایید.

 

 

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

6 آیتم ها

هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 6 مجموع کل: 6 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

6 آیتم ها

هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی