شرکت هوشمند سازان حرکت

استپ موتور گیربکس دار

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

خصوصیات فنی و قیمت خرید استپ موتور گیربکس دار

استپ موتور گیربکس دار در واقع همان استپ موتور عادی به همراه گیربکس می باشد. این گیربکس ها باید از نوع خورشیدی باشد تا کمترین لقی را ایجاد نماید، اما متاسفانه بعضی از وارد کننده های استپ موتور مخصوصا از برندهای متفرقه برای کاهش هزینه ها دست به واردات استپر موتور با گیربکس معمولی می زنند که به کل دقت موتور پله ای را از بین می برد.

استپ موتور با گیربکس خورشیدی

یکی از عوامل لرزش استپر موتور (پرش گام) "اینرسی" می باشد، در واقع نسبت اینرسی بار وارده به نسبت اینرسی استپ موتور، نمایانگر کارایی موتور می باشد. اگر اینرسی بار وارده بیشتر از اینرسی موتور باشد، موتور به سختی بار را کنترل می کند یعنی یا تعداد گام ها بیش از گامهای مورد نیاز می شود یا از روی گام ها پرش می کند. اگر نسبت اینرسی بار به اینرسی موتور، مقدار عددی بسیار بالایی باشد، موتور بیش از حد جریان مصرف کند و از کار می افتد.

رابطه1

یکی از راه های کاهش ضریب اینرسی، استفاده از موتور بزرگتر با اینرسی بیشتر است، اما این روش باعث افزایش هزینه پروژه و وزن اجزای تشکیل دهنده درایور خواهد شد، بدین ترتیب از روش جایگزین، یعنی افزودن گیربکس استفاده می شود. با اضافه شدن گیربکس به استپر موتور با کاهش ضریب اینرسی بار به موتور، ضریب اینرسی استپ موتور به اندازه مربع نسبت گیربکس افزایش می یابد.

رابطه2

دلیل دیگر استفاده از گیربکس در استپ موتور، افزایش گشتاور است. هنگامی که بار توسط استپ موتور گیربکس دار هدایت می شود، گیربکس گشتاور موتور را در مقداری متناسب با نسبت گیربکس و راندمان گیربکس ضرب می کند.

رابطه3

از طرف دیگر در حالی که گیربکس ها گشتاور را چند برابر می کنند، سرعت را کاهش می دهند. به همین دلیل است که به آنها "گیربکس کاهنده" می‌گویند. به عبارت دیگر، وقتی گیربکس به استپ موتور متصل می‌شود، موتور باید سریع‌تر بچرخد (ضریبی برابر با نسبت گیربکس) .

رابطه4

استپر موتور با گیربکس (تصویرسمت چپ) لرزش بسیار کمتری نسبت به استپ موتور بدون گیربکس (تصویر سمت راست) نشان می دهد، به خصوص در سرعت های پایین در محدوده فرکانس تشدید این پدیده بیشتر قابل مشاهده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با استپر موتور گیربکس دار به اینجا مراجعه فرمائید.

میزان لرزش با گیربکس

برخلاف آنچه که بسیاری فکر می کنند استپ موتورهای گیربکس دار برای کاهش دور یا ایجاد گشتاور بیشتر مورد استفاده قرار نمی گیرد زیرا استپ موتورها کلا در دورهای پایین کار می کنند و گشتاور بالایی هم دارند. همانطور که در مطالب بالا اشاره شد، خصوصیت بارز استپر موتورهای گیربکس دار کاهش لرزش موتور در دورهای پایین می باشد زیرا استپر موتورها حتی با وجود درایور با میکرو استپ بالا در دورهای کمتر از 15 دور دارای لرزش و پرش می باشد. معمولا گیربکس هایی با نسبت های 5 و 10 قرار می دهند تا این مشکل را برطرف کند.

کاربرد دیگری که این استپ موتورها دارند افزایش اینرسی موتور می باشد تا در کاربردهایی که سازه به صورت عمودی به موتور نیرو وارد می کند کاری شبیه به ترمز را انجام دهد. در این کاربرد اما استفاده از استپ موتور ترمز دار پیشنهاد می شود تا خطای عملکرد را به صورت کلی از بین ببریم.

برای استپ موتور گیربکس دار بیشتر از چه موتوری استفاده می شود؟

از آنجا که گیربکس این موتورهای پله ای همیشه کاهنده است دور موتور را کم می کند بیشتر از استپ موتور 5 فاز استفاده می کنند، چون استپ موتورهای 5 فاز دور بالاتری نسبت به دو فاز و سه فاز دارند و این کاهش دور در آن ها کمتر دیده می شود. اما برای پروژه های خاص از استپ موتور2 فاز و3 فاز هم استفاده می شود. در هنگام انتخاب درایور استپ موتور حتما به مشخصات فنی استپ موتور مورد نظر دقت فرمائید.

استفاده از گیربکس سروو برای استپ موتور

از گیربکس های سروو در استپ موتور با فلنج های بزرگ می توان استفاده کرد. برای مثال از گیربکس سایز 86 که برای استپ موتورها ساخته شده است با کمک قطعه تراشکاری می توان استفاده نمود.

استپ موتور با گیربکس سروو

قیمت خرید استپ موتور گیربکس دار در ماناموتور

ماناموتور نماینده انواع برند استپ موتور در ایران می تواند مقصد شما در خرید انواع استپ موتور باشد. سایت اینترنتی ماناموتور با سابقه 10 ساله در عرضه انواع موتورهای صنعتی می باشد. شما می توانید با استفاده از فیلترها و مشخصات انواع استپر موتورها و همچنین قیمت بروز تمامی اجناس، خریدی با دقت و سریع را تجربه نمایید.

 

 

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

6 آیتم ها

هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 6 مجموع کل: 6 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

6 آیتم ها

هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
ارتباط با ما