محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

( روزهای شنبه تا چهارشنبه از 9 تا 17) 09351182424 - 88820309 - 58693000
0

خرید توسط
نوع موتور گیربکس
جنس پوسته
امکانات کنترلی
تعداد قطب
نوع پایه و فلنج
جنس بدنه محصول
کشور سازنده
قیمت

الکتروموتور و دینام

راهنمای انتخاب مناسب ترین الکتروموتور صنعتی و معمولی

در این مطلب سعی بر این شده تا هر آنچه از اطلاعاتی که برای خرید الکتروموتور نیاز است گفته شود تا کسانی که قصد خرید موتور الکتریکی را دارند، بهترین الکتروموتور ممکن را که با تمام مشخصات پروژه خود منطبق باشد را خریداری کنند. انتخاب صحیح الکتروموتور قدری پیچیده و دشوار است و حتما باید برای آن وقت و دقت کافی گذاشته شود در غیر این صورت استفاده از یک الکتروموتور اشتباه در پروژه، باعث تحمیل زمان، هزینه و حتی شکست پروژه میشود.

برای خرید الکتروموتور و انتخاب موتور الکتر

راهنمای انتخاب مناسب ترین الکتروموتور صنعتی و معمولی

در این مطلب سعی بر این شده تا هر آنچه از اطلاعاتی که برای خرید الکتروموتور نیاز است گفته شود تا کسانی که قصد خرید موتور الکتریکی را دارند، بهترین الکتروموتور ممکن را که با تمام مشخصات پروژه خود منطبق باشد را خریداری کنند. انتخاب صحیح الکتروموتور قدری پیچیده و دشوار است و حتما باید برای آن وقت و دقت کافی گذاشته شود در غیر این صورت استفاده از یک الکتروموتور اشتباه در پروژه، باعث تحمیل زمان، هزینه و حتی شکست پروژه میشود.

برای خرید الکتروموتور و انتخاب موتور الکتریکی مناسب با بهترین شرایط و قیمت ، باید بیش و پیش از هر چیز نیاز خود برای حرکت را به خوبی شناسایی کرد. برای پمپ ها و فن ها که نیاز به دور متغیر ندارند، خرید الکترو موتور از نوع تکفاز رله ای منطقی تر است.

برای جابجایی های عمودی یا همزن های مایع غلیظ و یا تسمه نقاله ها و پروژه هایی که نیاز به گشتاور اولیه بالاتری (در مقایسه با زمان حرکت دائم خود) دارند، خرید الکتروموتور تکفاز کلاچ دار توصیه می شود. به صورت کلی خرید الکتروموتور از نوع الکتروموتور DC در شرایطی پیشنهاد می شود که دسترسی به برق شهری وجود ندارد، یا ابعاد کوچکتری مد نظر است و یا نیاز به کنترل موقعیت (نه چندان دقیق) وجود دارد.

با توجه به امکان خرید اینترنتی الکتروموتور و امکان بررسی و مقایسه پارامترهای فنی ، شرایط بسیار ساده تر از قبل شده است و نیاز به مراجعات حضوری و جستجو های کم نتیجه در بازارهای صنعتی کم شده است.

الکتروموتور چیست

هر نوع وسیله ای که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل کند، یک الکتروموتور است. به عبارت دیگر هر وسیله ای که نیروی دورانی تولید کند، به عنوان یک الکتروموتور شناخته میشود. الکتروموتورها اغلب از طریق پدیده ی القای الکترومغناطیس کار میکنند. اساس کار الکتروموتورها بر پدیده مغناطیس و میدان الکتریکی است. الکتروموتورها به دو دسته کلی موتور AC و موتور DC طبقه بندی میشوند. در موتور AC ورودی جریان متناوب است و در موتور DC ورودی جریان مستقیم است.

الکتروموتور بر اساس اصول الکترومغناطیس کار میکند. اگر شما جریان الکتریکی را از یک سیم عبور دهید، یک میدان مغناطیسی به وجود می آید. اگر شما سیم را دور یک میله بپیچید، یک میدان مغناطیسی حول آن میله به وجود می آید، به بیانی دیگر میله به یک آهنربا تبدیل میشود به طوریکه یک سر میله میله قطب N و سر دیگر آن قطب S خواهد بود. در آهنربا، قطب های هم نام یکدیگر را دفع میکنند و قطب های غیر هم نام یکدیگر را جذب میکنند. اگر شما میله مورد نظر را با آهنرباهایی دیگر احاطه کنید، میله به خاطر وجود نیروهای جاذبه و دافعه شروع به چرخیدن میکند.

اجزای الکتروموتور

استاتور

هر الکتروموتوری دو بخش مهم دارد: یک بخش ثابت و یک بخش دوار. قسمت ثابت الکتروموتور استاتور نامیده میشود. هرچند طراحی های مختلفی وجود دارد اما استاتور اغلب یک آهنربای دائمی است.

روتور

درون استاتور، روتور قرار گرفته است و متشکل از یک سیم مسی است که حول یک محور پیچیده شده است. وقتی جریان الکتریکی از سیم پیچ عبور میکند، یک میدان مغناطیسی در خلاف جهت میدان مغناطیسی استاتور به وجود می آید و روتور حول محور خود میچرخد.

کموتاتور: اصول

الکتروموتور علاوه بر روتور و استاتور یک بخش مهم دیگر به نام کموتاتور نیز دارد. کموتاتور در انتهای سیم پیچ قرار گرفته است و یک حلقه فلزی است که به دو نیم تقسیم شده است. هر بار که سیم پیچ یک نیم دور میچرخد، کموتاتور جهت جریان الکتریکی را در آن معکوس میکند.

در واقع کموتاتور در فواصل معین جهت جریان ورودی از باتری به روتور را تغییر میدهد. این کار باعث میشود تا از این مطمئن شویم که دو سر سیم پیچ در جهت مخالف حرکت نمیکنند و محور در یک جهت میچرخد.

کموتاتور: قطب های مغناطیسی

وجود کموتاتور در الکتروموتور اجتناب ناپذیر است زیرا حرکت روتور از طریق ایجاد جاذبه و دافعه مغناطیسی بین روتور و استاور شکل میگیرد. برای اینکه خوب متوجه این موضوع شوید، موتوری را تصور کنید که به صورت خیلی آهسته میچرخد. وقتی روتور میچرخد، به نقطه ای میرسد که قطب منفی میدان مغناطیسی روتور در مقابل قطب مثبت میدان مغناطیسی استاتور قرار میگیرد، در نتیجه جاذبه بین دو قطب غیر هم نام باعث میشود تا چرخش روتور متوقف شود.

برای اینکه چرخش روتور ادامه داشته باشد، کموتاتور قطب های میدان مغناطیسی روتور را جابجا میکند در نتیجه قطب مقطب منفی روتور به قطب مثبت تبدیل میشود. قطب مثبت روتور و قطب مثبت استاتور یکدیگر را دفع میکنند و این نیروی دافعه باعث میشود تا چرخش روتور ادامه داشته باشد.

جاروبک ها و ترمینال ها

در یک طرف موتور روتور قرار گرفته و در طرف دیگر آن جاروبک ها و ترمینال ها قرار گرفته اند. جاروبک ها جریان الکتریکی را به کموتاتور میفرستند و معمولا از جنس گرافیت ساخته میشوند. ترمینال ها محل اتصال باتری به موتور هستند و جریان الکتریکی را به روتور میفرستند.

انواع الکتروموتور

طبقه بندی الکتروموتورها در تصویر زیر نمایش داده شده است.

موتور AC

موتور AC جریان متناوب را به نیروی مکانیکی تبدیل میکند و خود به سه نوع تقسیم میشود: موتور القایی، موتور سنکرون و موتور خطی. جزئیات هر یک از این موتورها در زیر شرح داده شده است.

1- موتور القایی

این نوع موتور از پدیده القای الکترومغناطیس برای تبدیل انرژی الکتریکی به نیروی مکانیکی استفاده میکند. بر اساس ساختار موتور، موتور القایی به دو دسته تقسیم میشود: موتور القایی روتور قفس سنجابی و موتور القایی روتور زخم.

روتور قفس سنجابی

موتوری که در آن روتور قفس سنجابی به کار رفته، تحت عنوان موتور القایی قفس سنجابی شناخته میشود. روتور قفس سنجابی، صدای وزوز موتور و قفل مغناطیسی را کاهش میدهد.

روتور زخم

این نوع روتور به اسم روتور حلقه لغزش نیز شناخته میشود. این روتور در گذشته بیشتر استفاده میشد اما امروزه استفاده از آن خیلی کم است.

علاوه بر نوع روتور، موتورهای القایی بر اساس تعداد فاز به دو دسته موتور القایی تک فاز و موتور القایی سه فاز دسته بندی میشوند.

موتور القایی تک فاز

دستگاهی است که انرژی الکتریکی AC تک فاز را با استفاده از پدیده ی القای الکترومغناطیس به انرژی مکانیکی تبدیل میکند. چنین دستگاهی به عنوان موتور القایی تک فاز شناخته میشود.

موتور القایی سه فاز

دستگاهی است که انرژی الکتریکی AC سه فاز را به با استفاده از پدیده ای القای الکترومغناطیس به انرژی مکانیکی تبدیل میکند. چنین دستگاهی به عنوان موتور القایی سه فاز شناخته میشود.

موتور خطی

موتور خطی، نوعی الکتروموتور است که به جای نیروی دورانی، نیروی خطی تولید میکند. روتور و استاتور موتور خطی، بر خلاف سایر الکتروموتورها استوانه ای نیست. این نوع موتور در درب های کشویی و اکچویتورها کاربرد دارد.

موتور سنکرون

دستگاهی است که جریان متناوب با فرکانسی مشخص را به انرژی مکانیکی تبدیل میکند. در موتور سنکرون، سرعت موتور همگام با فرکانس منبع تغذیه است.

سرعت سنکرون با توجه به گردش میدان مغناطیسی اندازه گیری میشود و وابسته به فرکانس و قطب های موتور است. موتور سنکرون به دو دسته رلوکتانس و هیسترزیس تقسیم میشود.

موتور رلوکتانس

دستگاهی است که آغاز فرآیند آن مشابه یک موتور القایی است در حالیکه مانند یک موتور سنکرون کار میکند.

موتور هیسترزیس

موتور هیسترزیس نوعی از موتور سنکرون است که روتور آن به شکل استوانه و از جنس فرومغناطیس است که گشتاور هسترزیس از طریق جریان گردابی موتور تولید میشود.

موتور DC

دستگاهی است که جریان مستقیم را به نیروی مکانیکی تبدیل میکند. اصول کار موتور DC به این صورت است که وقتی یک هادی حامل جریان الکتریکی در میدان مغناطیسی قرار بگیرد، نیرویی بر آن اعمال میشود که باعث تولید گشتاور میشود. موتور DC به دو دسته تقسیم میشود: موتور خود تحریک و موتور تحریک مستقل.

موتور تحریک مستقل

موتور DC که در آن سیم پیچ از طریق یک منبع تغذیه جداگانه تحریک میشود، تحت عنوان موتور تحریک مستقل شناخته میشود. با کمک منبع تغذیه جداگانه، سیم پیچ آرماتور برانگیخته شده و شار مغناطیسی تولید میکند.

موتور خود تحریک

با توجه به نوع اتصال سیم پیچ، موتور خود تحریک به سه دسته تقسیم میشود: موتور DC سری، موتور DC شنت و موتور DC کامپوند.

موتور DC شنت

موتوری است که در آن سیم پیچ به صورت موازی با آرماتور بسته میشود.

موتور DC سری

در این موتور، سیم پیچ به صورت سری با آرماتور بسته میشود.

موتور DC کامپوند

موتوری است که در آن هر دو نوع اتصال سری و موازی بین سیم پیچ و آرماتور برقرار است. موتور کامپاند به دو دسته شنت کوتاه و شنت بلند تقسیم میشود.

شنت کوتاه

اگر سیم پیچ تنها به صورت موازی با آرماتور در ارتباط باشد و ارتباط سری وجود نداشته باشد، اصطلاحا به آن شنت کوتاه گفته میشود.

شنت بلند

اگر سیم پیچ میدان شنت، به صورت موازی با آرماتور و سیم پیچ سری باشد ، موتور به عنوان موتور شنت بلند شناخته می شود.

چگونه پلاک موتور خوانده میشود؟

شما در طول کار با الکتروموتور به اطلاعاتی که روی پلاک آن قرار گرفته احتیاج دارید. وقتی که بخواهید موتور را تعمیر کنید یا یک موتور جایگزین موتور فعلی کنید یا یک قطعه بخرید یا هر کار دیگری با موتور انجام دهید، به اطلاعات پلاک موتور نیاز دارید.

معمولا اطلاعاتی در بر روی پلاک الکتروموتور حک میشوند عبارت اند از: توان، ولتاژ، جریان حداکثر، سرعت، حروف طراحی، ضریب سرویس، فرکانس، راندمان، کلاس عایقی، کارکرد، نوع قاب، چرخ دنده ها، مدل و شماره سریال.

گاهی مواقع خواندن پلاک موتور میتواند به یک چالش تبدیل شود. اکثر کارخانه ها اطلاعات متفاوتی در پلاک موتور قرار میدهند، همینطور اکثر مواقع پلاک کثیف میشود، آسیب میبیند و گاهی کنده میشود. همه این موارد باعث میشوند خواندن پلاک موتور یک کار دشوار و گاهی ناامید کننده باشد.

توان: احتمالا شما با مفهوم توان آشنا هستید، به همین خاطر قصد توضیح آن را نداریم. توان خروجی موتور غالبا با واحد اسب بخار و یا کیلووات نمایش داده میشود.

ولتاژ: الکتروموتورها تنها میتوانند با ولتاژی که روی پلاک آن ها حک شده کار کنند. بسیاری از الکتروموتورها به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت کار با بیش از یک ولتاژ را داشته باشند. برای مثال برخی موتورها میتوانند در دو ولتاژ 230 ولت و 460 ولت کار کنند.

معمولا موتورها یک دامنه نوسان 10 درصدی برای ولتاژ نامی ذکر شده روی پلاک دارند. این به این معنی است که اگر به طور مثال یک موتور برای کار با ولتاژ 230 ولت طراحی شده باشد، میتواند در رنج ولتاژ 208 ولت تا 240 ولت کار کند. نباید به الکتروموتور ولتاژی غیر از ولتاژ ذکر شده برای آن اعمال شود، زیرا در غیر این صورت این کار باعث آسیب رسیدن به الکتروموتور و سایر تجهیزات شما میشود. وقتی با یک موتور با طراحی دو نوع ولتاژ کار میکنید، فراموش نکنید که جریان و بار اعمال شده بر موتور، متناسب با ولتاژ انتخابی باشد.

جریان حداکثر:  وقتی الکتروموتور در 100% توان خود کار میکند، جریانی که میکشد، جریان حداکثر نام دارد. این عدد خیلی مهم است.

سرعت: سرعتی که در پلاک موتور ذکر میشود، درواقع همان سرعت چرخش شفت موتور است. سرعت موتور مستقیما وابسته به فرکانس و تعداد قطب های موتور است. در فرکانس 60 هرتز، یک موتور 4 پل تقریبا با سرعتی برابر با 1800RPM کار خواهد کرد.

حروف طراحی: حروف طراحی، اطلاعاتی را گشتاور راه اندازی در اختیار میگذارد. B (گشتاور راه اندازی نرمال)، C (گشتاور راه اندازی بالا) و D (گشتاور راه اندازی بسیار بالا) متداول ترین حروف طراحی هستند. گشتاور راه اندازی موتور متفاوت از گشتاور نامی آن است.

ممکن است دو موتور با گشتاور نامی یکسان، گشتاور راه اندازی متفاوتی از هم داشته باشند، برای مثال موتوری که در فن های سانتریفیوژ استفاده میشود، نسبت به موتوری که در تسمه نقاله استفاده میشود به گشتاور راه اندازی کمتری نیاز دارد.

ضریب سرویس: تولید کنندگان، الکتروموتور ها را برای پاسخگویی به افزایش تقاضای مشتریان طراحی میکنند. ضریب سرویس  بیان کننده توانایی الکتروموتور برای پاسخگویی به این افزایش تقاضا است. در واقع تفکر ضریب سرویس، یک نوع سیاست بیمه ای است و طراحی شده تا اجازه دهد که موتور در مدت کوتاهی توان بیشتری ارائه دهد و در عین حال دمای سیم پیچ پایین نگه داشته شود.

ضریب سرویس به صورت یک عدد اعشاری نشان داده میشود و اگر روی پلاک موتور ضریب سرویس آن نوشته نشده بود، به این معنی است که ضریب سرویس موتور 1 است.

فرکانس: فرکانس مدت زمانی است که طول میکشد تا در یک موج سینوسی جریان AC از یک قله به قله دیگر برسیم. فرکانس به طور مستقیم در ارتباط با سرعت موتور است. در آمریکای شمالی فرکانس استاندارد 60 هرتز است و در خارج از آن فرکانس استاندارد 50 هرتز است. بر روی برخی پلاک ها، هر دو فرکانس 50 و 60 هرتز ذکر شده است.

راندمان: راندمان موتور بیانگر این مفهوم است که یک الکتروموتور چه طور و با چه کیفیتی انرژی الکتریکی را به عنوان ورودی به انرژی مکانیکی به عنوان خروجی تبدیل میکند و معمولا به صورت یک عدد اعشاری نشان داده میشود. میزان مصرف انرژی موتور بیشترین تاثیر را بر هزینه های عملیاتی سیستم دارد.

کلاس عایقی: کلاس عایقی بیانگر قابلیت موتور برای مقاومت در برابر دما در طول زمان است. B، F و H رایج ترین کلاس های عایقی هستند.

کارکرد: کارکرد، مدت زمانی است که موتور میتواند بدون نیاز به خنک شدن کار کند. اغلب الکتروموتورهای صنعتی به صورت دائم کار طراحی میشوند.

نوع قاب: نوع قاب اطلاعاتی را به ما میدهد راجع به اینکه چه طور موتور محافظت میشود در برابر محیط. قاب های رایج در ساخت الکتروموتور هستند محفظه مقاوم در برابر قطره (ODP) و محفظه کاملا محصور خنک شده توسط فن (TEFC).

ODP یک محفظه باز است که اجازه میدهد هوا آزادانه درون و اطراف سیم پیچ جریان داشته باشد. این محفظه از موتور در برابر ریزش قطرات از بالا با زاویه 0 تا 15 درجه محافظت میکند اما ضد آب نیست.

TEFC مانع از گردش آزادانه هوا درون موتور میشود، در عوض موتور با استفاده از یک فن خنک میشود. TEFC کاملا در برابر آب و هوا مقاوم نیست و آلاینده های بیرونی متوانند وارد موتور شوند اما معمولا اختلالی در عملکرد موتور به وجود نمی آید.

چرخ دنده ها: پلاک موتور شما ممکن است حاوی اطلاعاتی راجع به چرخ دنده ها نیز باشد.

ممکن است دو ویژگی راجع به چرخ دنده ها در پلاک ذکر شده باشد. چرخ دنده ای که شفت را حرکت میدهد و چرخ دنده ای که شفت را در جهت مخالف حرکت میدهد. تفاوت بین این دو در محل قرار گیری آن ها در موتور است. اولی نزدیک به محل خروج شفت از موتور قرار گرفته و دومی درست در نقطه مقابل آن قرار گرفته است. هر کارخانه ای ممکن است به شیوه خود اطلاعات مربوط به چرخ دنده ها را ارئه دهد و نحوه نمایش یکسانی برای آن وجود ندارد.

عوامل اثر گذاز بر قیمت الکتروموتور

قبل از هر چیز باید دانست که با توجه به تیراژ تولید و فروش الکتروموتور های سه فاز ، قیمت الکتروموتور های سه فاز پایین تر است. این نوع موتورها هم ارزان تر و هم در دسترس تر هستند. حتما می دانید که بسیاری از الکتروموتورهای سه فاز را می توان با خازن به صورت تکفاز نیز راه اندازی کرد. بنابراین اگر ولتاژ تغذیه مد نظر شما برق 220 ولت شهری است، با توجه به قیمت الکتروموتور می توانید بجای الکتروموتورهای تکفاز به الکتروموتور سه فاز نیز فکر کنید.

در مورد راه اندازی الکتروموتور سه فاز بصورت تکفاز با خازن به وبلاگ ماناموتور مراجعه کنید. قیمت مینی موتور DC) می تواند نسبت به قیمت موتور الکتریکی AC مقرون به صرفه تر باشند (تا توانهای کمتر از 300 وات). اما در توانهای بیشتر هزینه بیشتری را به شما تحمیل می کنند.

قیمت الکتروموتور فقط تابع نوع الکتروموتور نیست، اما باید دانست که در شرایط مساوی، بیش از همه گشتاور موتور قیمت آن را تعیین می کند. پس در برای آن که قیمت بالایی برای الکتروموتور نپردازید، محاسبه گشتاور را هر چه دقیق تر انجام دهید.

خرید الکتروموتور با چه پارامترهایی دقیق تر می شود؟

بعد از محاسبه گشتاور و انتخاب نوع موتور (تکفاز ، سه فاز یا DC)، در صورتی که دور بالاتر از 1000 دور بر دقیقه مد نظر است، می بایست به سراغ خرید الکتروموتورها رفت. اما برای سرعت های پایین تر از 500 دور بر دقیقه، باید به سراغ انتخاب و خرید الکتروگیربکس بروید. در سایز های خیلی کوچک شاید بهتر باشد از همان ابتدا روی موتورهای DC تمرکز کنید.

اگر خرید الکتروموتور را با هدف نصب بر روی یک گیربکس خاص انجام می دهید، بهتر است بررسی کنید که استاندارد فلنج ورودی گیربکس چیست تا کوپل کردن موتور با گیربکس به راحتی و بدون دردسر انجام شود. اگر خرید الکتروموتور شما برای شرایط محیطی خاصی است، به پارامترهای شرایط محیطی مانند دما و رطوبت مجاز و IP الکتروموتور هم حتما دقت کنید.

در مورد خرید الکتروموتور سه فاز و تکفاز ، در صورتی که برق مصرفی دستگاه برایتان مهم است، کسینوس فی را هم چک کنید. کسینوس فی بالاتر نشان دهنده برق مصرف پایین تر است. اگر نیاز به کنترل موقعیت دقیق دارید، ترجیح را به استفاده از استپ موتور و سرو موتور بدهید. برای کنترل سرعت هم می توان به خرید الکترو گیربکس یا الکتروموتور DC به همراه درایور DC فکر کرد و هم خرید الکتروموتور سه فاز به همراه اینورتر کنترل دور.

نکات مهم در فروش موتورهای الکتریکی

فروش الکتروموتور در ایران بصورت سنتی در بازارهای صنعتی تهران ، اصفهان ، تبریز و مشهد بیش از بقیه شهرستانها رونق دارد. در تهران بورس فروش الکتروموتور صنعتی در خیابان سعدی جنوبی حد فاصل خیابان ملت تا جمهوری می باشد.

فروش الکتروموتور در این بازار هم به صورت کالاهای نو ، کالاها استوک کارکرده و استوک کار نکرده (کالا های مازاد انبارهای کشورهای خارجی) می باشد. در مورد فروش اینترنتی الکتروموتور هم به صورت جسته و گریخته فعالیت هایی انجام شده، اما هیچ کدام به صورت تخصصی و متمرکز بر الکتروموتور توسعه نیافته است.

برند های الکتروموتور

در مانا موتور برندهای معتبر ساخت ایتالیا و دیگر کشور های اروپایی، کره جنوبی، ترکیه و چین و همچنین ساخت داخل وجود دارد. در میان این برندها الکتروموتور ایتالیایی CIMA که ساخت صد درصدی کشور ایتالیا با کیفیت و قیمت بسیار مناسب پیشنهاد می شود، برندهای الکتروموتور ایرانی موتوژن و الکتروژن با توجه به ساخت داخل بودن و امکان پشتیبانی و موجودی بهتر در شرایط تحریم توصیه مناسبی می تواند باشد.

در میان انواع برند های الکتروموتور ایرانی، الکتروژن Electrogen قیمتی مناسب تر و موتوژن Motogen کیفیتی بالاتر دارد. در میان برند های الکتروموتور DC نیز ماناموتور با سابقه فروش چندین ساله موتور کرماس Kormas و موتور SPG بازخورد بسیار خوبی از مشتریان خود گرفته است.

برند های دیگر نیز در ماناموتور وجود دارد که با مراجعه به قسمت فیلترینگ صفحه الکتروموتورهای صنعتی می توانید آنها را مشاهده کنید. و البته این سبد محصول در حال توسعه می باشد.

کاتالوگ الکتروموتور

برای بررسی کاتالوگ برندهای مختلف الکتروموتور می توانید به مرکز دانلود مراجعه کنید. کاتالوگ الکتروموتور های مختلف هم در مرکز دانلود قرار داده شده و هم سعی شده بصورت ضمیمه در صفحه محصول بارگذاری شود.

قیمت روز فروش الکتروموتور و دینام صنعتی و معمولی

لیست قیمت الکتروموتور هر ساعت بروز میشود. در مانا موتور همواره سعی بر این است که لیست قیمت درج شده برای تمامی محصولات از جمله الکتروموتور به روز باشد.

علیرغم نوسانات هر روزه نرخ ارز و با توجه به اینکه اکثر اجناس وارداتی هستند، در نتیجه قیمت آنان تحت تاثیر مستقیم این نوسانات قرار دارد، به روز نگه داشتن قیمت محصولات کار دشواری است اما مانا موتور به احترام مشتریان خود و جهت سهولت خرید آنان، هر لحظه نسبت به بروز رسانی قیمت ها اقدام میکند.

بنابراین میتوانید با خیالی آسوده و با به کارگیری فیلترهای تعبیه شده در سایت، محصول مناسب خود را پیدا کرده و با قیمت روز خریداری کنید.

مشاوره فنی و خرید آنلاین انواع الکتروموتور از وارد کننده و پخش کننده مانا موتور

اگر میخواهید یک الکتروموتور خریداری کنید اما نمیدانید کدام یک از مدل های آن برای پروژه شما مناسب است، مانا موتور به شما در زمینه انتخاب و خرید مناسب ترین الکتروموتور کمک میکند.

مشاوره فنی برای خرید الکتروموتور، مانند هر نوع کالای صنعتی دیگر، می تواند از تحمیل هزینه های خرید محصول و همچنین هزینه های مربوط به سعی و خطاهای اجتناب ناپذیر آن جلوگیری نماید.

مزیت مهم خرید اینترنتی محصولات صنعتی، از جمله الکتروموتور، آن است که می توانید با مقایسه مشخصات فنی و قیمت برندهای مختلف، بر حسب پروژه مد نظر و امکانات و محدودیت های آن، اقدام به خرید دقیقی داشته باشد.

فروشگاه اینترنتی ماناموتور سعی می کند با عرضه و فروش اینترنتی انواع الکتروموتور، با برندهای مختلف چینی، ایرانی، کره ای، تایوانی، اروپایی و ... با تنوع و کیفیت و قیمت مناسب، فضای لذت بخشی را برای صنعتگر ایرانی خلق نماید.

آیتم ها 1 از 30 تا 4132 آیتم

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

 1. SPG-SG46BA02 , موتور گیربکس دار دیسی گشتاور بالا، 24 ولت 1 دور بر دقیقه
 2. LINIX-YN80-230-25-80JB180G10 , موتور گیربکسی تکفاز چینی، 25 وات، 6/66 دور بر دقیقه
 3. SPG-S7I15GXCE;SPG-S7KA15B , موتور گیربکس تکفاز کره ای، 15 وات 80 دور بر دقیقه
 4. SPG-S9I60GTHCE;SPG-S9KC25BH , موتور گیربکس سه فاز 220 ولت کره ای، 60 وات 54 دور بر دقیقه
 5. SPG-RS34BXTQ , موتور دیسی 24 ولت 521 دور بر دقیقه
 6. SPG-S6D06-12A;SPG-S6DA25B1 , موتور گیربکس 6 وات 12 ولت 112 دور بر دقیقه
 7. SPG-S8D25-90A;SPG-S8KA18B1 , موتور گیربکس 25 وات 90 ولت 166 دور بر دقیقه
 8. SPG-S9D120-90CH;SPG-S9KC90BH-S , موتور گیربکس 120 وات 90 ولت 28 دور بر دقیقه
 9. SPG-S9D40-90BH;SPG-S9KB36BH , موتور گیربکس 40 وات 90 ولت 83 دور بر دقیقه
 10. SPG-S9D90-90CH;SPG-S9KC9BH , موتور گیربکس 90 وات 90 ولت 311 دور بر دقیقه
 11. SPG-S9I40GTHCE;SPG-S9KB12.5BH , موتور گیربکس سه فاز 220 ولت کره ای، 40 وات 100 دور بر دقیقه
 12. YILMAZ-0.37-126-1.14-NR002-71/4b, ایلماز سه فاز 0.37 کیلو وات، 126 دور، فلنج دار
 13. TAILI-5IK60GU-YF;5GU-75RH, موتور گیربکس 60 وات سه فاز 17 دور بر دقیقه
 14. TAILI-5DC40-24GU-CF;5GU-150RH, موتور گیربکس 40 وات، 24 ولت، 12 دور بر دقیقه
 15. الکتروموتور الکتروژن 1/2 اسب، 1400 دور، تک فاز رله ای، پوسته آلومینیم
 16. SPG-S9I90GXHCE;SPG-S9KC100BH , موتور گیربکس تکفاز کره ای، 90 وات 13 دور بر دقیقه
 17. SPG-S6D06-24A;SPG-S6DA5B1 , موتور گیربکس 6 وات 24 ولت 590 دور بر دقیقه
 18. SPG-S6D15-24A;SPG-S6DA100B1 , موتور گیربکس 15 وات 24 ولت 30 دور بر دقیقه
 19. SPG-S8D40-90A;SPG-S8KA3B1 , موتور گیربکس 40 وات 90 ولت 1000 دور بر دقیقه
 20. SPG-S9D300-24HH;SPG-S9KH3.6B , موتور گیربکس 300 وات 24 ولت 700 دور بر دقیقه
 21. SPG-S9D60-90CH;SPG-S9KC7.5BH-S , موتور گیربکس 60 وات 90 ولت 386 دور بر دقیقه
 22. KORMAS-67114566 , موتور گیربکس دار خورشیدی دیسی 24 ولت 250 دور بر دقیقه
 23. STREAM-3HPX6P/112M-6, الکتروموتور سه فاز چینی 3 اسب، 2.2 کیلووات، 940 دور، پایه دار چدنی
 24. TAILI-5IK120GU-YF;5GU-15RH, موتور گیربکس 120 وات سه فاز 87 دور بر دقیقه
 25. TAILI-6IK370GU-CF;6GU-30RH, موتور گیربکس 370 وات تک فاز 45 دور بر دقیقه
 26. الکتروموتور موتوژن 1/3 اسب، 1400 دور، تک فاز رله ای، پوسته آلومینیم
 27. SPG-S8I25GSCE;SPG-S8KA36B , موتور گیربکس سه فاز 380 ولت کره ای، 25 وات 34/7 دور بر دقیقه
 28. SPG-S7I15GXCE;SPG-S7KA36B , موتور گیربکس تکفاز کره ای، 15 وات 33/3 دور بر دقیقه
 29. SPG-S9I60GTHCE;SPG-S9KC60BH , موتور گیربکس سه فاز 220 ولت کره ای، 60 وات 22/5 دور بر دقیقه
 30. SPG-RS42BWTJ , موتور دیسی 24 ولت 5 دور بر دقیقه
در حال بارگذاری محصولات بیشتر

آیتم ها 1 از 30 تا 4132 آیتم

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

فیلتر

مرتب سازی