شرکت هوشمند سازان حرکت

فن دمنده

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

راهنمای خرید فن و هواکش دمنده

برای خرید هواکش و فن خوب باید به نکاتی توجه نمود تا به ازای هزینه پرداختی بیشترین بهره را ببریم.

نوع فن و هواکش

فن و هواکش های دمنده انواع مختلفی دارند اما از لحاظ کارکردی به 2 دسته تقسیم میشوند.

  • آکسیال(محوری)
  • سانتریفیوژ

در فن های آکسیال جریان هوا با محور پره های فن موازی می باشد. در فن های سانتریفیوژ جریان هوای مکش و خروجی با هم زاویه 90 درجه دارند. فن های آکسیال توانایی ایجاد جریان هوای بالا با فشار استاتیکی کم را دارا می باشند و در فن و هواکش های سانتریفیوژ جریان هوای کمتری ایجاد می شود اما می تواند فشار استاتیکی بالایی ایجاد کند.

انواع فن

فن و هواکش های محوری برای تهویه و انتقال هوا محیط مثل تونل ها و محیط های صنعتی استفاده دارند. فن های سانتریفیوژ هم برای ایجاد فشار و تهویه مطبوع ساختمان های مسکونی و اداری کاربرد دارند.

جنس و مدل پروانه

پروانه فن های محوری و سانتریفیوژ با توجه به زاویه، تعداد و خم داده شده انواع مختلفی دارند. جنس پروانه هم از دیگر فاکتور های مهم در انتخاب آن هاست. پروانه فن ها می تواند از پلاستیک، فولاد ضد زنگ (استیل)، آلومینیوم و آلیاژ های آهن با رنگ های الکترواستاتیکی باشد.

فن دمنده در انواع این پروانه ها تولید می شود که جلوتر به هر کدام از آنها می پردازیم.

جریان هوای انتقالی و ابعاد فن

مقدار جریان ایجادی فن ها بر حسب متر مکعب بر ساعت بیان می شود. این مقدار با نوع و ابعاد فن ارتباط مستقیم دارد.

در فن های با ابعاد و سایز بزرگتر دور موتور آن ها کاهش میابد. نکته ای که بسیار مهم است محاسبه جریان مورد نیاز برای محیط می باشد که در جدول زیر برای محیط های مختلف قابل مشاهده است:

جدول محاسبه جریان هوا محیط های مختلف

جدول محاسبه جریان هوا محیط های مختلف

صدا و لرزش

وجود اغتشاش و دقت طراحی و ساخت پایین علت وجود لرزش و به دنبال آن صدا می باشد. فن دمنده به خاطر دقت بالا در طراحی و کیفیت بالای مواد اولیه از صدا و لرزش بسیار پایینی برخوردار هستند. میزان صدای انواع فن های مختلف در کاتالوگ آن به صورت دسی بل (dB) بیان می شود.

موتور فن و هواکش

برای فن و هواکش ها معمولا از موتور های القایی استفاده می شود. فن ها برای کارکرد در دما های بالا مثل کوره ها به غیر از مقاومت بدنه باید موتور هایی مقاوم در برابر گرما داشته باشند. کلاس عایقی اغلب موتور های استفاده شده در فن دمنده کلاس B می باشد. در بعضی از مدل های این فن ها مثل فن دمنده صنعتی دایکاست برای کار در محیط های سخت، عایق موتور کلاس F می باشد که تحمل دما تا 155 درجه سانتی گراد را دارا می باشد.

برای راه اندازی بهتر و افزایش راندمان این موتور ها استفاده از اینورتر کنترل دور پیشنهاد می شود.

انواع هواکش و فن دمنده بی صدا

پنکه و هواکش خانگی دمنده

پنکه رومیزی دمنده مدل هاله

اگر شما در محیط های مسکونی و اداری کوچک به پنکه نیاز دارید یکی از بهترین انتخاب ها استفاده از پنکه رومیزی دمنده سه سرعته مدل هاله می باشد.

پنکه رومیزی دمنده

این پنکه های کوچک پایه دار بسیار بی صدا هستند و در کنار زیبایی، با طوری های محافظت شده پلاستیکی خود امنیت بسیار بالایی هم دارند.

این پنکه ها با کد FTF شناخته می شوند و در سه اندازه 20 و 25 و 30 سانتی متر ساخته می شوند:

جدول مشخصات فنی فن دمنده مدل FTF

هواکش خانگی آکسی لاین

هواکش های کوچک اکسی لاین توانایی مکش 70 تا 210 متر مکعب بر ساعت را دارا می باشند. این هواکش ها از موتور تیپ B استفاده می کنند که با توجه به آن که نوع اتصال موتور به بدنه در آن ها پلاستیکی می باشد، صدای بسیار کم و طول عمر بسیار بالا دارند.

هواکش خانگی آکسی لاین

این هواکش دمنده، سری VBX می باشد که به دو نوع معمولی و محافظت شده با IP45 تقسیم می شوند که مدل های معمولی برای سرویس بهداشتی و سری محافظت شده برای حمام و محیط های مرطوب مورد استفاده می باشد.

جدول مشخصات فنی فن دمنده مدل VBX

جدول مشخصات فنی فن دمنده مدل VBX

هواکش خانگی با دمپر اتوماتیک اتولوکس و اتوایر

دو مدل هواکش خانگی دمنده اتولوکس و اتوایر کاملا شبیه به هم می باشد، اما تفاوتی که دارند این است که سایز و هوادهی مدل اتولوکس بیشتر است.

هواکش خانگی با دمپر اتوماتیک اتولوکس و اتوایر

در هر دو این مدل ها دمپر اتوماتیک، موتور تیپ B می باشد و برای کاربرد های تهویه اتاق و آشپزخانه مناسب است.

جدول مشخصات فنی فن دمنده مدل VAL

هواکش خانگی با دمپر و کلید دستی لوکس

هواکش های مدل لوکس برای سرویس های بهداشتی و محیط های کوچک مناسب است و از سایز 15 تا 30 سانتی متر موجود می باشد.

هواکش خانگی با دمپر و کلید دستی لوکس

هواکش دمنده مدل هایلوکس، با کد VSL شناخته می شود و تفاوتی که با هواکش های سری اتولوکس و اتوایر دارد نداشتن محافظ میباشد که بیشتر برای مکان هایی که دسترسی مستقیم وجود ندارد و قیمت پاین مد نظر است مورد استفاده قرار می گیرد.

جدول مشخصات فنی فن دمنده مدل VS

هواکش خانگی پروانه فلزی

هواکش های پروانه فلزی دمنده دارای خروجی تخلیه دایره ای میباشد که دمپر ندارد و برای آشپزخانه ها محیط های مسکونی مورد استفاده می باشد.

هواکش خانگی پروانه فلزی

این هواکش ها از مدل های VMA می باشد که به سیم ارت مجهز است.

جدول مشخصات فنی فن دمنده مدل VMA

هواکش دمنده صنعتی

فن های صنعتی از نوع فن های محوری می باشد که هوای مکش شده را در همان جهت خارج می کند و برای انتقال زیاد هوا با فشار کم مورد استفاده می باشند.

این فن ها برای تهویه هوا بسیار مناسب هستند و می توان در انواع محیط های صنعتی از آنها استفاده نمود. این فن ها در صورت وجود طول کانال بلند و یا زانویی های زیاد مناسب نیستند که باعث سوختن موتور آن می شود.

هواکش دمنده آکسیال طرح آلمان

این هواکش در دو فریم گرد و چهارگوش تولید می شود که در هر دو مدل تفاوتی بین ویژگی های آن ها وجود ندارد. این هواکش ها پروانه فلزی با رنگ الکترواستاتیکی دارند. موتور آنها از تیپ B می باشد و دائم کار است و درجه حفاظتی IP54 دارد.

هواکش دمنده آکسیال طرح آلمان

توجه داشته باشید که این دو مدل هیچ تفاوتی با هم ندارند و انتخاب هر یک فقط به جای نصب آنها بستگی دارد. 

هواکش دمنده صنعتی با پروانه فلزی و استیل

هواکش های مدل VIA شرکت دمنده از هواکش های آکسیال پر کاربرد این برند می باشد که پره فلزی با رنگ الکترواستاتیکی و درجه حفاظت IP44 دارند. این هوکش ها در ابعاد 30، 35 و 40 سانتی متر تولید می شوند.

هواکش دمنده صنعتی با پروانه فلزی و استیل

نوع دیگر این هواکش ها سری VIS می باشد که پره استیل دارند و در برابر رطوبت مقاوم هستند. این هواکش ها قیمت به مراتب بالاتر از مدل VIA دارند و برای محیط هایی مثل سونا و استخر مناسب اند.

جدول مشخصات فنی فن دمنده مدل VI

هواکش دمنده صنعتی فلزی

این هواکش ها از سری VID می باشند که IP44 هستند و برای تهویه محیط های بزرگ اما سبک مثل موتورخانه ها، فضاهای صنعتی و تجاری مورد استفاده می باشد.

هواکش دمنده صنعتی فلزی

هواکش دمنده صنعتی سنگین فلزی

این مدل هواکش دمنده توانایی ایجاد جریان هوا تا 14000 متر مکعب بر ساعت را دارا میباشند. این هواکش ها به خاطر نوع پروانه های خود صدای به نسبت کمی تولید می کنند و سنگین کار هستند.

هواکش دمنده صنعتی سنگین فلزی

این مدل فن دمنده که با کد فنی VIM مشخص می شوند، برای فضاهای صنعتی، گلخانه ها و پارکینگ ها مورد استفاده هستند.

جدول مشخصات فنی فن دمنده مدل VIM

هواکش دمنده صنعتی پروانه پلاستیکی

بدنه هواکش های سری ایلکا همانند دیگر مدل ها فلزی می باشد اما پروانه های آن از جنس پلی آمید و ABS میباشد.

هواکش دمنده صنعتی پروانه پلاستیکی

این هواکش ها برای انواع کاربری ها مثل مرغداری ها، مزارع صنعتی و گلخانه ها مناسب میباشد.نکته مثبت این هواکش ها پره پلاستیکی آن ها میباشد که میتوان از آن ها در محیط های مرطوب هم استفاده نمود.

جدول مشخصات فنی فن دمنده مدل VIE

هواکش دمنده صنعتی آکسیال دایکست با پروانه آلومینیوم

بزرگ ترین و قوی ترین هواکش های آکسیال صنعتی دمنده مدل DVMP می باشد که جنس پروانه آلومینیومی دارد و توانایی ایجاد گردش هوا تا 42000 متر مکعب در ساعت را دارد. این فن ها دایم کار هستند، موتورشان کلاس F میباشد و درجه حفاظتی IP55 دارند که برای محیط های خاص هم مورد استفاده می باشد.

هواکش دمنده صنعتی آکسیال دایکست با پروانه آلومینیوم

هواکش های صنعتی دایکاست دمنده برای انواع فضاهای مختلف از جمله پارکینگ ها، انبار ها و کارخانه ها مورد استفاده می باشد.

جدول مشخصات فنی فن دمنده مدل DVMP

فن های تاسیساتی دمنده

فن های تاسیساتی دمنده در دو نوع آکسیال و فن سانتریفیوژ دمنده موجود هستند. فن های سانتریفیوژ دمنده هم به صورت بکوارد و هم به صورت فوروارد هستند. این فن ها می توانند به صورت مستقیم و یا با پولی به موتور متصل باشند که هر کدام ویژگی های خود را دارند. فن های آکسیال هم به دو صورت پروانه ای و لوله محوری می باشند که بسته به کاربرد می تواند هر کدام مورد استفاده باشد.

فن دمنده آکسیال یوروونت

فن دمنده آکسیال یوروونت

این فن ها در 5 اندازه 500 تا 710 میلیمتر تولید می شوند. این مدل فن های تاسیساتی دمنده پروانه دایکاست آلومینیومی و درجه حفاظتی IP55 دارند و برای سیستم های تاسیساتی و کندانسور ها مناسب اند.

جدول مشخصات فنی فن دمنده مدل VIB

فن و هواکش دمنده آکسیال صنعتی ایلکا فلزی معکوس

فن و هواکش دمنده آکسیال صنعتی ایلکا فلزی معکوس

فن و هواکش ایلکا دمنده با کد فنی VIK عرضه می شود که می تواند معکوس هم باشد. این فن ها پروانه های فلزی با رنگ الکترواستاتیک دارند و برای فضا های متوسط تا بزرگ صنعتی، پارکینگ و رستوران ها مورد استفاده هستند. این فن ها IP54 دارند و بسیار قدرتمند هستند.

به علت تنوع بسیار زیاد این محصول می توانید با مراجعه به کاتالوگ فن تاسیساتی آکسیال دمنده اطلاعات کامل این محصول را دریافت نمایید.

فن دمنده آکسیال سیلندری

فن دمنده آکسیال سیلندری

فن های آکسیال سیلندری دمنده برای محیط های بزرگ صنعتی، کارگاه ها، پارکینگ ها و انبار ها تولید شده اند. این فن ها بدنه فولادی با پره دایکست آلومینیوم دارند و دائم کار هستند.

جدول مشخصات فنی فن دمنده مدل DAMP

فن های آکسیال سیلندری شرکت دمنده از اندازه 500 تا 900 میلیمتر با دور های مختلف تولید میشوند.

فن دمنده آکسیال ترانس

فن دمنده آکسیال ترانس

فن های سری VIC دمنده پروانه از جنس پلی آمید دارند که برای نصب روی ترانسفورماتور ها کاربرد دارد. بدنه گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیکی دارد.

جدول مشخصات فنی فن دمنده مدل VIC

پلاگ فن

پلاگ فن

پلاگ فن ها از نوع فن های سانتریفیوژ میباشند که بسیار شبیه به اگزاست فن های یوتیلیتی می باشد. این فن ها برای مکان هایی با انتقال همای تمیز و تهویه مطبوع استفاده درد. به خاطر ساختار و بدنه خاص این فن ها صدای بسیار کمی دارند.

جدول مشخصات فنی فن دمنده مدل PEB

جنس پروانه پلاگ فن های دمنده از جنس آلومینیوم و جنس بدنه آن فولاد با رنگ الکترواستاتیک می باشد. درجه حفاظت فن IP54 می باشد و کلاس عایقی موتور F می باشد.

فن دمنده سانتریفیوژ یکطرفه بکوارد

فن های بکوارد به نسبت فن های فوروارد راندمان بیشری دارند و فشار های بالاتری ایجاد می کنند. این فن ها صدای بسیار کمی تولید میکنند و برای تخلیه هوای گرم بسیار مناسب هستند.

شرکت دمنده فن های سانتریفیوژ خود را در دو مدل BEB و BIB تولید می کند.

فن دمنده سانتریفیوژ یکطرفه بکوارد

فن های سری BIB توانایی تولید جریان های تا 26000 متر مکعب بر ساعت را دارد و هم به صورت تک فاز و هم سه فاز تولید میشود. هواکش های سری BEB ابعاد کوچکتری دارند و تا پروانه 50 سانتی متر تولید میشوند. هر دو این مدل ها پروانه آلومینیومی و بدنه از جنس فولاد گالوانیزه دارند.

جدول مشخصات فنی فن دمنده مدل BEB , BIB

فن دمنده رادیال سقفی

فن های رادیال سقفی از فن های پرکاربرد دمنده می باشد که همان طور که از نامش مشخص است بر سقف نصب می شود و برای تخلیه هوای استخر ها، کارخانه ها، فروشگاه ها و آشپزخانه ها استفاده می شود.

فن دمنده رادیال سقفی

هواکش سقفی دمنده سری REB می باشند که پروانه آلومینیومی و بدنه فولادی دارد و هم به صورت تک فاز و هم سه فاز موجود می باشند.

جدول مشخصات فنی فن دمنده مدل REB

فن دمنده سانتریفیوژ یک طرفه و دوطرفه فوروارد

فن های فوروارد جریان هوای زیادتری به نسبت بکوارد ایجاد می کنند اما صدای بیشتر و فشار کمتری تولید میکنند. این فن ها شباهت زیادی به کولر های آبی دارند.

فن دمنده سانتریفیوژ یک طرفه و دوطرفه فوروارد

این فن ها با کد BEF شناخته شده و جنس فولاد گالوانیزه دارند. فن های فوروارد برای ایجاد فشار مثبت در سالن ها و پارکینگ های کوچک بسیار مناسب است.

جدول مشخصات فنی فن دمنده مدل BEF

بلوور فن کویل و هود

بلوور فن کویل و هود

بلوور های فن کویل دمنده از جنس پلیپروپیلن الیاف دار هستند که جهت نصب در فن کویل های خانگی کوچک و متوسط با کد فنی BEF تولید می شوند. برای تهیه بلوور های دمنده می توانید به دسته بندی بلوور دمنده مراجعه کنید.

جدول مشخصات فنی فن دمنده مدل BEF

فن دمنده بکوارد بدون حلزونی

فن های سری BEB دمنده از نوع فن های سانتریفیوژی میباشند که کاربرد آن ها برای تخلیه هوا از اتاقک آسانسور می باشد.

فن دمنده بکوارد بدون حلزونی

این فن در دو سایز 19 و 22 سانتی متر با جنس پلی آمید موجود می باشد.

فن دمنده بین کانالی لاین ونت

فن های لاین ونت یا بین کانالی برای تقویت جریان هوای داخل کانال ها استفاده دارند که امروزه جایگزین فن های ملخی شده اند. این فن ها به نسبت نسل های قبلی خود راندمان بیشتری دارند و صدای بسیار کم تری تولید می کنند. شرکت دمنده این فن ها را با کد VNL و با جنس پلیمر پلی پروپیلن در سایز فن های 100 تا 315 میلیمتر تولید می کند.

فن دمنده بین کانالی لاین ونت

فن بین کانالی دمنده دائم کار هستند و IP44 دارند.

قطعات لوازم خانگی دمنده

دمنده در طراحی و تولید انواع فن و هواکش قطعات و لوازم هم دست دارد. فن تانژانت دمنده، فن کانوکشن و اون تستر های دمنده بسیار پرکاربرد و با کیفیت هستند که برای انواع کاربرد های خانگی و دستگاه ها کاربرد دارند.

لیست قیمت فن و هواکش دمنده

فروش اینترنتی فن دمنده در ماناموتور تحقق می یابد، قیمت به روز انواع فن دمنده در سایت اینترنتی ماناموتور قابل مشاهده و مقایسه می باشد. شما عزیزان می توانید قیمت فن دمنده را در سایت مشاهده و با کمک انواع فیلتر های موجود و یا با کمک سرچ بهترین محصول دمنده را مشاهده و خرید نمایید.

در فروشگاه مانا موتور تمامی قیمت ها بروز هستند و بعد از ثبت سفارش، محصول حداکثر تا یک روز کاری به دست شما میرسد.

نمایندگی فن شرکت دمنده تهران

فروشگاه آنلاین ماناموتور یکی از بهترین وبسایت‌های موجود برای خرید انواع محصولات صنعتی است. در این سایت می‌توانید انواع مختلف هواکش خانگی و صنعتی را با برندهای گوناگون خریداری کنید. در کنار تمامی این موارد، تنوع در انتخاب یکی از مزایای ماناموتور نسبت به رقبا است. کارشناسان ماناموتور با تجربه چندین ساله خود می توانند بهترین راهنما و پشتیبان شما برای خرید انواع قطعات صنعتی باشند.

 

 

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

287 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 287 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

287 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
ارتباط با ما