شرکت هوشمند سازان حرکت

درایور استپ موتور

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

بهترین روش خرید درایور استپ موتور صنعتی

درایور استپ موتور لازمه ارتباط با استپ موتور می باشد و بدون آن نمیتوان استپ موتور را راه اندازی نمود. درایور استپ موتور شبیه راننده ای است که استپ موتور را به مانند خودرو کنترل می کند. اگر این کار را به درستی انجام ندهد هم طول عمر موتور را کمتر می کند و هم موتور با لرزش کار خواهد کرد.

درایور و استپ موتور

انتخاب موتور

در خرید استپ موتور ها ابتدا باید موتورآن انتخاب شود. اینکه ابتدا درایو تهیه کنیم و بعد به فکر موتور باشیم، کاملا غیر اصولی و اشتباه است.

استپ موتور ها با انواع دیگر الکتروموتور ها متفاوت است و برخلاف آن ها در کمترین دور بیشترین گشتاور را دارد. این موتور ها بر اساس گشتاور دسته بندی میشوند و Holding Torque آن ها اهمیت دارد. برای همین باید گشتاور مورد نیاز خود را مشخص کرده و از آنجا که گشتاور با افزایش دور تا نصف هم کم می شود موتوری با 2 برابر گشتاور مورد نیاز انتخاب می کنیم.

انواع استپ موتور

استپ موتور های 2 فاز به نسبت انواع دیگر از قیمت پایین تری برخوردار هستند و موجودی بیشتری دارند. همچنین استپ موتور های 5 و 3 فاز گشتاور و سرعت بالا تری دارند که برای آشنایی بیشتر می توانید به صفحه استپ موتور سایت مانا موتور مراجعه نمایید.

انتخاب درایور

درایو استپ موتور ها معمولا بر اساس حداکثر جریان تحویل داده شده به موتور انتخاب می شوند. البته در اول از همه توجه داشته باشید که تعداد فاز درایور با موتور حتما باید یکی باشد و با این که هم استپر موتور های 2 فاز و هم سه فاز انواع 6 سیم دارند اما نمی توان آن ها را به جای هم استفاده نمود. پارامتر های کنترلی و اضافی دیگری هم مانند پشتیبانی از شبکه و پالس های فرکانس بالا یا CW/CCW وجود دارند این نکات می تواند در زمان خرید مهم باشد که در بخش های دیگر مورد بررسی قرار می گیرد.

قیمت درایور استپ موتور CNC

تعداد فاز در قیمت استپ موتور ها بسیار تاثیر دارد. به صورتی که درایور استپر موتور 2 فاز از همه ارزانتر، درایو استپر موتور 3 فاز قیمت کمی بالاتر و 5 فاز از همه گرانتر است. این تفاوت قیمت به خاطر تفاوت ساختار داخلی هر یک از آن ها می باشد و با این که گشتاور و سرعت موتور های 5 فاز بسیار بالا است اما چون ساختار بسیار پیشرفته ای دارد قیمتی به مراتب بالاتر دارد.

استپ موتور در دستگاه CNC

انواع پالس های دریافتی

کنترلر های قدیمی پالس های خود را به صورت CW/CCW ارسال می کردند اما امروزه این نوع فرستادن پالس به درایور استپر موتور ها منسوخ شده است و کمتر مورد توجه است اما از آنجا که این نوع از کنترلر ها هنوز در صنعت یافت می شوند برای راه اندازی استپ موتور با آن ها حتما باید به دنبال درایور هایی با پشتیبانی از این نوع پالس ها باشیم.

میکرواستپ درایور

استپ موتور ها به صورت پله ای کار می کنند و با هر حرکت بین این پله ها پرش می کنند. فاصله این پله ها در موتور دوفاز 1.8 یا 0.9 درجه و در موتور های سه فاز 1.2 در جه می باشد. اما اگر ما بخواهیم با همین پله ها با موتور کار کنیم هم موتور دقت خود را از دست می دهد و هم با لرزش بسیار زیاد کار خواهد کرد. برای حل این مشکل در درایور استپ موتور ها قابلیتی به نام میکرو استپ قرار داده اند که موتور بین این پله ها هم قرار می گیرد که با کمک دیپ سوییچی که بر روی درایور آن ها قرار داده شده است می توان تعداد این میکرو استپ ها را در هر دور از 200 تا 40000 پالس تنظیم نمود.

درایور استپر موتور

 اگر این میکرو استپ ها بسیار زیاد باشد موتور بسیار دقیق کار می کند اما موتور در دور های بالا امکان پالس گم کردن دارد و حد اکثر دور آن کاهش میابد و در میکرو استپ های کم هم موتور با لرزش و بی دقت میشود.

شبکه ارتباطی

در درایور استپر موتور های پیشرفته تر شبکه های مدباس و اترنت هم دیده میشود. یکی از مدل هایی که از شبکه مدباس RS232 پشتیبانی میکند، DM805-AI می باشد.

RJ11 پورت شبکه مدباس

ورودی انکودر

یکی دیگر از پارامتر هایی که بر کارایی و قیمت درایو استپ موتور تاثیر گذار است ورودی انکودر می باشد. برای دقت بالا و نبود خطا از استپ موتور انکودر دار استفاده میشود. خروجی انکودر را هم می توان به کنترلر یا PLC داد و یا می توان به درایور استپ موتور با ورودی انکودر متصل کرد که فقط نوع کارکرد سیستم تغییر خواهد کرد.

نمایندگی فروش درایور استپر موتور

استپ موتور و درایو استپ موتور به خاطر نیاز به پشتیبانی بعد از خرید بهتر است از نمایندگی خریدار شود. شما در هنگام خرید، و بعد از آن می توانید از مشاوره فنی کمک بگیرید و خریدی به صرفه را انجام دهید.

در کنار این موارد شما به انواع درایوهای استپ موتور موجود در ایران به همراه قیمت بروز دسترسی دارید. از این برند ها می توان به لیدشاین چین، فستک و اتونیکس کره جنوبی اشاره نمود.

 

 

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

60 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 60 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

60 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
ارتباط با ما