شرکت هوشمند سازان حرکت

اینورتر

 • ارزان ترین
 • گران ترین
 • کمترین وزن
 • بیشترین وزن
 • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

4 اشتباه رایج در انتخاب اینورتر صنعتی

تا حد توان از ورودی 3 فاز استفاده نمایید

در مواقعی خاص می توان موتورهای سه فاز را با انواع درایوهای تکفاز به سه فاز راه اندازی نمود، اما به این معنی نیست که هر کجا خواستیم می توانیم از درایوهای تکفاز به سه فاز استفاده کنیم. از آن جا که ورودی این نوع درایو ها 220 ولت می باشد در همان ابتدا می توان گفت که جریان بیشتری از سیستم برق ما می کشد. نکته دوم این که در کاربری های سنگین که موتور توان بالایی نیاز دارد، در راه اندازی درایو با برق تکفاز توان و راندمان موتور تا حد زیادی کاهش میابد که پیشنهاد می شود حتما از یک الی دو رنج توانی بالاتر درایور را تهیه کنید و قیمت اینورتر موتور را تنها ملاک خرید قرار ندهید.

از درایور با درجه حفاظتی متناسب با محیط کمک بگیرید

محیط هایی که رطوبت و گرد و غبار زیاد است مثل دستگاه های برش سنگ و CNC ها حتما به IP حفاظتی درایور موتور که روی پلاک آن درج شده توجه داشته باشید تا عمر دستگاه خود را بیشتر کنید.

کاربری خود را مشخص کنید

درایو الکتروموتور ها در اندازه و شکل های مختلف برای کاربری های خاصی تولید شده اند. برای مثال درایو CP2000 دلتا مخصوص بوستر پمپ ها طراحی شده است و یا GD200L اینوت مخصوص ها پارامتر گذاری و تنظیم شده است.

پس حتما قبل از خرید اینورتر صنعتی کاربری خود را مشخص و متناسب با آن خرید درایو موتور را نهایی کنید.

به ولتاژ تغذیه درایو الکتروموتور توجه کنید

در ایران، درایو های سه فاز دو نوع هستند، 220 ولت سه فاز و 380 ولت سه فاز که در صنعت، درایو الکتروموتور سه فاز 380 ولت در دسترس است. فقط در مواقعی خاص از درایور سه فاز 220 ولت استفاده می شود.

قیمت اینورتر صنعتی

در قیمت گذاری، انتخاب و خرید اینورتر صنعتی باید به چند پارامتر مهم زیر اشاره کرد:

 • تغذیه ورودی
 • توان 
 • کاربری
 • برند و مدل
 • امکانات
 • حداکثر فرکانس کاری
 • مد های کنترلی
 • میزان نفوذ در برابر شرایط محیطی

در صورت بی توجهی به این موارد، امکان ایجاد اشکال در سیستم یا راندمان پایین و تحمیل هزینه های زیاد خواهید شد!

تعداد زیادی از موارد بالا در پلاک درایو کنترل دور آمده است. شما فقط با کمک پلاک آن می توانید اطلاعات خوبی در جهت انتخاب و خرید اینورتر به دست آورید.

تصویر پایین پلاک درایور را نشان می دهد که هر یک از پارامتر های مهم آن توضیح داده شده است:

پلاک اینورتر

تغذیه ورودی

درایور های 380 ولت سه فاز می باشند اما درایور های 220 ولت میتوانند سه فاز یا تک فاز باشند که در انواع اینورتر صنعتی به صورت کامل به آن پرداخته شده است.

توان اینورتر

مهمترین فاکتور در خرید و قیمت اینورتر های صنعتی بازار، توان آن می باشد که روی پلاک درایو موتور ها هم به صورت کیلو وات و هم گاهی به صورت اسب بخار می آید.

توجه داشته باشید که برای کارکرد خوب و عمر بالای درایو صنعتی بهتر است از یک درایور موتور با رنج بالاتر از موتور الکتریکی یا پمپ استفاده شود.

هر 3 کیلووات معادل 4 اسب می باشد. پرکاربرد ترین توان ها عبارتند از: 

 • نیم اسب = 0.37 کیلووات
 • 1 اسب = 0.75 کیلووات
 • 1.5 اسب = 1.1 کیلووات
 • 2 اسب = 1.5 کیلووات
 • 3 اسب = 2.2 کیلووات
 • 7.5 اسب = 5.5 کیلووات
 • 10 اسب = 7.5 کیلووات
 • 20 اسب = 15 کیلووات
 • 100 اسب = 75 کیلووات
 • 200 اسب = 150 کیلووات
 • 300 اسب  = 220 کیلووات

جریان خروجی درایور

جریان خروجی درایو موتور AC می بایست با جریان نامی موتور هماهنگی داشته باشد. با توجه به اینکه توان و جریان درج شده برای درایو بر اساس موتورهای 1400 دور (دو پل) می باشد، در این صورت:

برای الکتروموتورهای 2 پل (1400 دور): از توان معادل الکتروموتور استفاده نمایید

برای موتورهای 4 پل (2800 دور): از توان معادل نصف توان الکتروموتور می توان استفاده کرد.

برای موتورهای 6 پل (1000 دور): از با توان معادل 1.5 برابر توان الکتروموتور می بایست استفاده کرد.

برای موتورهای 8 پل (700 دور): باید از توان دو برابر توان الکتروموتور استفاده کرد.

کاربری

درایو ها از لحاظ استفاده و کاربری به دسته های زیر تقسیم بندی میشوند:

انوع اینورتر

کاربرد

اینورتر سبک کار

این نوع اینورتر بیشتر برای کاربرد های فن و پمپ مورد استفاده قرار می گیرد که بسیار ساده است و قیمت پایینی هم دارد. در این نوع درایور معمولا فقط مد کاری V/f (مد نسبت ثابت ولتاژ بر فرکانس) در دسترس می باشد. 

اگر به دنبال درایور ارزان هستید، قیمت اینورتر ها با کارایی سبک بسیار مناسب است.

از این نوع درایو به عنوان اینورتر پمپ آب خانگی هم می توانید استفاده کنید.

اینورتر استاندارد یا نیمه سنگین

از درایو های نیمه سنگین در نوار نقاله، دستگاه های تزریق پلاستیک، ماشین آلات بسته بندی و... استفاده کنید. 

این درایور ها در صنعت بسیار پرکاربرد هستند. 

اینورتر سنگین کار

اینورتر های سنگین کار قیمت بالاتری دارند و در پروژه هایی که نیاز به گشتاور و یا سرعت های خیلی بالا مثل دستگاه های پرس و اسپیندل موتور ها مورد استفاده قرار میگیرند.

این نوع از درایور ها به درایور قوی یا سنگین هم معروف می باشند.

اینورتر آسانسور

درایو آسانسور دارای پارامتر هایی است که کنترل حرکت موتور را به بهترین شکل امکان پذیر می کند و پارامترهای متنوعی برای تنظیم حرکت آسانسور دارد.

اینورتر بوستر پمپ

بوستر پمپ ها در خانه های مسکونی و هتل ها که تعداد کاربر ها متغیر است، مورد استفاده هستند. در این نوع کاربرد، هم می توانید با فقط یک اینورتر، بوستر پمپ را به خوبی کنترل نمایید و هم بسیاری از سیستم های کنترلی اضافی را حذف نمایید.

در صورت نیاز به انتخاب و خرید اینورتر، به دسته بندی اینورتر مراجعه کنید، و با استفاده از فیلتر کاربرد اینورتر، نوع استفاده خود را مشخص نمایید.

اینورتر بالابر

برند اینورتر

برند از مواردی است که در قیمت درایو تاثیر مستقیم دارد. انواع برند درایور های مطرح در بازار ایران مشاهده می کنید.

اینورتر چینی: اینورتر NIETZ , نیتز، اینورتر INVT , اینوت

اینورتر ایرانی: اینورتر Parto Sanat , پرتو صنعت ، اینورتر پنتاکس PENTAX

تایوانی: اینورتر دلتا DELTA ، اینورتر تکو TECO

اروپایی: اینورتر زیمنس SIEMENS ، دانفوس DANFOSS

کره ای: اینورتر ADT-iMASTER , آی مستر ، اینورتر LS  ال اس

ژاپنی: اینورتر امرن OMRON ، اینورتر YASKAWA , یاسکاوا

امکانات

امکانات درایور ها بسیار در خرید تاثیر گذار هستند. برخی آپشن های موثر در قیمت درایور عبارتند از:

 • کی پد جدا شونده: این نوع درایو ها را می توان در تابلو قرار داد و کی پد آن را روی درب تابلو نصب نمود.
 • کنترل کننده PID: از مهمترین کنترل کننده های دما، رطوبت، فشار و… در صنعت می توان به PID اشاره کرد که امروزه بسیار مورد توجه می باشد. در نمودار پایین دور موتور با درخواست درایو یکباره از 1000 به 1500 تغییر نیافته و در خروجی به وسیله کنترلر PID ما به جای خروجی قرمز، خروجی سبز رنگ را مشاهده کرده ایم. در این صورت راندمان و کارکرد بسیار بهتری خواهیم داشت.
 • ورودی پالس سرعت بالا: این پارامتر به شما این امکان را می دهد که سرعت، گشتاور، جریان و بسیاری از پارامتر های موتور را با دقتی بالا کنترل کنید. همچنین می توان برای سنکرون کردن دو درایور نیز از این آپشن کمک گرفت.
 • قابلیت اتصال انکودر: میتوان با کمک گرفتن از یک انکودر مناسب و حلقه بسته کردن سیستم با درایو موتور ac، کنترل موقعیت نمود.
 • PLC داخلی: زمان هایی که نیاز به انجام محاسباتی ساده روی فانکشن های درایور موتور داریم، می توان بجای قرار دادن PLC از این نوع درایو موتور AC استفاده نمود و هزینه تمام شده پروژه را به خوبی کاهش داد.
 • شبکه ارتباطی: از شبکه هایی که امروزه تقریبا روی تمامی درایو های موجود در بازار یافت می شود، مدباس می باشد. سرعت معقول در کنار قیمت و آسانی باعث گسترش آن در صنعت شده است. 
 • و...

حداکثر فرکانس خروجی

اگر بخواهید از موتور های دور بالا مثل موتور اسپیندل که دورها و فرکانس های بالا دارند، استفاده نمایید، این پارامتر را باید در نظر داشته باشید. توجه داشته باشید اتصال اسپیندل موتور به فرکانس های پایین مثل 50 هرتز باعث آسیب به آن می شود، به همین دلیل نیاز است که برای آن ها حتما از اینورتر های کنترل دور با حداکثر فرکانس بالا استفاده نمایند.

همان طور که در پلاک درایو سری B دلتا مشاهده کردیم فرکانس خروجی آن از 0.1 تا 400 هرتز می باشد. (با استفاده از بعضی کد های خاص می توان فرکانس خروجی آن را تا 1200 هرتز هم افزایش داد.)

مد های کنترلی درایور

مد های کنترلی درایوها شامل سه دسته اصلی زیر هستند. برخی برندها مدهای خاص کنترلی دیگری نیز روی درایو خود قرار می دهند که در اینجا به آنها پرداخته نمی شود:

مد V/F (مد تغیرات همزمان ولتاژ و فرکانس)

برای برنامه های کاربردی ساده مانند فن و پمپ ها که نیازی به کنترل دقیق ندارند و اینورتر ارزان مورد نیاز است، مناسب می باشد. باید دقت داشت که در این مد، در فرکانس های کم، گشتاور هم به نسبت سرعت کاهش می یابد. اما این موضوع در مورد کاربری های مثل فن و پمپ اهمین چندانی ندارد. 

مد کنترل برداری حلقه باز (Sensorless Vector Control)

سنسورلس به این معناست که هیچ انکودر یا سنسور فیزیکی برای فیدبک از حرکت الکتروموتور نداریم. در این حالت درایور برای کنترل پالس و فرکانس خروجی، از جریان کشیده شده توسط مصرف کننده استفاده می کند.

این مد کاری به نسبت حالت V/F دقت بالاتری دارد و در دور های پایین هم گشتاور موتور به نسبت بالاست و اصطلاحاً زیر بار کم نمی آورد.

در کارکرد هایی که نیاز به گشتاور بالا در زمان راه اندازی داریم، می توان از این مد استفاده نمود. در کاربردهایی مانند بالابرها و جرثقیل ها و تسمه نقاله ها این نوع درایور بخوبی حرکت را کنترل خواهد کرد.

مد کنترل برداری حلقه بسته (Closed Loop Control with Encoder)

مد کنترلی حلقه بسته کامل ترین مد کاری برای درایور موتور می باشد. در این مد عملکردی شبیه سروو موتور خواهیم داشت. زیرا در این مد، دقت حداکثری برای کنترل موقعیت خواهیم داشت. برای راه اندازی این مد کاری نیاز به انکودر چرخشی می باشد.

این مد از دقت و گشتاور متناسب بار برای کنترل موتور الکتریکی کمک میگیرد و ایرادات مد های کنترلی قبل را به خوبی رفع کرده است. راه اندازی این مد کنترلی نیاز به دانش مهارت بیشتری نسبت به مدهای دیگر کنترلی دارد.

اینورتر پشت موتور

میزان نفوذ پذیری

این آیتم در قیمت اینورتر صنعتی بسیار تاثیر گذار است. میزان نفوذپذیری یا آی پی محافظتی روی بسیاری از اجناس صنعتی می باشد که نشان دهنده مقاومت آن ها در برابر نفوذپذیری محیط های مرطوب و با گرد و غبار زیاد است. جدول اطلاعات و توضیح اعداد این آی پی ها در جدول پایین آمده است:

جدول نفوذ پذیری اینورتر

انواع اینورتر

درایو الکتروموتور ها از نظر نوع ولتاژ تغذیه، به سه دسته کلی زیر تقسیم می شوند:

 • اینورتر سه فاز به سه فاز
 • اینورتر تک فاز به سه فاز
 • اینورتر تک فاز به تکفاز

تقسیم می شوند که بستگی به تغذیه ورودی و موتور در دسترس ما دارد. در اینورتر های سه فاز به سه فاز دو ولتاژ 380 ولت و 220 ولت وجود دارد که در صورت عدم دسترسی به برق سه فاز 220 ولت می توان درایور را با برق تکفاز 220 ولت راه اندازی کرد. به این صورت که فاز و نول می تواند به ترمینال های R و S یا S و T و یا R و T اتصال پیدا کند ولی این کار باعث کاهش 30 درصدی توان و راندمان خروجی خواهد شد.

ترمینال اینورتر

درایو مورد مطالعه که پلاک آن در بالا آورده شده هم سه فاز 220 ولت می باشد که باید برای راه اندازی با راندمان بالای آن از ترانس استفاده نمود و یا در نبود ترانس مثل توضیحات داده شده از 220 ولت تکفاز ولی با راندمان پایین از آن استفاده نمود.

قیمت اینورتر در فروشگاه اینترنتی مانا موتور

واردات و فروش اینورتر صنعتی در ایران توسط شرکت های مختلفی صورت می پذیرد. پیشنهاد ما استفاده از برندهایی است که علاوه بر فروش اینورتر بتوان خدمات پشتیبانی مناسبی هم برای آنها دریافت کرد. قیمت اینورتر چینی که بسیار مناسب می باشد در کنار کارایی خوب، بازه گسترده ای از بازار ایران را نشانه گرفته اند. برای پروژه های ارزان قیمت تر می توان از درایو های ایرانی و چینی استفاده نمود. به طور سنتی فروش موتورهای الکتریکی در بازار سعدی جنوبی تهران انجام می شود و برخی برندهای درایور الکتروموتور نیز توسط نمایندگان خود در بورس درایور فعالیت دارند. بررسی، مقایسه و انتخاب انواع اینورتر صنعتی در سایت فروش اینورتر هم یکی از راهکارهایی است که می تواند برای یک خرید هوشمندانه و سریع و با اتلاف زمان کم، کمک خوبی به طراحان و سازندگان نماید. 

فروشگاه اینترنتی مانا موتور سعی دارد تا با قیمتی رقابتی و پشتیبانی قوی به صورت اینترنتی، تلفنی و با کمک پیام رسان ها روندی موفق در حوزه خرید اینورتر صنعتی برای شما رقم بزند.

قیمت اینورتر صنعتی از موارد بسیار مهم در خرید آن است. فروشگاه مانا موتور با در دست داشتن نمایندگی اینورتر با برند های ایرانی، چینی، اروپایی، ژاپنی و ... قیمتی مناسب در کنار پشتیبانی و گارانتی اصالت کالا به شما عزیزان ارائه می دهد. می توانید با مقایسه قیمت های موجود در سایت اینترنتی مانا موتور و بررسی مشخصات فنی ، انتخابی صحیح داشته باشید.

اینورتر

مزیت خرید اینورتر صنعتی از فروشگاه اینورتر مانا موتور

از مزیت های فروش درایور مانا موتور ارسال به همه شهرستان های تبریز، مشهد، کرمان، یزد، اراک، قزوین ، قم ، اصفهان ، کرج ، سمنان و… می باشد که در اسرع وقت به دست مشتریان خواهد رسید.

نکته مثبت دیگر این که در کمترین زمان و بدون اتلاف وقت می توانید بهترین درایو موتور AC را انتخاب کنید.

در کنار تمامی مزیت های ذکر شده شما می توانید دسترسی به لیست قیمت اینورتر های موجود در سایت مانا موتور داشته و حتی این لیست قیمت بروز را پرینت و استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

870 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 870 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

870 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی