شرکت هوشمند سازان حرکت

موتور DC

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

موتور DC چیست و تفاوت آن با موتور AC

موتور DC دستگاهی است که از طریق نیروی الکترومغناطیسی انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل میکند. اجزا اصلی موتور DC، روتور، استاتور و کموتاتور هستند. استاتور یک آهنربای ثابت است و کوتاتور سیم پیچی است که با عبور جریان به آهنربای الکتریکی تبدیل شده و از طریق کموتاتور قطب های مثبت و منفی آن تغییر میکنند.

تفاوت موتورهای AC و DC در تغذیه آن ها است. موتور AC با جریان الکتریکی متناوب کار میکند و موتور DC با جریان الکتریکی مستقیم. مولفه های اصلی برق DC ولتاژ و جریان هستند اما در برق AC با توجه به تغییر مداوم قطب های مثبت و منفی علاوه بر ولتاژ و جریان فرکانس هم ذخیل است.

این تفاوت سبب شده تا نحوه کنترل سرعت و تولید گشتاور در این دو نوع موتور متفاوت از هم باشد. برای کنترل سرعت موتور DC از کنترلر استفاده میشود که روشی آسان و کم هزینه است اما برای کنترل سرعت موتور AC نیاز به اینورتر است که روشی گران است اما باعث صرفه جویی در مصرف انرژی میشود.

فرمول هایی که قبل از خرید به آن ها نیاز خواهید داشت

برای خرید الکتروموتور لازم است یک سری مشخصه های فنی از جمله سرعت، گشتاور و توان از قبل مشخص باشد.

گشتاور موتور الکتریکی از طریق ضرب نیروی محوری در فاصله به دست می آید. بعد از محاسبه گشتاور و با مشخص کردن سرعت مورد نیاز خود، با ضرب این دو در یکدیگر توان موتور مورد نیاز خود را به دست خواهید آورد. توجه داشته باشید که برای مشخص کردن توان موتور الکتریکی باید سرعت را بر حسب رادیان بر ثانیه داشته باشید.

انواع الکتروموتور DC

موتورهای DC را میتوان به سه دسته براش، براشلس و سرو تقسیم کرد.

  • موتور DC براش: در این نوع موتور، در کموتاتور تکه هایی از جنس کربن وجود دارد که به آن ها براش یا جاروبک گفته میشود. از ویژگی های این نوع موتورها میتوان به قیمت پایین، ابعاد کوچک و کنترل آسان اشاره کرد. همچنین این نوع موتورها رایج ترین نوع هستند.
  • موتور DC براشلس: این نوع از موتورها به دلیل حذف جاروبک، از طول عمر بیشتری نسبت به موتور DC براش برخوردار هستند و از قیمت بالاتری هم برخوردار اند. در این نوع موتورها قسمت ثابت موتور، هسته موتور است و این پوسته است که میچرخد.
  • موتور DC سرو: نوع خاصی از موتور DC براش است که از فیدبک موقعیت در شفت روتور برخوردار است در نتیجه میتواند عمل کنترل موقعیت را به دقت انجام دهد.

لیست قیمت الکتروموتور DC

لیست قیمت الکتروموتور DC هر ساعت بروز میشود. در مانا موتور همواره سعی بر این است که لیست قیمت درج شده برای تمامی محصولات از جمله الکتروموتور DC به روز باشد.

علیرغم نوسانات هر روزه نرخ ارز و با توجه به اینکه اکثر اجناس وارداتی هستند، در نتیجه قیمت آنان تحت تاثیر مستقیم این نوسانات قرار دارد، به روز نگه داشتن قیمت محصولات کار دشواری است اما مانا موتور به احترام مشتریان خود و جهت سهولت خرید آنان، هر لحظه نسبت به بروز رسانی قیمت ها اقدام میکند.

بنابراین میتوانید با خیالی آسوده و با به کارگیری فیلترهای تعبیه شده در سایت، محصول مناسب خود را پیدا کرده و با قیمت روز خریداری کنید.

مشاوره فنی و خرید اینترنتی الکتروموتور DC

اگر میخواهید یک الکتروموتور DC خریداری کنید اما نمیدانید کدام یک از مدل های آن برای پروژه شما مناسب است، مانا موتور به شما در زمینه انتخاب و خرید مناسب ترین الکتروموتور DC کمک میکند.

مشاوره فنی برای خرید الکتروموتور DC، مانند هر نوع کالای صنعتی دیگر، می تواند از تحمیل هزینه های خرید محصول و همچنین هزینه های مربوط به سعی و خطاهای اجتناب ناپذیر آن جلوگیری نماید.

مزیت مهم خرید اینترنتی محصولات صنعتی، از جمله الکتروموتور DC، آن است که می توانید با مقایسه مشخصات فنی و قیمت برندهای مختلف، بر حسب پروژه مد نظر و امکانات و محدودیت های آن، اقدام به خرید دقیقی داشته باشد.

فروشگاه اینترنتی ماناموتور سعی می کند با عرضه و فروش اینترنتی انواع الکتروموتور DC، با برندهای مختلف چینی، ایرانی، کره ای، تایوانی، اروپایی و ... با تنوع و کیفیت و قیمت مناسب، فضای لذت بخشی را برای صنعتگر ایرانی خلق نماید.

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

78 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 78 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

78 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی