شرکت هوشمند سازان حرکت

انکودر ابسولوت

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

انکودر ابسولوت چیست؟

روتاری انکودرها یا انکودر ابسولوت سنسوری است که موقعیت شفت خود را با توجه به دقت خود حفظ و به ما خروجی می دهد. این قطعه دقت بیشتری نسبت به  انکودر افزایشی نوری و مغناطیسی می تواند داشته باشد.

ساختار انکودر ابسولوت

یک انکودر مطلق چه کاربردهایی دارد؟

به طور کلی در دنیای صنعت زمانی که نیاز باشد موقعیت محورهای یک دستگاه برای شروع کار مجدد کاملا صحیح اعلام شود، این نوع انکودر را به کار می‌گیرند. به همین دلیل می‌تواند انواع انکودر مطلق را در درب‌های اتوماتیک، شیرهای برقی و سیستم‌های حرکتی مکانیکی دید. در بعضی از سروو موتور ها هم برای افزایش دقت در ابعاد کم از این انکودر ها استفاده می کنند.

تفاوت انکودر اینکریمنتال و ابسولوت

تفاوت انکودر افزایشی و ابسولوت

انکودر های افزایشی بعد از خاموش و روشن شدن، موقعیت خود را از دست میدهند اما در انکودر های ابسولوت اگر هنگام خاموش بودن سنسور وضعیت سیستم تغییر کند، پس از روشن شدن مجدد انکودر موقعیت صحیح را اعلام خواهد کرد.

 

انکودر مولتی ترن

در این انکودر ها ایرادی وجود دارد آن هم این است که بعد از گذشتن یک دور موقعیتشان صفر می شود. برای حل این مشکل به مدار خروجی آنها باتری بکاپ و چرخ دنده افزوده اند تا تعداد چرخش ها را ذخیره کند. به این انکودر ها انکودر مولتی ترن می گویند. انکودر های مولتی ترن قیمت بالایی دارند و به خاطر ساختار ابسولوت خود دقت بسیار خوبی هم دارند. از این انکودر ها در جرثقیل ها استفاده می شود.

تفاوت انکودر اینکریمنتال و ابسولوت

انواع انکودر ابسولوت از نظر نوع پروتکل

انکودرها با تبدیل کدهای کامپیوتری وضعیت حرکتی سیستم‌های مختلف را نشان می‌دهد. به همین دلیل در بازار انکودر ابسولوت را می‌توان در مدل‌های گوناگون با توجه به پروتکل پیدا کرد. به عنوان روتاری انکودر پارالل یا موازی که یکی از همین پروتکل‌ها است، دقیقا عملکردی مخالف با پروتکل سریال دارد. در ادامه مطلب شما را بیشتر با انواع پروتکل انکودرهای مطلق و جزئیات آن‌ها آشنا خواهیم کرد.

 انکودر ابسولوت

روتاری انکودر باینری

اگر به سیستم اعداد باینری و دودویی در کامپیوتر شناخت داشته باشید، خواهید فهمید که این انکودر چگونه با کدگشایی وضعیت صحیح سیستم را نشان می‌دهد. همچنین این دسته از انکودرها با رزولوشن‌های مختلف تولید شده که در نهایت روی دقت کار تاثیر می‌گذارد. به عنوان مثال یک انکودر باینری 12 بیتی دارای رزولوشن 2 به توان 12 است و به همین تعداد سیم برای اتصال به سیستم دارد. البته که 10 سیم برای سیگنال‌های کنترلی بوده و 2 سیم دیگر برای تغذیه سنسور هستند. 

انکودرهای کد گری

انکودر ابسولوت با کد گری به شرکت‌های سازنده کمک می‌کند بتوانند این سنسورها را ساده‌تر بسازند. در سیستم کد گری، دیگری با هر بار تغییر موقعیت محور تمامی بیت‌های مانند پروتکل باینری تغییری نمی‌کنند. بلکه در این سیستم تغییر موقعیت تنها وضعیت یک بیت را عوض خواهد کرد. 

انکودر مطلق با خروجی BCD

پروتکل کد BCD در واقع ترکیبی از سیستم اعداد باینری و دهدهی است. در این پروتکل برای هر رقم عدد دهدهی چهار بیت باینری در نظر گرفته می‌شود. سنسور نیز با توجه همین پروتکل کار کرده و عملکرد دقیق و سریع‌ترین از خود نشان می‌دهد.

انکودر ابسولوت BCD

خرید انواع انکودر از سایت ماناموتور

اگر قصد خرید انکودر ابسولوت با بهترین قیمت را دارید، از ماناموتور کمک بگیرید. ما در سایت انواع مدل‌های انکودر مطلق با قیمت‌های متنوع را قرار داده‌ایم تا شما مشتریان عزیز قدرت خرید بیشتری داشته باشید. همچنین می‌توانید از خدمات مختلف سایت هم استفاده کنید و خریدی کاملا رضایت بخش را تجربه نمایید. ناگفته نماند که کلیه کالاها به ضمانت به دست شما عزیزان خواهد رسید.

 

 

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

58 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 58 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

58 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
ارتباط با ما