شرکت هوشمند سازان حرکت

الکتروموتور الکتروژن

 • ارزان ترین
 • گران ترین
 • کمترین وزن
 • بیشترین وزن
 • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

سریع ترین راه رسیدن به لیست قیمت الکتروموتور الکتروژن

مجموعه شرکت الکتروژن با سابقه تقریبا 30 ساله از مطرح ترین تولیدکننده های کشور میباشد که محصولاتی از قبیل انواع الکتروموتور تک فاز و سه فاز، الکتروموتور ضد انفجار، گیربکس دار، الکتروموتور فن، موتور فن کوئل، الکتروموتور کولری پرتابل، الکتروموتور هود، الکتروموتور آسانسور پمپ کولر آبی، الکتروموتور کولر آبی، الکتروموتور در بازکن، الکتروموتور مشعل، پمپ آب الکتروژن، الکتروموتور استاندارد و پمپ کف کش را در کارخانه ای واقع در جنوب غرب تهران  تولید میکند.
شرکت الکتروژن دارای نمایندگی هایی در سرتاسر کشور است که محصولات این شرکت را به دست مصرف کنندگان میرسانند. نمایندگی الکتروژن در تهران و اصفهان نیز به وفور یافت میشود که تولید کنندگان داخلی می توانند با مراجعه حضوری محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایند. در این میان فروشگاه اینترنتی مانا موتور با فراهم کردن لیست قیمت الکتروموتور الکتروژن به صورت کامل و با تنوع زیاد و همچنین کاتالوگ الکتروموتور الکتروژن زمینه را برای خرید راحت مصرف کنندگان این محصول فراهم کرده است.

شرکت الکتروژن

مقایسه مشخصات قیمت دینام الکتروژن با برند های دیگر

در بازار الکتروموتورها می توان انواعی از محصولات تولید کشورهای گوناگون و برندهای متفاوت را مشاهده نمود؛ در کنار الکتروژن برند هایی مانند موتوژن و جمکو تولید ایران، کایجیلی واستریم تولید چین و همچنین زیمنس آلمان یافت میشود. در سالیان اخیر و به علت افزایش تحریم ها و کمبود واردات استفاده از الکتروموتور های ایرانی شدت گرفته است؛ در بین الکتروموتور های ایرانی الکتروژن به علت قیمت پایین و کیفیت مناسب و همچنین در دسترس بودن قطعات در صورت خرابی بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

الکتروموتور الکتروژن

خرید انواع موتور های AC الکتروژن

موتور الکتروژن در دورهای حدود 700 ، 1000، 1500 و 3000 دور بر دقیقه تولید میشود همچنین این محصول دارای کلاس حرارتی F بوده و در دماها بالا نیز قابلیت های خود را از دست نمیدهد. دینام الکتروژن تکفاز معمولا پوسته ای از جنس آلومینیوم و الکتروموتور سه فاز پوسته ای از جنس چدن دارد.
در ادامه به معرفی انواع تولیدات این کارخانه می پردازیم.

موتور تک فاز دو خازن

الکتروموتور تک فاز نوعی ماشین الکتریکی دوار است که می تواند انرژی برق را به انرژی مکانیکی در ساده ترین شکل ممکن تبدیل کند. این موتورها میدان مغناطیسی دوار ایجاد نمی کنند و به همین دلیل است که نیاز به راه انداز دارند. برای همین است که در بسیاری از انواع موتورها از خازن راه انداز استفاده می شود. از طرف دیگر به دلیل استفاده از طراحی نه چندان پیچیده و قطعات کوچک، قیمت مناسبی دارد.
انواع دینام تکفاز، نیاز به راه انداز دارند. یعنی این موتورها سلف استارتر (خود راه انداز) نیستند. بنابراین باید با استفاده از یک عضو یا ساختاری دیگری، فرآیند استارت حرکت موتور را کلید بزنیم.

موتور تک فاز دو خازن که به نام تک فاز کلاچ دار نیز مرسوم است ، از انواع موتورهای تک فاز محبوب در میان مشتریان برای کاربردهای مختلف می باشد. در این موتورها به دلیل استفاده از دو خازن دائم و استارت، کارکرد موتور در بخش های مختلف مانند استارت، سرعت گیری و کار مداوم شرایط بهینه و مناسبی دارد. در موتورهای فوق، خازن استارت پس از شروع به کار از مدار خارج می شود و خازن دائم نیز کمک می کند تا موتور به گشتاور و سرعت بهینه مد نظر برسد. خروج خازن استارت از مدار معمولا در 75 درصد از دور موتور نامی توسط کلید گریز از مرکز یا همان کلاچ انجام می شود. کار این نوع از موتورها به سبب استفاده از دو خازن همواره ملایم است و در گشتاور بهینه و مناسبی انجام می شود.
مرسوم ترین و پراستفاده ترین انواع موتورهای تک فاز، دو نوع تک خازن و کلاچ دار هستند که به دلیل ساختار خود، توان بالا در کار بدون نقصان در کاربردهای مختلف دارند.

دینام کولری

الکتروژن پس از موتوژن، برترین تولید کننده موتورهای کولری در ایران است. این شرکت نیز سابقه چند دهه طراحی و تولید موفق در عرصه انواع الکتروموتور را دارد. الکتروژن در سال های گذشته توانسته است تا انواعی از محصولات خود را به سایر کشورهای جهان صادر کند. این امر بدون شک مؤید کیفیت و کارایی بالای موتورهای کولری الکتروژن است همچنین باید به تناسب قیمت موتور بi کیفیت هم اشاره کنیم. بنابراین در خرید موتورهای کولری برند ذکرشده، عموما ضرر اقتصادی وجود نخواهد داشت. زیرا انواع دینام های کولری الکتروژن بر اساس کیفیت و البته سایر المان های فنی و عملکردی، قیمتی کاملا متناسب با کیفیت و کارایی خود دارند و این یکی از ویژگی های مهم آن ها است. از جمله ویژگی های این محصول استفاده از بلبرینگ بجای یاتاقان در دو سر شفت و کلید قطع کن جهت جلوگیری از سوخته شدن میباشد.
به طور معمول دینام الکتروژن در سه سایز 1/3 و 1/2 و 3/4 تولید و به بازار عرضه می شود. نمونه 1/3 برای کولر های تا 3000 دور مناسب است و 1/2 برای کولرهای تا 1500 و 3/4 برای کولرهای سایز بزرگ که عموماً به کولر های 7000 شهرت دارند، قابل استفاده است.

دینام کولری الکتروژن

اجزا دینام کولر الکتروژن

دو بخش مکانیکی یک موتور الکتریکی عبارتند از: روتور که حرکت می کند و استاتور که حرکت نمی کند. همچنین شامل دو بخش الکتریکی، که شامل آهنربا و آرمیچر است که یکی از آنها به روتور و دیگری به استاتور متصل است و با هم یک مدار مغناطیسی را تشکیل می دهند.
آهنرباها میدان مغناطیسی ایجاد می کنند که از آرمیچر عبور می کند. این قطعات می توانند آهنرباهای الکتریکی یا آهنرباهای دائمی باشند. آهنربای میدان معمولاً روی استاتور و آرمیچر روی روتور است، اما در برخی از انواع موتورها اینها معکوس هستند.

 • بلبرینگ : روتور توسط بلبرینگ پشتیبانی می شود که به روتور اجازه می دهد تا بر روی محور خود بچرخد. بلبرینگ به نوبه خود توسط محفظه موتور پشتیبانی می شود. 
 • روتور: قطعه متحرکی است که نیروی مکانیکی را تامین می کند. روتور معمولاً هادی هایی را نگه می دارد که جریان هایی را حمل می کنند که میدان مغناطیسی استاتور برای چرخاندن شفت به آنها نیرو وارد می کند. از طرف دیگر، برخی از روتورها دارای آهنرباهای دائمی هستند و استاتور هادی ها را نگه می دارد. یک شکاف هوا بین استاتور و روتور به استاتور اجازه می دهد تا بچرخد. عرض شکاف تاثیر بسزایی بر خصوصیات الکتریکی موتور دارد.
 • استاتور: استاتور روتور را احاطه کرده است و معمولاً آهنرباهای میدانی را در خود نگه می دارد که یا آهنرباهای الکترومغناطیسی متشکل از سیم پیچ های سیم در اطراف یک هسته آهن فرومغناطیسی یا آهنرباهای دائمی هستند. اینها میدان مغناطیسی ایجاد می کنند که از آرمیچر روتور عبور می کند و بر سیم پیچ ها نیرو وارد می کند. هسته استاتور از ورقه های فلزی نازک زیادی تشکیل شده است که از یکدیگر عایق بندی شده اند. 
 • آرمیچر : آرمیچر از سیم پیچی روی یک هسته فرومغناطیسی تشکیل شده است. جریان الکتریکی که از سیم عبور می کند باعث می شود که میدان مغناطیسی آهنربای میدان نیرویی بر روی آن اعمال کند و روتور را بچرخاند که خروجی مکانیکی را ارائه می دهد. آرمیچر دارای هسته نرم، آهنی و فرومغناطیسی به گونه ای که در هنگام انرژی دادن با جریان، قطب های مغناطیسی را تشکیل دهد، میباشد.
 • کموتاتور(تغییر دهنده جهت برق) : کموتاتور یک کلید الکتریکی دوار است که جریان را به روتور می رساند. با چرخش شفت به صورت دوره ای، جریان در سیم پیچ های روتور را معکوس می کند. این قطعه از یک استوانه تشکیل شده است که از چندین بخش با تماس فلزی روی آرمیچر به وجود آمده است. کموتاتور از دو یا چند رسانای الکتریکی به نام براش که از یک ماده رسانای نرم مانند پرس کربن ساخته شده اند، تشکیل شده است. این براش ها هنگام چرخش با بخش های متوالی کموتاتور تماس برقرار می کنند و جریان را به روتور می رسانند.

اجزای الکتروموتور الکتروژن

الکتروموتور سه فاز الکتروژن

الکتروموتورهای سه فاز الکتروژن معمولا توان بالاتری نسبت به الکتروموتورهای تک فاز دارند. از جمله شباهت های این نوع از الکتروموتور ها با الکتروموتورهای تک فاز، استفاده از رتور قفس سنجابی برای هر دو نوع موتور است.  شرکت الکتروژن الکتروموتور های سه فاز را تا توان های حدود 55 کیلووات تولید میکند.
در هنگام خرید الکتروموتور سه فاز حتما باید به ولتاژ تغذیه آن توجه کنیم؛ معمولا ولتاژ تغذیه الکتروموتور سه فاز یکی از موارد زیر است:

 •  220 ولت سه فاز
 •  220/380 ولت سه فاز
 •  380 ولت سه فاز
 • 380/660  ولت سه فاز

ماهیت عملکردی موتورهای القایی سه فاز ایجاد یک میدان دوار در داخل استاتور است. برای بدنه موتورهای سه فاز از چدن و آلومینیوم استفاده می شود.  چدن مقاومت حرارتی فوق العاده بالایی دارد. همچنین این ماده در برابر خوردگی ناشی از مواد اسیدی یا محیط های خطرناک دارای بخارات خطرناک مقاومت مناسبی دارد. به همین دلیل است که در کاربردها و مکان هایی که نیاز به مقاومت بالا وجود دارد از این جنس بدنه استفاده می شود. اما وزن موتورهای چدنی بالاتر است. 

نمایندگی موتور الکتروژن تبریز در ایران

شرکت الکتروژن با سابقه حدود 30 ساله در صنعت ایران تبدیل به یکی از قطب های صنعت الکتروموتور شده است که نه تنها بازار داخل را تا حدودی گرفته، بلکه محصولات خود را به کشور های همسایه نیز صادر میکند. الکتروموتورهای الکتروژن طی فرایندهای تولیدی مطابق با استانداردهای معتبر جهانی نظیر IEC , ISO9001 و CE  تولید میشود.
نمایندگی رسمی الکتروموتور الکتروژن در تهران، محصولات خود را با ضمانت اصالت برند، سلامت کالا و تضمین بهترین قیمت عرضه می کند. این یعنی خیال راحت مشتری از همه جهت برای خرید موتور از برند فوق. علاوه بر پایتخت، شرکت الکتروژن در شهرهای کرج، تبریز و اصفهان نیز نمایندگی هایی دارد که به منظور فروش مستقیم و بدون واسطه موتور الکتریکی الکتروژن در این شهرها فعالیت می کنند.
در این میان با استفاده از سایت ماناموتور حتی می توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری نیز با استفاده از جشنواره فروش اینترنتی الکتروموتور الکتروژن، محصولات را با بهترین قیمت و ضمانت کامل درب منزل دریافت کنید. کارشناسان در مراحل انتخاب، خرید و  تحویل همراه با مشتری خواهند بود و تمامی اطلاعات را در اختیار آنها قرار می دهند.
همچنین شما میتوانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی مانا موتور و ارتباط با کارشناسان فنی ما، مناسب ترین الکتروموتور از نظر قیمت و کیفیت و کاربرد مد نظرتان را تهیه کنید. در سایت مانا موتور لیست کاملی از الکتروموتور الکتروژن تک فاز و سه فاز وجود دارد که موجب تسهیل در روند خرید، برای آسایش حال مشتریان می شود.

برای بهتر دیدن جدول، موبایل خود را به صورت افقی نگه دارید.

نام کالا

کد فنی

قیمت (ریال)

الکتروموتور کولری الکتروژن 1/3 اسب، دو دور 1400 و 750 دور مدل تندر

ELECTROGEN-TONDAR-1/3HP-16132

13,880,000

الکتروموتور کولری الکتروژن 1/2 اسب، دو دور 1400 و 750 دور مدل تندر

ELECTROGEN-TONDAR-1/2HP-16120

16,080,000

الکتروموتور کولری الکتروژن 3/4 اسب، دو دور 1400 و 750 دور مدل تندر

ELECTROGEN-TONDAR-3/4HP-16340

19,200,000

الکتروموتور کولری الکتروژن 1/4 اسب، دو دور 1400 و 750 دور مدل تندر

ELECTROGEN-TONDAR-1/4HP-16142

11,720,000

الکتروموتور کولری الکتروژن 1/4 اسب، دو دور 1400 و 750 دور مدل رعد

ELECTROGEN-RAAD-180W-16180

7,380,000

الکتروموتور کولری الکتروژن 1/5 اسب، دو دور 1400 و 750 دور مدل توفان

ELECTROGEN-TOOFAN-150W-27151

5,460,000

الکتروموتور الکتروژن 1.5 اسب (1.1کیلووات)، 3000 دور، تک فاز رله ای، پوسته آلومینیم

ELECTROGEN-1.5HPX2P/80-1PH-RELAY

33,560,000

الکتروموتور الکتروژن 1.5 اسب (1.1کیلووات)، 3000 دور، سه فاز، پوسته آلومینیم

ELECTROGEN-1.5HPX2P/80-3PH

27,560,000

الکتروموتور الکتروژن 1.5 اسب (1.1کیلووات)، 1500 دور، تک فاز رله ای، پوسته آلومینیم

ELECTROGEN-1.5HPX4P/90-1PH-RELAY

38,170,000

الکتروموتور الکتروژن 1.5 اسب (1.1کیلووات)، 1500 دور، سه فاز، پوسته آلومینیم

ELECTROGEN-1.5HPX4P/90-3PH

31,760,000

الکتروموتور الکتروژن 1/4 اسب (0.18 کیلووات)، 3000 دور، تک فاز رله ای، پوسته آلومینیم

ELECTROGEN-1/4HPX2P/63-1PH-RELAY

20,440,000

الکتروموتور الکتروژن 1/3 اسب (0.25کیلووات)، 3000 دور، سه فاز، پوسته آلومینیم

ELECTROGEN-1/3HPX2P/63-3PH

17,500,000

الکتروموتور الکتروژن 1/2 اسب (0.37کیلووات)، 3000 دور، سه فاز، پوسته آلومینیم

ELECTROGEN-1/2HPX2P/71-3PH

19,440,000

الکتروموتور الکتروژن 1/4 اسب (0.18کیلووات)، 1500 دور، تک فاز رله ای، پوسته آلومینیم

ELECTROGEN-1/4HPX4P/63-1PH-RELAY

21,530,000

الکتروموتور الکتروژن 1/4 اسب (0.18کیلووات)، 1500 دور، سه فاز، پوسته آلومینیم

ELECTROGEN-1/4HPX4P/63-3PH

17,410,000

الکتروموتور الکتروژن 1/2 اسب (0.37کیلووات)، 1500 دور، تک فاز رله ای، پوسته آلومینیم

ELECTROGEN-1/2HPX4P/71-1PH-RELAY

25,670,000

الکتروموتور الکتروژن 1/2 اسب (0.37کیلووات)، 1500 دور، سه فاز، پوسته آلومینیم

ELECTROGEN-1/2HPX4P/71-3PH

20,930,000

الکتروموتور الکتروژن 1/2 اسب (0.37کیلووات)، 1000 دور، سه فاز، پوسته آلومینیم

ELECTROGEN-1/2HPX6P/80-3PH

25,260,000

الکتروموتور الکتروژن 10 اسب (7.5کیلووات)، 3000 دور، سه فاز، پوسته آلومینیم

ELECTROGEN-10HPX2P/132-3PH

95,050,000

الکتروموتور الکتروژن 10 اسب (7.5کیلووات)، 1500 دور، سه فاز، پوسته آلومینیم

ELECTROGEN-10HPX4P/132-3PH

103,820,000

الکتروموتور الکتروژن 10 اسب (7.5کیلووات)، 1000 دور، سه فاز، پوسته آلومینیم

ELECTROGEN-10HPX6P/132-3PH

138,780,000

الکتروموتور الکتروژن 15 اسب (11 کیلووات)، 1500 دور، سه فاز، پوسته آلومینیم

ELECTROGEN-15HPX4P/160-3PH

150,400,000

الکتروموتور الکتروژن 15 اسب (11 کیلووات)، 1000 دور، سه فاز، پوسته آلومینیم

ELECTROGEN-15HPX6P/160-3PH

162,390,000

 

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

54 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 54 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

54 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
ارتباط با ما