شرکت هوشمند سازان حرکت
۰۹۳۵۱۱۸۲۴۲۴ - ۸۸۸۲۰۳۰۹ - ۵۸۶۹۳۰۰۰

سروو موتور

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

سرو موتور

هوشمند ترین نوع الکتروموتور که با آن می توان هم کنترل موقعیت، هم کنترل سرعت و هم کنترل گشتاور را انجام دارد، سرو موتور های AC هستند که روز به روز بر کاربردها و محبوبیت آنها اضافه می شود. امروزه دیگر نمی توان یک ربات صنعتی، دستگاه CNC و یا پروژه اتوماسیون صنعتی را بدون استفاده از سرو موتور تصور کرد. سرو موتور های AC سنکرون با نمودار گشتاور - دور ثابتی که دارند، می توانند در رنج های مختلف سرعت، بدون افت گشتاور کار کنند و این موضوع مزیت بزرگی محسوب می شود. معمولا این نوع موتور ها ابعاد کوچکی دارند و در ابعاد کوچک خود گشتاورهای بالایی را تحویل می دهند. معمولا بدلیل IP های بالایی که دارند، امکان کارکرد در شرایط محیطی سخت را نیز دارا می باشند

قیمت سرو موتور

عوامل مختلفی بر روی قیمت سرو موتور تاثیر گذارند. مهمترین عامل بعد از عوامل کیفی (مانند برند و کشور سازنده)، گشتاور سرو موتور است. بعد از گشتاور، دور سرو موتور و به تبع آن توان آن عامل تغییر قیمت سرو موتور خواهد بود. ولتاژ تغذیه درایور نیز بسته به اینکه سرو موتور 220 ولت (برق تکفاز) یا سرو موتور 380 ولت (برق سه فاز) باشد عامل دیگر تعیین قیمت است. سرو موتوری که با برق سه فاز 380 ولت تغذیه می شود، کارآیی بهتری دارد، اما در توانهای پایین معمولا سرو موتور های تکفاز عرضه می شوند. دقت سرو موتور که وابسته به نوع و دقت انکودر آن است، پارامتر دیگر تعیین قیمت است. 

تفاوت سرو موتور و استپ موتور

در میان صنعتگرانی که در حوزه اتوماسیون صنعتی و ساخت CNC فعالیت دارند، هم سرو موتور و هم استپ موتور به عنوان موتور CNC شناخته می شود. اما این سئوال عمدتا مطرح است که تفاوت استپ موتور با سرو موتور در چیست؟ به عنوان یک پاسخ سریع و کاربدی باید گفت که استفاده از استپ موتور در کاربردهایی با سرعت و دقت کمتر مناسب تر است و در مقابل، استفاده از سرو موتور برای کاربردهایی با سرعت و دقت بالاتر توصیه می شود. سرو موتور می تواند بین 1.5 تا 2 برابر گشتاور نامی خود را بصورت لحظه ای (تا یک دقیقه)، اعمال نماید اما گشتاوری که برای استپ موتور ذکر می شود، بالاترین گشتاور قابل تحویل (با درایو و تغذیه مناسب و ایده آل) است و در دورهای بالاتر این گشتاور افت هم می کند. اگر کاربردی دارید که در آن سرعت یا دقت بالایی نیاز دارید و یا اینکه گشتاور و اینرسی بار به صورتی است که احتمال خارج شدن موتور از موقعیت مطلوب وجود دارد، استفاده از سرو موتور منطقی تر خواهد بود.

خرید سروو موتور

برای خرید سروو موتور توصیه می شود که ابتدا گشتاور مورد نیاز و سپس دور مورد نیاز خود را محاسبه نمایید. مانند هر نوع از انواع تجهیزات حرکت، محاسبه دقیق الزامات مانند محاسبه درست گشتاور و محاسبه درست دور می تواند از تحمیل هزینه های اضافی به شما کاملا جلوگیری کند. در دورهای پایین و گشتاور های بالا می توان بجای خرید سروو موتور با گشتاور بالا، استفاده از سروو موتور به همراه گیربکس زیروبکلش (که درست تر آن Low Backlash است) را مد نظر قرار داد. خرید گیربکس سرو موتور نیز باید با ملاحظات مختص آن صورت پذیرد. 

لیست قیمت سرو موتور

برای مشاهده لیست قیمت سرو موتور، ساده ترین راه مراجعه به سایت اینترنتی فروش سرو موتور است. در همین صفحه شما می توانید به لیست قیمتسرو موتور بصورت آنلاین دسترسی داشته باشید. انجام فیلترینگ مناسب روی ولتاژ کاری، گشتاور سرو موتور، دور سروو موتور و نوع انکودر آن و همچنین برند و کشور سازنده می تواند شما را به بررسی، مقایسه و انتخاب موتور مورد نظر راهنمایی کند.

فروش سرو موتور

فروش سرو موتور هایی با برند های شناخته شده و معتبر مانند سرو موتور دلتا DELTA ساخت تایوان، سرو موتور LS ساخت کره جنوبی، سرو موتور با کیفیت DORNA ساخت چین در سایت ماناموتور صورت می پذیرد. فروش سرو موتور به صورت سنتی در برخی فروشگاه های خیابان سعدی جنوبی تهران نیز صورت می پذیرد. ماناموتور سعی دارد با ارائه راهکارهای نوین برای عرضه محصولات صنعتی مرتبط با تجهیزات حرکت، همراه با ارائه مشاوره فنی و ارائه بهترین قیمت خلا موجود در عرضه نوین محصولات صنعتی را پر نماید.

قیمت سرو موتور | خرید سروو موتور | لیست قیمت سرو موتور | خرید سرو موتور | فروش سروو موتور
%79

در انتخاب سروو موتور شما باید دو نکته بسیار مهم را بدانید

نکته اول: توان سروو موتور از حاصل ضرب گشتاور نامی و دور نامی بدست می آید، بنابراین سروو موتورهایی که در توان مساوی، دور کمتری دارند، گشتاور بالاتری را خواهند داشت.

نکته دوم: رنج قیمت سروو موتور بر اساس توان موتور نیست بلکه بر اساس گشتاور نامی آنها است (اختلاف قیمت موتورها بیشتر رابطه خطی با گشتاور سروو موتورها دارد) سروو موتور های دلتا معمولا در فلنج های 60، 80 و 130 به صورت تک فاز و سه فاز تولید می شوند

سروو موتور تک فاز

وقتی صحبت از سروو موتورهای تک فاز می شود در حقیقت همه سروو موتورها برای تامیین به برق سه فاز مورد نیاز دارند ولی درایورهایی که با برق 3 فاز 220 ولت کار میکنند این قابلیت را دارند که با ورودی برق تکفاز خود، برق سه فاز 220 ولت را تولید کرده و سروو موتور را راه اندازی کنند.

نکته مهم:

در محاسبه و انتخاب سروو موتور باید در نظر داشته باشیم که راه اندازی درایور سروو موتور 220 ولت سه فاز با برق تک فاز، بین 15 تا 20 درصد افت گشتاور خواهیم داشت و سروو موتور هایی که اصطلاحا سه فاز گفته می شود یا 380 ولت باید بالاجبار 380 ولت سه فاز را در ورودی خواهند داشت.

پیشنهاد ما

این دقت را داشته باشید که اگر برق سه فاز دارید و میتوانید برق سه فاز را برای دستگاه تان تامین کنید، بهتر است که از سروو موتورهای سه فاز استفاده کنید به دلیل عملکرد بهتر و افت گشتاور کمتر

البته این نکته هم قابل ذکر است که در سروو موتور های توان پایین و دور بالا معمولا سه فاز کمتر استفاده می شود و کمتر موجود می شود در توان های یک کیلو وات به بالا پیشنهاد ما بیشتر استفاده از سرو موتور های سه فاز 380 ولت است

سروو موتورهای فلنج 130 و بزرگتر، کانکتور نظامی دارند و کابل ها به صورت جداگانه ارائه میشه ولی فلنج 60 تا 80 به صورت کابلی هستند و کابل رابط براشون ارائه می شود.

روش های پالس دهی به سروو موتور

روش clock-direction که در آن به یک ورودی درایور، پالس های فرمان حرکت و به ورودی دیگر فرمان جهت اعمال می شود، تنها روش موجود برای اعمال پالس به درایورها نیست. دو روش دیگر که در برخی از درایورها از آنها پشتیبانی می شود، عبارت اند از:

-روش CW-CCW که در آن دو ورودی مجزا در درایور برای کلاک هر جهت چرخش وجود دارد و با اعمال کلاک به هر ورودی، موتور در جهت متناظر با همان کلاک می چرخد.

-روش AB Phase که در آن قابلیت اعمال پالس های Quadrature

پالس خروجی انکودر

پالس خروجی انکودرها برای چرخش موتور در دو جهت وجود دارد. با استفاده از این مد می توان از انکودرها برای فرمان به درایور در دو جهت استفاده کرد. اتصال کوتاه کردن سیم های یکی از فازهای استپر موتور، باعث ایجاد نیروی مخالف در برابر حرکت و وضعیتی مانند قفل شدن موتور می شود. از این خاصیت می توان بدون استفاده از مولتی متر برای تشخیص فازهای موتورهایی استفاده کرد که سیم پیچ فازها بصورت مجزا خارج شده باشند. مثلا در یک استپر موتور دو فاز و چهار سیم، از این روش می توان برای تشخیص هر یک از دو فاز استفاده کرد.

در این شرایط اگر سیم پیچ های مربوط به دو فاز مختلف به هم متصل شوند، حالت قفل ابجاد نمی شود. در موتورهایی مانند استپر موتوهای دو فاز و پنج سیم که سیم پیچ ها بصورت داخلی به هم متصل شده اند، این روش برای تشخیص فازها قابل استفاده نیست.

نکات نصب و راه اندازی سرو موتور

دمای مناسب سرو موتورها حین کار، یکی از نکات چالشی است که پرسیده می‌شود. معمولا بازه دمای مجاز محیطی با دمای موتور فرق دارد.

دمای محیط کاری موتور بین ۰ تا ۴۰ درجه سانتیگراد و دمای انبارداری بین ۱۰- تا ۶۰ درجه سانتیگراد است. درحالی که دمای خود موتور، متفاوت از دمای آن هنگام کارکردن است. دمای موتور ممکن است در حین کار و زیر بار حتی به مرز ۹۰درجه نیز برسد.

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

188 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 188 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

188 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی