محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

( روزهای شنبه تا چهارشنبه از 9 تا 17) 09351182424 - 88820309 - 58693000
0

خرید توسط
رزولوشن سنسور خطی
نحوه نصب سنسور خطی
خروجی انکودر/سنسور
قیمت

خط کش دیجیتال

خط کش دیجیتال یکی از پرکاربردترین ابزار و وسایل اتوماسیون صنعتی است. این وسیله به دلیل انعطاف و قابلیت هایی که در اندازه گیری دارد، در زمینه های گوناگون صنعتی مانند سی ان سی، صنایع ساخت و پرداخت قطعات فلزی و... کاربرد دارد. این ابزار در واقع نوعی سنسور است که به وسیله محاسبه سیگنال های متغیر، اندازه را روی خروجی های مختلف مانند مانیتور یا سی ان سی نمایش می دهد.

در صنایع مختلف و بر حسب نیاز، همواره ابزارهایی برای اندازه گیری کمیت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. خط کش های دیجیتال، سنسورهایی هستند که میزان جابجایی را بر حسب میکرون ا

خط کش دیجیتال یکی از پرکاربردترین ابزار و وسایل اتوماسیون صنعتی است. این وسیله به دلیل انعطاف و قابلیت هایی که در اندازه گیری دارد، در زمینه های گوناگون صنعتی مانند سی ان سی، صنایع ساخت و پرداخت قطعات فلزی و... کاربرد دارد. این ابزار در واقع نوعی سنسور است که به وسیله محاسبه سیگنال های متغیر، اندازه را روی خروجی های مختلف مانند مانیتور یا سی ان سی نمایش می دهد.

در صنایع مختلف و بر حسب نیاز، همواره ابزارهایی برای اندازه گیری کمیت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. خط کش های دیجیتال، سنسورهایی هستند که میزان جابجایی را بر حسب میکرون اندازه گیری می کنند. ابزار فوق نتایج را به صورت کدهایی به خروجی ها می فرستند. خط کش ها، توانایی اتصال به نمایشگرهای دیجیتال یا دستگاه های سی ان سی، مدارهای کنترلی یا PLC را دارند. سرعت، فاصله، جهت نیز علاوه بر جابجایی می توانند توسط این ابزار محاسبه شوند.

نکته مهم در مورد انواع خط کش های دیجیتال، علت نامگذاری آن ها است. پسوند دیجیتال به دلیل نوع سیگنال های خروجی منعطف و قابل نمایش این نوع از خط کش ها در دستگاه های مختلف برای وسیله انتخاب شده است. در ادامه مطلب علاوه بر توضیح نحوه عملکرد و ساختار خط کش های دیجیتال، نکاتی مهم درباره روش خرید ابزار فوق بیان می شود.

خط کش دیجیتال؛ ساختار و عملکرد

این وسیله از دو قطعه تشکیل شده است؛ هد خط کش و بدنه خط کش. با حرکت بدنه نسبت به هد، سیگنال هایی از تغییر موقعیت خط کش محاسبه می شود. در واقع وضعیت قبلی خط کش با وضعیت بعدی او سنجیده شده و اختلاف مورد نظر به عنوان جابجایی در نظر گرفته می شود.

برخی از نمایشگرها ویژگی هایی خاص دارند که می توانند خروجی های خط کش را با سرعتی بالا به داده هایی قابل استفاده در بخش های مختلف تبدیل کنند. مثلا با فشار دادن یک دکمه شما می توانید مقیاس عدد نشان داده شده روی نمایشگر را از میکرون به اینچ یا میلی متر تبدیل کنید.

دقت در خط کش دیجیتال بر اساس حساسیت آن متفاوت است. مثلا دقت در برخی خط کش های دیجیتال 5 میکرون و در بسیاری دیگر 1 میکرون است. بسته به حساسیت اندازه های در صنایع و کاربردهای مختلف، از خط کش هایی با دقت متناسب استفاده می شود.

برای نمایش یا استفاده از خروجی های انواع خط کش های صنعتی، باید از ابزارهایی نمایش خروجی استفاده شود. دستگاه های سی ان سی، نمایشگرهای دیجیتال با صفحه کلید، مدارها و کامپیوتر از جمله مهم ترین وسایلی هستند که می توانند به خط کش وصل شده و سیگنال ها را به عدد تبدیل کنند. ابزار و وسایلی مانند مانیتورهای دیجیتال مخصوص که سیگنال های خط کش را به اعداد و اطلاعات مفید تبدیل می کنند، DRO می نامند.

جابجایی های محاسبه شده در دستگاه های خط کش یادشده، محوری هستند. یعنی یک محور تحت پوشش خط کش قرار می گیرد و اندازه ها در همان محور بررسی می شوند.

انواع خط کش های دیجیتال

ابزار یادشده در انواع مختلفی ساخته می شود. این به آن معناست که تکنولوژی هایی که خط کش به وسیله آن ها اندازه گیری می کند، متفاوت هستند. انواع خط کش های دیجیتال یا همان انکودرهای خطی عبارتند از:

 • خط کش دیجیتال مغناطیسی
 • خط کش اپتیک یا نوری دیجیتال

هرکدام از انواع خط کش ها، ساختاری متفاوت برای محاسبه و اندازه گیری در صنعت دارند. خط کش مغناطیسی با استفاده از یک نوار مغناطیسی دارای قطب های مغناطیسی و یک سنسور مخصوص و حساس، اندازه را محاسبه می کند. اما نوع نوری از پرتو متمرکز روی مقیاس نواری استفاده می کند. در خط کش های اپتیک، مقیاس به وسیله علائمی مخصوص تقسیم بندی شده است.

از نظر روش عملکرد و محاسبه اندازه ها، خط کش های دیجیتال می توانند مغناطیسی، پتانسیومتری، مطلق یا ابسولوت و یا افزایشی باشند. اما به دلیل دقت و کاربرد انواع افزایشی و مطلق، از همین دو روش در ساخت اکثر خط کش ها استفاده می شود.

نکته مهمی که در مورد تمامی خط کش های یادشده مهم است، نوار و مقیاس آن ها و فشردگی علائمی است که دارد. این نوار هرچه فشرده تر باشد، رزولوشن به دست خواهد آورد.

نکات مهم در خرید انواع خط کش دیجیتال

توجه به کاربردها و نوع خط کش از جمله مهم ترین نکات قابل توجه قبل از خرید محصول یادشده است. مهم ترین نکات قابل توجه قبل از خرید انکودرهای خطی عبارتند از:

 • نوع خط کش؛ افزایشی یا مطلق
 • نوع سیگنال های خروجی از انکودر خطی مانند HTL ، TTL و کدهای باینری
 • نصب داخلی یا خارجی
 • ولتاژ منبع انکودر
 • نوع اتصال انکودر
 • طول کابل نمایشگر خط کش

انتخاب خط کش دیجیتال فرآیندی بسیار دقیق است که باید به وسیله متخصصان آگاه به اتوماسیون صنعتی انجام شود. در غیر این صورت هزینه های گزافی برای اختلال ماشین آلات گران و ضایعات تولید به شما وارد خواهد شد. بنابراین توصیه می شود ابتدا با توجه به نیاز خود با دقت به موارد بالا توجه کنید. انکودر خطی مورد نیاز خود را با تطبیق مقیاس های بالا با نیاز خود و مشخصات هر انکودر تطبیق دهید. سپس می توانید بهترین گزینه را برای خرید انکودر انتخاب کنید.

نمایندگی فروش مستقیم انکودرهای خطی و خط کش های دیجیتال

حتی با توجه به موارد گفته شده در قسمت های قبلی نیز، بهتر است انتخاب انکودر خطی مورد نیاز خود را به تیم متخصص فروشنده و نمایندگی های رسمی برندهای مشهور تولیدکننده انکودر در ایران واگذار کنید. برندهای سینو، اتک سنسور و آپکن مشهورترین تامین کنندگان پک های خط کش دیجیتال و نمایشگر در ایران هستند.

در صورتی که محصولات برندهای فوق را از نمایندگی و عاملیت فروش مستقیم آن ها در ایران خریداری کنید، مزایای ویژه در خرید انکودرهای خطی اورجینال خواهید داشت. اولین مزیت این شکل از اقدام برای خرید، دریافت محصول با قیمت واقعی و بدون افزایش قیمت واسطه ای است.

 نمایندگی ها و مجموعه هایی که فروش مستقیم خط کش های دیجیتال برندهای معتبر را انجام می دهند، اصالت کالا و سلامت آن را تضمین می کنند. بعضی از فروشندگان معتبر نیز حتی خدماتی مانند بازگشت محصول قبل از 7 روز را ارائه می دهند. البته چنین خدماتی تحت شرایط و قوانینی خاص از سوی فروشنده ارائه می شود و منوط به عدم ضرب دیدگی یا آسیب به خط کش یا مانیتور است.

آیتم ها 1 از 30 تا 72 آیتم

 1. 1
 2. 2
 3. 3

 1. OPKON-MLIP-500, خط کش مغناطسی کورس 500 میلیمتر
 2. OPKON-MLR-470, خط کش مغناطسی کورس 470 میلیمتر
 3. OPKON-MLC-400, خط کش مغناطسی کورس 400 میلیمتر
 4. OPKON-MPS150, خط کش مغناطسی کورس 150 میلیمتر
 5. OPKON-MPS1000, خط کش مغناطسی کورس 1000 میلیمتر
 6. OPKON-MLR-150, خط کش مغناطسی کورس 150 میلیمتر
 7. OPKON-MLC-150, خط کش مغناطسی کورس 150 میلیمتر
 8. OPKON-MPS570, خط کش مغناطسی کورس 570 میلیمتر
 9. OPKON-MLIP-100, خط کش مغناطسی کورس 100 میلیمتر
 10. OPKON-MLIP-700, خط کش مغناطسی کورس 700 میلیمتر
 11. OPKON-MLR-570, خط کش مغناطسی کورس 570 میلیمتر
 12. OPKON-MLC-500, خط کش مغناطسی کورس 500 میلیمتر
 13. OPKON-MPS220, خط کش مغناطسی کورس 220 میلیمتر
 14. OPKON-MPS1200, خط کش مغناطسی کورس 1200 میلیمتر
 15. OPKON-MLR-220, خط کش مغناطسی کورس 220 میلیمتر
 16. OPKON-MLC-200, خط کش مغناطسی کورس 200 میلیمتر
 17. OPKON-MPS670, خط کش مغناطسی کورس 670 میلیمتر
 18. OPKON-MLIP-200, خط کش مغناطسی کورس 200 میلیمتر
 19. OPKON-MLIP-900, خط کش مغناطسی کورس 900 میلیمتر
 20. OPKON-MLR-670, خط کش مغناطسی کورس 670 میلیمتر
 21. OPKON-MLC-600, خط کش مغناطسی کورس 600 میلیمتر
 22. OPKON-MPS320, خط کش مغناطسی کورس 320 میلیمتر
 23. OPKON-MPS1400, خط کش مغناطسی کورس 1400 میلیمتر
 24. OPKON-MLR-320, خط کش مغناطسی کورس 320 میلیمتر
 25. OPKON-MLC-250, خط کش مغناطسی کورس 250 میلیمتر
 26. OPKON-MPS820, خط کش مغناطسی کورس 820 میلیمتر
 27. OPKON-MLIP-300, خط کش مغناطسی کورس 300 میلیمتر
 28. OPKON-MLIP-1250, خط کش مغناطسی کورس 1250 میلیمتر
 29. OPKON-MLC-50, خط کش مغناطسی کورس 50 میلیمتر
 30. OPKON-MLC-800, خط کش مغناطسی کورس 800 میلیمتر
در حال بارگذاری محصولات بیشتر

آیتم ها 1 از 30 تا 72 آیتم

 1. 1
 2. 2
 3. 3

فیلتر

مرتب سازی