شرکت هوشمند سازان حرکت

اینورتر پنتاکس PENTAX

 • ارزان ترین
 • گران ترین
 • کمترین وزن
 • بیشترین وزن
 • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

آشنایی با اینورتر پنتاکس

کشور ایتالیا در زمینه ساخت انواع تجهیزات صنعتی الکتریکی و الکترونیکی مثل الکتروموتور، پمپ آب، اینورتر و... شهرت جهانی دارد. پنتاکس یکی از شرکت های تولید تجهیزات صنعتی است که محصولات آن در کل دنیا شناخته شده هستند و در کشور ایران نیز مصرف بالایی دارند. اینورتر پنتاکس می‌تواند یک گزینه بسیار مناسب برای خرید این وسیله صنعتی پرکاربرد باشد.

اینورتر های پنتاکس dsi 200

دو مدل اینورتر DSI-200 و DSI-400 از محصولات این برند ایتالیایی در داخل خود ایران مونتاژ شده و راحت تر قابل خریداری هستند. تولید محصولات این برند در داخل ایران باعث شده است که اینورتر های پنتاکس از خدمات پس از فروش بسیار مناسبی نیز بهره مند باشند. با خرید تولیدات مونتاژِ این برند به یک اینورتر با استانداردهای اروپایی اما با قیمتی به مراتب مناسب‌تر دسترسی خواهید داشت.

مزایای اینورتر پنتاکس

اینورتر های پنتاکس با قدرت‌های متفاوتی ساخته می‌شوند تا شما قدرت انتخاب بیشتری در هنگام خرید داشته باشید. حداکثر توان اینورتر pentax به 400 کیلووات می‌رسد.

از دیگر مزایای درایو پنتاکس این است که این محصول، فرآیند نصب بسیار ساده‌ای دارد. برای نصب نیازی به انجام مراحل خاصی نیست و به سادگی این اینورتر جای خود را در محیط صنعتی مورد نظر شما پیدا کرده و شروع به کار می‌کند. همچنین برنامه‌ریزی درایو پنتاکس بسیار ساده بوده و می‌توان با توجه به نیاز خود آن‌ها را برنامه‌ریزی کنید.

شاید نام پمپ‌ آب پنتاکس را شنیده باشید که در بازار تجهیزات صنعتی کاملا شناخته شده هستند؛ زیرا این محصولات با کیفیت بالای خود به خوبی توانسته‌اند نظر مشتریان را جلب کنند. درایو پنتاکس نیز دقیقا چنین شرایط و کیفیتی را دارد. کیفیت بالای درایو پنتاکس به شما کمک می‌کند تا سال‌های سال از این دستگاه در کاربردهای موردنظر خود، استفاده کنید. با کیفیت بالا و طول عمر مناسب دیگر نیازی نیست نگران هزینه تعمیر یا نگهداری دستگاه باشید.

اینورتر پنتاکس

قابلیت‌های فنی اینورتر پنتاکس

اینورتر پنتاکس dsi 200 و اینورتر پنتاکس dsi 400 دو مدل از اینورتر های پنتاکس هستند که در داخل ایران تولید می‌شوند و هر کدام از آن‌ها با قدرت خروجی و مشخصات فنی گوناگونی تولید می‌شوند. اینورتر پنتاکس dsi 400 وکتور کنترل تا حداکثر 500 هرتز و قبلیت کنترل برداری(V/F) تا 3200 هرتز را دارد. بهتر است در انتخاب و خرید اینورترهای برند پنتاکس به مشخصات فنی دستگاه نیز به خوبی توجه کنید، یا اگر آشنایی ندارید با کارشناسان ما در مانا موتور تماس بگیرید تا در خرید آن دچار مشکل خاصی نشوید.

ورودی و خروجی‌های دستگاه

اینورتر های پنتاکس از انواع مختلف ورودی و خروجی آنالوگ و دیجیتال برخوردار است تا کاربر در هنگام استفاده از محصول دچار محدودیت خاصی نباشد. با اینورتر PENTAX به سادگی می توانید انواع الکتروموتور و دینام های صنعتی را کنترل نمایید.

کنترل‌های برق ورودی و خروجی اینورتر

ولتاژ خروجی به صورت خودکار تنظیم شده تا اختلاف پتانسیل در شبکه به صورت ثابت نگهداری شود. همچنین اضافه ولتاژ و جریان دستگاه به صورت کاملا خودکار تنظیم می‌شود. این اینورتر ها قابلیتی دارند که کمک می‌کند تا پس از قطع جریان برق بتوان در بازه زمانی کوتاهی اینورتر را روشن نگاه داشت. همچنین از دیگر مشخصات فنی اینورتر پنتاکس این است که قابلیت کنترل محدود جریان لحظه‌ای را دارد. با این قابلیت دیگر خطاهای اضافه یا افت جریان را به صورت پی در پی مشاهده نمی‌کنید و در روند کار دستگاه اختلالی ایجاد نمی‌شود.

کاربردهای اینورتر پنتاکس

طیف گسترده توان درایوهای پنتاکس به شما کمک می‌کند تا از اینورتر پنتاکس در محیط‌های صنعتی بسیار گوناگون استفاده کنید. به طور مثال این اینورتر گزینه بسیار مناسبی برای کنترل و حرکت نوار نقاله است. در این اینورتر به ترمز DC دسترسی دارید که باعث می‌شود حرکت و توقف نوار نقاله به خوبی کنترل شود.

اینورتر پنتاکس نصب شده

اینورتر پنتاکس dsi 200 انتخاب خوبی برای تامین قدرت فن‌های مختلف محوری و سانتریفیوژ نیز هست. با خرید این مدل می‌توانید انواع مختلفی از سانتریفیوژها را راه اندازی کنید. همچنین با این اینورتر توانایی کنترل انواع موتور فن های تهویه هوا را دارید. برخی از کاربردهای اینورترهای برند پنتاکس به شرح زیر است:

 • راه اندازی انواع پمپ آب و استفاده به عنوان بوستر پمپ
 • توانایی کنترل انواع موتور بالابرهای سبک و سنگین

استفاده از اینورتر های پنتاکس در بوستر پمپ ها

بوستر پمپ ها از دو یا چند پمپ که بصورت موازی کار می کنند تشکیل می شوند که بصورت دورثابت و دور متغیر می باشند.

بوستر پمپ های دور ثابت

در بوستر پمپ های دور ثابت از یک کنترلر یا PLC برای کنترل سیستم و برای هر پمپ از یک کنتاکتور جهت استارت و استپ استفاده می شود. در بسیاری مواقع از دو یا چند پرشر سوئیچ بجای کنترلر استفاده می شود. این بوستر پمپ ها فشار را بصورت پله ای کنترل می کنند و تعداد استارت و استپ پمپ ها زیاد می باشد. جریان راه اندازی بالا و عدم تثبیت فشار از معایب این نوع بوستر پمپ ها می باشد.

مدار با کنتاکتور برای پمپ

بوستر پمپ های دور متغیر

در بوستر پمپ های دور متغیر یک درایو یا اینورتر به سیستم کنترل اضافه می شود که در هر لحظه می تواند دور یکی از پمپ ها را کنترل نموده و فشار ثابتی ایجاد نماید. در این حالت نوسانات کوچک فشار با تغییر دور پمپ متصل به اینورتر تنظیم می شود که منجر به فشار یکنواخت می گردد و همچنین با تغییر دور پمپ، تعداد استارت و استپ پمپ ها کم می شود.

معمولا در بوستر پمپ های دور متغیر دو روش کنترل استفاده می شود:

1- یکی از پمپها با اینورتر کنترل می شود و بصورت دور متغیر می باشد و سایر پمپ ها در صورت نیاز بصورت مستقیم استارت می شوند. این روش یک روش معمول می باشد که در ایران و بسیاری از کشورهای غربی استفاده می شود.درایو پنتاکس نیز در این روش مورد استفاده قرار می گیرد. اشکال این روش نیز جریان راه اندازی بالا و عدم کنترل فشار پمپ هایی می باشد که بصورت مستقیم استارت می شوند. استارت مستقیم پمپ علاوه بر جریان راه اندازی بالا باعث ضربات مکانیکی در لحظه استارت و استپ پمپ و افزایش استهلاک پمپ می شود. در بعضی مواقع برای اینکه کارکرد پمپ ها از نظر زمانی یکسان باشد، برای هر پمپ دو کنتاکتور در نظر گرفته می شود تا قابلیت تعویض پمپ ها و در اصطلاح Auto-change وجود داشته باشد.

مدار یک کنتاکتور و یک اینورتر برای پمپ

2- همه پمپ ها توسط یک اینورتر استارت می شوند. یعنی پمپ اول با اینورتر استارت می شود و زمانیکه پمپ دوم مورد نیاز است، اتصال اینورتر از پمپ اول قطع و بصورت مستقیم به شبکه وصل می شود و سپس پمپ دوم توسط اینورتر استارت می گردد.

مدار چند کنتاکتور و یک اینورتر برای پمپ

روش دوم روشی غیر استاندارد می باشد که متاسفانه در ایران استفاده می شود، ولی در کشورهای غربی و اروپایی مورد استفاده قرار نمی گیرد. این روش برای این استفاده می شود که همه پمپ ها بصورت نرم و با جریان راه اندازی پائین با درایو استارت گردند ولی در عمل خلاف این انتظار اتفاق می افتد.

اشکال کار این روش در این می باشد که جریان پمپ ها در لحظه سوئیچ از اینورتر به شبکه به شدت افزایش می یابد و حتی از جریان راه اندازی پمپ بصورت مستقیم نیز بسیار بیشتر است و باعث آسیب به سیم پیچهای الکتروپمپ خواهد شد.

این جریان بالا به دو دلیل اتفاق می افتد، دلیل اول اینکه وقتی پمپ در سرعت بالا از درایو جدا می شود و تا زمانیکه به شبکه وصل شود، اگر چه این زمان بسیار کوتاه می باشد ولی به دلیل فشار زیاد در خروجی پمپ، سرعت پمپ خیلی سریع افت می کند و هنگام وصل به شبکه، جریان راه اندازی دوباره افزایش می یابد.

دلیل دوم این جریان بالا به خاطر این می باشد که حتی اگر سرعت پمپ چندان افت نکند، وقتی پمپ در سرعت بالا در یک لحظه از اینورتر جدا می شود بخاطر چرخش دورانی روتور و وجود پسماند مغناطیسی در استاتور و عدم وجود مصرف کننده جهت تخلیه ولتاژ استاتور، الکتروپمپ حالت ژنراتوری پیدا می کند و باعث ایجاد ولتاژی بالا در استاتور می شود و از آنجا که بخاطر نوسان سرعت روتور، ولتاژ شبکه با ولتاژ استاتور پمپ سنکرون نمی باشد، در لحظه اتصال ولتاژ شبکه به استاتور در بسیاری از مواقع بخاطر اختلاف ولتاژ بالا، جریان شدیدی در استاتور ایجاد می شود که در طول زمان باعث آسیب به سیم پیچهای موتور خواهد شد.

استفاده از اینورتر برای تمام پمپ ها

به دلیل مشکلات فوق امروزه در بسیاری از کشورهای غربی برای تمام پمپ ها از اینورتر استفاده می شود که مشکلات هر دو روش فوق را برطرف می نماید.

در اینصورت نیاز به استفاده از کنتاکتور، بی متال و کنترلر یا PLC برای سیستم کنترل نمی باشد و به ازای هر پمپ از یک اینورتر استفاده می شود که تابلو کنترل ساده تر و کارایی بسیار بالاتری خواهد داشت. درایو پنتاکس نیز می تواند با استفاده از این روش برای کنترل بوستر پمپ ها استفاده شود.

مدار اینورتر برای پمپ

در این روش از یک سنسور فشار استفاده می شود که فشار آب را به اینورترها ارسال می کند. اینورترها اطلاعات را بین هم ارسال و دریافت می کنند. ابتدا اینورتر اول استارت شده و با توجه به میزان فشار و با استفاده از کنترلر داخلی سرعت پمپ اول را کنترل می نماید. اگر فشار کافی ایجاد نشود، سرعت اینورتر اول به بیشترین مقدار خواهد رسید، در این لحظه اینورتر دوم استارت می شود و کنترل فشار را بر عهده خواهد گرفت و اینورتر اول با سرعت ماکزیمم ادامه کار خواهد داد.

اگر مصرف آب کاهش یابد و فشار خروجی بالا رود، سرعت پمپ دوم کاهش می یابد، اگر سرعت از حدی کمتر شود اینورتر دوم استپ شده و دوباره کنترل فشار بر عهده اینورتر اول خواهد بود. به دلیل راه اندازی نرم الکتریکی و مکانیکی پمپ ها محدودیتی در تعداد استارت و استپ پمپ ها وجود ندارد.

در این روش هر تعداد اینورتر و پمپ را می توان با هم استفاده نمود. این روش هم با درایو پنتاکس dsi 200 تک فاز و هم با درایو پنتاکس dsi 400 سه فاز قابل انجام می باشد. از آنجا که قیمت اینورتر پنتاکس dsi 200 تک فاز اقتصادی تر می باشد، استفاده از آنها برای بوسترهای دو پمپ و سه پمپ بسیار مناسب خواهد بود و جایگزین بسیار مناسبی برای کنتاکتورها و بی متالها، کنترلر و PLC می باشند و همچنین کارایی سیستم را بسیار بالا خواهد برد و باعث کاهش مصرف برق و کاهش استهلاک و هزینه های تعمیرات پمپ خواهد شد.

مدار چند اینورتر برای پمپ

طریقه نصب، سیم بندی و تنظیم پارامترهای اینورتر های پنتاکس برای بوستر پمپها در راهنمای نصب و راه اندازی بوستر پمپها توضیح داده شده است.

خرید مطمئن درایو پنتاکس از ماناموتور

اگر قصد خرید اینورتر پنتاکس را دارید، می‌توانید از خدمات سایت ماناموتور استفاده کنید. با سفارش این محصول از سایت، خرید اینورتر پنتاکس را به صورت کاملا آنلاین تجربه خواهید کرد. کافیست محصول موردنظر را به سبد خرید اضافه کنید و از روش‌های مختلف پرداخت برای واریز مبلغ سفارش خود کمک بگیرید. مانا موتور روش‌های ارسال متنوعی نیز برای شما در نظر گرفته تا سفارش را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنید.

انبار اینورتر پنتاکس

همچنین این اینورترها در موارد زیر کاربرد دارند:

 • انواع ماشین آلات صنعتی، چاپ و بسته بندی
 • صنایع غذایی، نساجی، چوب، پلاستیک و ماشین کاری
 • انواع پمپ ها و فن ها برای تنظیم فشار و دمای ثابت
 

در جدول زیر میتوانید انواع کد اینورتر های پنتاکس را با مشخصات کامل با هم مقایسه و در قسمت سرچ سایت آن را جست و جو نمایید:

برای بهتر دیدن جدول، موبایل خود را به صورت افقی نگه دارید.

مدل اینورتر پنتاکستوانولتاژ کاریکد فنی (جهت مشاهده مشخصات و قیمت بروز اینورتر پنتاکس، کد ها را در سایت مانا موتور جست و جو کنید)

 

DSI-200

1.5تکفاز 220 ولتPENTAX-DSI-200-1K5G1
2.2تکفاز 220 ولتPENTAX-DSI-200-2K2G1
0.4تکفاز 220 ولتPENTAX-DSI-200-K40G1
0.75تکفاز 220 ولتPENTAX-DSI-200-K75G1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSI-400

4تکفاز 220 ولتPENTAX-DSI-400-004G1
4سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-004G3
11سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-011G3
15سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-015G3
18.5سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-018G3
22سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-022G3
30سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-030G3
37سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-037G3
45سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-045G3
55سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-055G3
75سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-075G3
90سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-090G3
110سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-110G3
132سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-132G3
160سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-160G3
1.5تکفاز 220 ولتPENTAX-DSI-400-1K5G1
1.5سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-1K5G3
200سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-200G3
250سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-250G3
2.2تکفاز 220 ولتPENTAX-DSI-400-2K2G1
2.2سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-2K2G3
315سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-315G3
355سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-355G3
400سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-400G3
5.5سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-5K5G3
7.5سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-7K5G3
0.75تکفاز 220 ولتPENTAX-DSI-400-K75G1
0.75سه فاز 380 ولتPENTAX-DSI-400-K75G3

 

 

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

48 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 48 کالا
 1. اینورتر پنتاکس dsi 200 پنتاکس 1.5 کیلووات تک فازاینورتر پنتاکس dsi 200 پنتاکس 1.5 کیلووات تک فاز Quick Shop
  • کالای پرفروش
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

48 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
ارتباط با ما