شرکت هوشمند سازان حرکت

موتور گیربکس حلزونی

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

معرفی کوتاه موتور گیربکس حلزونی

گیربکس حلزونی یکی از پرکاربردترین مدل‌های گیربکس در دنیای مکانیک است که به کمک الکتروموتورها می‌تواند وظایف بسیار مهمی را انجام دهد. موتور گیربکس حلزونی از یک ماردون و چرخ دنده متصل به هم تشکیل شده که می‌تواند توان دریافتی از شفت اصلی موتور را به صورت 90 درجه تغییر دهد. همچنین این دسته از گیربکس‌ها دارای قدرت تبدیل گشتاور و نیروی بالایی هستند.

اجزای داخلی موتور گیربکس حلزونی

اجزای تشکیل دهنده موتور گیربکس حلزونی

موتور گیربکس حلزونی از سه بخش اصلی ساخته شده است:

موتور الکتریکی نیروی اولیه را ایجاد می کند و به صورت مستقیم با سرعت و گشتاور خروجی گیربکس متناسب است.

مورد دوم ماردون می باشد که شبه به یک پیچ بزرگ با خاصیت های فنی خاص می باشد. این قطعه به سر شفت محرک موتور متصل شده و باعث چرخش چرخ دنده می شود.

ماردون

قطعه اصلی سوم چرخ دنده با دندانه های زاویه دار است.

این دو قطعه با زاویه 90 درجه نسبت به هم در پوسته گیربکس قرار گرفته و با توجه به جهت چرخش محور اصلی گشتاور مورد نظر را انتقال می‌دهند.

ماردون و چرخ دنده

ویژگی های الکتروموتور گیربکس حلزونی

چرخش 90 درجه شفت خروجی

در بسیاری از سیستم های کاربردی و دستگاه ها محدودیت جا وجود دارد و نمی توان موتور و گیربکس را با هم در یک راستا مثل گیربکس خورشیدی استفاده نمود. گیربکس حلزونی به خاطر سیستم داخلی خود به راحتی امکان چرخش شفت خروجی با زاویه 90 درجه را می دهد.

موتور گیربکس دار حلزونی

راندمان گیربکس و صدای خروجی

از عیوب بزرگ موتور گیربکس حلزونی میتوان به راندمان پایین و صدای گیربکس آن اشاره کرد. این نوع از الکتروگیربکس ها به خاطر سایش دو قطعه اصلی (ماردون و چرخ دنده) اصطکاک بالا و صدای قابل توجهی تولید می کند.

چرخش شفت خروجی موتور گیربکس دار حلزونی

در موتور گیربکس حلزونی از نسبت تبدیلی بالا تر شفت خروجی که به چرخ دنده متصل است قفل می شود و یا به سختی حرکت می کند و حالتی یک طرفه دارند. این عامل در بسیاری از سیستم ها به ویژه بالابر ها که در حالت خاموشی موتور فشار جاذبه بر شفت می آید و باعث سقوط بار به پایین می شود بسیار مناسب است.

قیمت مناسب

شاید بتوان گفت اصلی ترین دلیل مشتریان برای خرید و استفاده از این نوع الکتروگیربکس قیمت بسیار مناسب آن در کنار دیگر انواع گیربکس هاست و از بقیه در یک اندازه و گشتاور حدود 20 درصد ارزان تر است.

الکتروموتور گیربکس دار حلزونی

کاربردهای الکتروموتور گیربکس دار حلزونی چیست؟

با قاطعیت می‌توان گفت که بیشترین کاربرد موتورهای گیربکس دار در دستگاه‌های انتقال مواد اولیه و پرس‌های صنعتی است. همچنین الکتروموتورهای گیربکس حلزونی در ساخت آسانسورهای خانگی نیز کاربرد دارند و با استفاده از آن‌ها می‌توان بالابرهای خوش قیمتی ساخت. در دنیای حمل و نقل نیز یک موتور گیربکس حلزونی dc می‌تواند کنترل بادبان‌های یک کشتی را بر عهده بگیرد.

همچنین از موتور گیربکس حلزونی 12 ولت در خودروها برای حرکت برف پاک کن و صندلی برقی و … استفاده می شود.

موتور گیربکس برف پاک کنی

خرید از ماناموتور

اگر قصد خرید یک موتور گیربکس حلزونی را دارید، می‌توانید از سایت ماناموتور کمک بگیرید. ما در سایت خدمات مختلفی را برای شما مشتریان عزیز قرار داده‌ایم تا بتوانید به ساده ترین شکل ممکن چنین الکتروموتور و دینام با گیربکس صنعتی را به دست بیاورید. برای خرید نیز کافیست به دسته بندی مربوطه مراجعه کرده و الکتروموتور را در سبد خرید قرار دهید. پس از ثبت سفارش نیز الکتروموتور در کمترین زمان به دستتان می‌رسد. 

 

 

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

25 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 25 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

25 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
ارتباط با ما