شرکت هوشمند سازان حرکت

الکتروموتور عمودی

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

آشنایی کلی با الکتروموتور عمودی

در محیط‌های صنعتی انواع مختلفی از الکتروموتور وجود دارد که هر کدام به انجام یک وظیفه خاص مشغول هستند. الکتروموتور عمودی یکی از مدل‌های موتور الکتریکی است که مزایا و معایب خاص خودش را دارد. در این مطلب قصد داریم این مدل از موتورهای الکترونیکی را معرفی کنیم و بگوییم که چه کاربردی در محیط‌های صنعتی دارند.

الکتروموتور عمودی چیست؟

الکتروموتورهای معمولا به صورت افتی نصب می‌شوند، اما الکتروموتوهای عمودی به شکل عمودی نصب شده و می‌توانند در محیط‌های پر فشار کار کند. به طور کلی این دسته از موتورهای الکتریکی از یک سری اجزای مشخص ساخته می‌شوند که این اجزا به شرح زیر است:

  • بلبرینگ شیار عمیق که به عنوان بلبرینگ راهنما استفاده می‌شود
  • بلبرینگ بالایی موتور که بیشترین فشار کاری روی آن است
  • براکت بلبرینگ که وظیفه نگهداری بلبرینگ‌ها را دارد
  • پوسته استاتور یا بدنه اصلی
  • قطعات حفاظت از موتور

مشخصات انواع الکتروموتور عمودی

معمولا قدرت الکتروموتورهای عمودی بین 25 تا 375 اسب بخار برخوردار هستند. این عدد نشان می‌دهد که قدرت الکتروموتورهای عمودی نسبت به سایر موتورهای الکتریکی بیشتر است؛ زیرا در بیشتر موتورهای الکتریکی معمولی با قدرت 1 یا 2 اسب بخار رو به رو هستیم.

اما نکته قابل توجه راجع به الکتروموتورهای عمودی این است که مقاومت چندان بالایی در مقابل افزایش حرارت ندارند. در سیم پیچی این مدل از موتورهای الکتریکی از عایق حرارتی کلاس F استفاده شده که مقاومت سیم پیچ را تا 52 درجه سانتی گراد بالا می‌برد. در الکتروموتور عمودی معمولا جهت چرخش خلاف عقربه‌های ساعت است که با تغییر در مسیر ورودی به موتور می‌توان جهت چرخش موتور را تغییر داد و البته انجام این کار به وسیله دستگاه اینورتر ساده‌تر خواهد بود.

یکی از قابلیت‌های الکتروموتور عمودی این است که می‌توان ظرفیت کف گرد موتور را افزایش داد. الکتروموتورهای عمودی به دسته 445 و 493 تقسیم می‌شود که هر کدام از آن‌ها امکان افزایش ظرفیت را به شیوه‌های گوناگونی دارند. برای مثال در دسته موتورهای 493 امکان استفاده از دو بلبرینگ کف گرد وجود دارد، اما در دسته 445 فقط از یک بلبرینگ کف گرد می‌توان استفاده کرد.

مزایای الکتروموتورهای عمودی

الکتروموتورهای عمودی به دلیل اینکه گیربکس ندارند با صدای بسیار کمتری کار می‌کنند. استفاده از موتورها در فضاهای بسیار کوچک بهتر است؛ زیرا فضای زیادی برای نصب نیاز ندارند. همچنین به دلیل قدرت بالا می‌توانند در محیط‌های سخت و تحت فشارهای سنگین کار کنند. به طور مثال از این دسته موتورها می‌توان در چاه‌های بسیار عمیق برای حفاری یا انتقال نخاله استفاده کرد.

انواع الکتروموتور عمودی را از ماناموتور بخواهید..

سایت ماناموتور با عرضه انواع موتور عمودی، امکان خرید این دسته از تجهیزات صنعتی را تنها با چند کلیک فراهم کرده است. با استفاده از خدمات سایت ماناموتور می‌توانید الکتروموتور عمودی مورد نظر خود را به صورت اینترنتی خریداری کنید. سایت ما پس از ثبت سفارش مشتری تلاش می‌کند تا در کمترین زمان ممکن محصولات را از طریق پست ارسال کند.

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

14 آیتم ها

هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 14 مجموع کل: 14 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

14 آیتم ها

هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
ارتباط با ما