شرکت هوشمند سازان حرکت

استپ موتور دو فاز

 • ارزان ترین
 • گران ترین
 • کمترین وزن
 • بیشترین وزن
 • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

استپ موتور دو فاز چیست؟

استپ موتورها بر اساس ساختار داخلی به سه دسته اصلی استپ موتور 2 فاز، 3 فاز و 5 فاز تقسیم میشوند. وقتی که می گوییم 2 فاز منظور دو مرحله ای بودن حرکت استپ موتور می باشد یعنی سیم پیچ ها به صورتی قرار گرفته اند که درایور استپ موتور 2 فاز کار کند.

استپ موتور 2 فاز

استپ موتور های دو فاز به نسبت بقیه آن ها در بازار از قیمت پایین تر و موجودی بیشتری برخوردار می باشند. برای همین در بیشتر دستگاه های صنعتی استفاده می شوند. گام پیشفرض این استپ موتور ها یا 1.8 درجه و یا 0.9 درجه می باشد که با کمک میکرو استپ های درایور میتواند جایی بین این زاویه ها هم قرار گیرد.

این نوع از استپر موتور ها اگر در حالت فول استپ باشند گشتاور بالایی ایجاد می کنند و همچنین درایور های ارزانتری هم دارند. همچنین توجه داشته باشید که برای راه اندازی استپ موتور های 2 فاز حتما نیاز به درایور دو فاز می باشد و نوع پالس های خروجی درایور های 3 و 5 فاز متفاوت است.

خرید انواع استپ موتور دو فاز

استپ موتور های دو فاز همگی دارای 8 سیم هستند، پس چرا در بازار استپ موتور های دوفاز 4 و 6 سیم هم یافت می شود؟

برای توضیح بیشتر به تصویر زیر توجه نمایید:

سیم بندی استپ موتور 2 فاز

وقتی صحبت از 6 و 4 سیم می شود در واقع این سیم ها به نحوهایی که در تصویر زیر نشان داده شده است به هم متصل می شوند.

جدول سیم بندی استپ موتور 2 فاز

در راه اندازی استپ موتور های 2 فاز به سه حالت:

 • یونیپلار
 • بای پلار موازی
 • بای پلار سری

 می توان آن را به درایور اتصال داد که هر یک مزایای خود را دارد، اما امروزه به خاطر محدودیت ها و مشکلات یونیپولار بسیار کم از آن استفاده میشود. یکی از این ایرادات لرزش زیاد و کاهش 70 درصدی گشتاور به نسبت بای پلار می باشد.

نمودار سرعت بر حسب گشتاور استپ موتور 2 فاز

به خاطر جریان کشی بیشتر و گرمای زیاد در حالت موازی، معمولا پیشنهاد میشود که برای دور های کمتر از 100RPM از سیم بندی بای پلار سری و از 150RPM به بالا از بای پلار موازی استفاده شود. در بازه 100 تا 150 هم بسته به شرایط می توان از هر کدام استفاده نمود.

استپ موتور دو فاز 4 سیم

استپر موتور دو فاز 4 سیمه در داخل خود موتور یا به صورت بای پلار(که معمولا هم به همین صورت است) و یا یونیپلار بسته شده است که باعث می شود که راه اندازی آن برای افراد آسانتر بوده و با تعداد سیم های کمتر این کار انجام شود. در واقع به نوعی این استپ موتور های چهار سیمه ما را محدود تر کرده و سیم بندی آسانتری را در اختیار ما قرار می دهند.

دیتاشیت و قیمت استپر موتور دو فاز 4، 6 و 8 سیم

استپ موتور های دو فاز همان طور که گفته شد قیمت مناسب تری دارند و برای کاربرد هایی با بودجه و دقت و سرعت کمتر مورد استفاده هستند. شما عزیزان می توانید با کمک سرچ و فیلتر های سایت مانا موتور مدل مناسب را پیدا کرده و در قسمت صفحه محصول هر یک به دیتاشیت و مشخصات همه آن ها دسترسی داشته باشید. برای مثال در ویدیو زیر نحوه خرید استپ موتور 42HS02 لیدشاین چین توضیح داده شده است.

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

140 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 140 کالا
 1. SANYODENKI-103-548-0039
  استپ موتور سانیودنکی 2.5 کیلوگرم سانتیمتر دو فاز 6 سیم
  % 23
  قیمت ویژه ‎305,000 تومان بود ‎395,000 تومان
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

140 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
ارتباط با ما