شرکت هوشمند سازان حرکت
۰۹۳۵۱۱۸۲۴۲۴ - ۸۸۸۲۰۳۰۹ - ۵۸۶۹۳۰۰۰

گیربکس صنعتی

 • ارزان ترین
 • گران ترین
 • کمترین وزن
 • بیشترین وزن
 • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

فروشندگان گیربکس های صنعتی به شما نمیگویند که ...

میزان تقاضای بالای صنعت در حوزه های مختلف جهت خرید گیربکس، تولید کنندگان گیربکس را بر آن داشته تا گیربکس هایی با مداومت کاری بالا، ظرفیت تحمل بار و کاهش سر و صدا و مقاوم نسبت به شرایط مختلف کارکردی و محیطی به بازار عرضه کنند. همچنین تولیدکنندگان روی راندمان گیربکس نیز تمرکز بالایی دارند.

گیربکس های صنعتی در دو دسته کلی (گیربکس های افزاینده و گیربکس های کاهنده) تولید می شوند. گیربکس های کاهنده بیش از 95 درصد کاربری را تشکیل می دهند و گیربکس های افزاینده تنها در کاربردهای خاصی نظیر پالایشگاهها، پتروشیمی  هاو نیروگاه ها و عمدتا در رآکتورها و سانتریفیوژها یی که در آنها سرعت زیاد مد نظر است، کاربرد دارند.

گیربکس های صنعتی در انواع مختلفی ساخته می شوند که بسته به نوع کارایی و کاربردشان ، در موارد مخصوص به خود مورد استفاده قرار می گیرند. گیربکس صنعتی در 5 مدل حلزونی، هلیکال، آویز، کرانویل پینیون و خورشیدی تولید و به فروش میرسد. گیربکس خورشیدی تحت عنوان گیربکس سیاره ای نیز در بازار شناخته میشود.

گیربکس حلزونی

گیربکس حلزونی از یک چرخ دنده بنام حلزون و دیگری بنام چرخ حلزون تشکیل شده است. زاویه بین محور وردی و خروجی در این نوع گیربکس 90 درجه است. سایز گیربکس در این نوع گیربکس ها همان فاصله عمودی بین دو خط متنافر ورودی و خروجی می باشد.

دنده ورودی جهت جلوگیری از خوردگی و سایش معمولا از جنس فولاد سخت کاری شده و دنده خروجی جهت بالا بردن راندمان گیربکس از آلیاژ برنز (فسفر ببرنز ریخته گری) ساخته می شود. با گیربکس حلزونی می توان در فضای محدودی به نسبت های بالایی دست یافت.

مزیت دیگر این گیربکس ها حالت خودقفلی آنها است که در نسبت های بالای آن وجود دارد و باعث می شود از برگشت پذیری بار در هنگام خاموشی موتور جلوگیری شود و به نوعی شبیه ترمز موتور عمل نماید.

گیربکس هلیکال

گیربکسهای هلیکال همان طور که از نام شان پیداست ، متشکل از تعدادی چرخ دنده با ساختار هلیکال یا مارپیچ هستند. در این نوع گیربکس که خروجی در امتداد ورودی است، با توجه به وجود دنده های مورب، می توان ورودی با دورهای بالاتری داشت و حرکت نرم تر و کم صداتری را در خروجی گرفت.

همچنین ساییدگی بین دنده ها نیز در این نوع گیربکس کم تر می باشد. و با توجه به بیش تر بودن سطح تماس پروفیل دنده ها در چرخ دنده های این نوع گیربکس ، نسبت به چرخ دنده های ساده، قابلیت تحمل گشتاور بالاتری خواهد داشت.

گیربکس آویز

در گیربکس های آویز نیز خروجی در امتداد ورودی (مستقیم) و دنده ها نیز از نوع مورب می باشند تا تحمل گشتاور بالا و نرمی و بی صدایی حرکت تامین شود. اما با توجه به دارا بودن فضای بیشتر برای دربرگیری حجم بالتری از روغن ، نسبت به گیربکس های هلیکال ظرفیت حرارتی بالتری دارند. در نتیجه ای نوع گیربکس می تواند در شرایط دائم کار ، عمر بیشتری داشته باشد، زیرا فرسودگی دنده ها در آنها کم تر و دیرتر اتفاق می افتد.

همچنین  گیربکس آویز با توجه به پوسته بزرگتر و امکان داشتن محورهای بیشتر، می توانند نسبت های تبدیل بالتری داشته و در نتیجه گشتاورهای خروجی بالاتری را تامین نمایند.  در مواردی مانند سیستم های محرک خطی در جرثقیل های سقفی چند کاره و یا دستگاه های میکسر که نیاز به گشتاور های بالا و کارکرد مداوم باشد، گیربکس های آویز می توانند گزینه مناسبی باشند. مزیت دیگر این گیربکس نیز دارا بودن چند خروجی است که می تواند ورودی هایی با دورها و گشتاورهای مختلف را تامین نماید.

گیربکس کرانویل پینیون

این نوع گیربکس علاوه بر دنده های هلیکال (مورب) دارای یک سری دنده کرانویل و پینیون است که امتداد حرکت خروجی را به صورت عمود تامین می کنند. در این گیربکس ها مزایای وجود دنده های مورب همچنان وجود دارد.

گیربکس خورشیدی (گیربکس سیاره ای)

گیربکس خورشیدی (سیاره ای) از یک دنده رینگی ، یک دنده خورشیدی و دو یا چند دنده هرزگرد سیاره ای تشکیل شده است. مزیت گیربکس خورشیدی این است که می تواند در دورهای ورودی بالا مورد استفاده قرار بگیرد و با حجم کوچکی که دارد، نسبت های تبدیل بسیار بالا و راندمان بسیار خوبی را دارا باشد.

این گیربکس ها بسته به نسبت تبدیل از یک تا 4 طبقه ساخته می شوند. باید دقت داشت که برگشت پذیری در این گیربکس ها بسیار بالا می باشد و در صورت استفاده از این نوع گیربکس برای بالابر و جرثقیل ها حتما باید از موتور ترمزدار استفاده نمود.

مشخصات فنی که در هنگام انتخاب گیربکس صنعتی باید به آن ها دقت کنید

 • دور خروجی مورد نیاز در خروجی گیربکس
 • نسبت گیربکس برای کوپل با الکتروموتور مد نظر
 • مقدار گشتاور خروجی مورد نیاز
 • شرایط محیطی مانند دما، شرایط محیط مانند گرد و خاکی بودن، رطوبت و ...

نکته 1: در تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی تلفات وجود دارد که باعث میشود ما در سمت ورودی مثلا 48 وات داشته باشیم و در خروجی 10 وات. برای محاسبه مقدار تلفات باید توان نامی ورودی با توان نامی خروجی مقایسه شود یا توان بدون بار ورودی با توان بدون بار خروجی با هم مقایسه شود یا توان حداکثر ورودی با توان حداکثر خروجی مقایسه شود.

اما این تلفات از کجا ناشی میشوند؟ ما یک موتور داریم و یک گیربکس. موتور انرژی الکتریکی را میگیرد و انرژی مکانیکی میدهد. گیربکس انرژی مکانیکی را میگیرد و دوباره انرژی مکانیکی میدهد. در هر تبدیل انرژی تلفات وجود دارد، پس ما دو تلفات داریم یکی تلفات موتور و دیگری تلفات گیربکس.

ما در گیربکس انرژی مکانیکی را به انرژی مکانیکی تغییر میدهیم چون میخواهیم یک مشخصه را تغییر دهیم. در رابطه محاسبه توان، اگر بخواهیم توان ثابت بماند، هرچه دور را بالاتر ببریم گشتاور کمتر میشود و بالعکس. معمولا در گیربکس ها میخواهیم گشتاور را زیاد کنیم به همین دلیل اکثر گیربکس های موجود در بازار از نوع کاهنده دور هستند.

فرض کنید یک موتور داریم با مشخصات 2 هزار دور بر دقیقه و گشتاور 1 کیلوگرم سانتی متر. فرض کنید تلفات نداریم. توان این موتور 20 وات (200×1/0) است. اگر یک گیربکس با نسبت 50 به موتور وصل کنیم، خروجی 40 دور بر دقیقه (50÷2000) و گشتاور 50 کیلوگرم سانتی متر (20×1) خواهیم داشت.

اما این حالت ایده آل است که در آن راندمان 100 درصد است. اما فرض کنید راندمان گیربکس 80 درصد است. تاثیر راندمان بر گشتاور است در نتیجه گشتاور محاسبه شده در حالت ایدا آل در عدد 8/0 ضرب میشود و تبدیل به 40 کیلوگرم سانتی متر میشود. توان در این حالت برابر با 16 وات (4×4) است.

نکته 2: گیربکس ظرفیت و قدرت تحمل تعریف شده ای دارد که هر چقدر هم دور و گشتاور ورودی بیشتری به آن بدهیم بیشتر از مقداری مشخص نمیتواند گشتاور خروجی دهد در غیر این صورت گیربکس آسیب میبیند مثلا دنده های آن از بین میروند.

آشنایی با گیربکس موتور الکتریکی، افزایش قدرت - کاهنده سرعت

گیربکس های صنعتی، تجهیزاتی جهت انتقال و افزایش نیروی مورد نیاز دستگاههای صنعتی هستند. این تجهیزات از طریق کاهش یا افزایش نیروی گشتاور ، توان و قدرت مورد نیاز دستگاههای صنعتی را تامین می نمایند. لازم به ذکر است، با کاهش سرعت ، گشتاور افزایش یافته و با افزایش سرعت ، گشتاور کاهش می یابد.

گیربکس های صنعتی را می توان در کاربردهای متنوع و در صنعت های مختلف مشاهده کرد: صنایع بزرگ مانند : صنایع سیمان و فولاد، صنایع پلیمر و لاستیک، صنعت ساختمان و کاشی و سرامیک ، نفت و پالایشگاه و نیرو و همچنین در صنایع کوچک و متوسط مانند صنایع غذایی و ...

گیربکس ها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند. در زیر لیست قطعات تشکیل دهنده یک گیربکس به همراه توضیحات مربوط به هر قطعه آمده است:

 • چرخ دنده: جزء اصلی گیربکس است بسته به نوع گیربکس، نوع و شکل و جنس چرخ دنده ها متفاوت خواهد بود.
 • پوسته: سایر اجزا درون پوسته قرار می گیرند که معمولا از آلومینیم و چدن ریخته گری می باشد. در سایزهای کوچکتر معمولا آلومینیمی و در سایزهای بزرگتر معمولا چدنی هستند.
 • یاتاقان: وظیفه یاتاقان هم تحمل بارهای شعاعی و محوری ورودی و خروجی و هم حفظ موقعیت دقیق شفت ها در ورودی و خروجی می باشد.
 • ورودی و خروجی گیربکس: ورودی و خروجی گیربکس بر حسب نیاز ممکن است به صورت سوراخ (Hollow) و یا شافت (Solid) باشد برای گیربکس هایی که مستقیم با موتور کوپل می شوند، معمولا ورودی به صورت هالوشفت است. همچنین برای انتخاب گیربکس هایی که مستقیماً بار مورد نظر را به حرکت در می آورند، خروجی هالوشفت مناسب تر است زیرا طراحی و نصب ساده تری دارد.
 • کاسه نمد: در گیربکس ها بدلیل وجود روغن و گریس و جلوگیری از نشت آن به بیرون و همچنین جهت حفاظت بیرینگ ها از عوامل خارجی مثل گرد و غبار استفاده می شود.

لیست قیمت روز گیربکس الکتروموتور در نمایندگی تهران

لیست قیمت گیربکس صنعتی هر ساعت بروز میشود. در مانا موتور همواره سعی بر این است که لیست قیمت درج شده برای تمامی محصولات از جمله گیربکس صنعتی به روز باشد.

علیرغم نوسانات هر روزه نرخ ارز و با توجه به اینکه اکثر اجناس وارداتی هستند، در نتیجه قیمت آنان تحت تاثیر مستقیم این نوسانات قرار دارد، به روز نگه داشتن قیمت محصولات کار دشواری است اما مانا موتور به احترام مشتریان خود و جهت سهولت خرید آنان، هر لحظه نسبت به بروز رسانی قیمت ها اقدام میکند.

بنابراین میتوانید با خیالی آسوده و با به کارگیری فیلترهای تعبیه شده در سایت، محصول مناسب خود را پیدا کرده و با قیمت روز خریداری کنید.

مشاوره، خرید و فروش اینترنتی گیربکس صنعتی

اگر میخواهید یک گیربکس صنعتی خریداری کنید اما نمیدانید کدام یک از مدل های آن برای پروژه شما مناسب است، مانا موتور به شما در زمینه انتخاب و خرید مناسب ترین گیربکس صنعتی کمک میکند.

مشاوره فنی برای خرید گیربکس صنعتی، مانند هر نوع کالای صنعتی دیگر، می تواند از تحمیل هزینه های خرید محصول و همچنین هزینه های مربوط به سعی و خطاهای اجتناب ناپذیر آن جلوگیری نماید.

مزیت مهم خرید اینترنتی محصولات صنعتی، از جمله گیربکس صنعتی، آن است که می توانید با مقایسه مشخصات فنی و قیمت برندهای مختلف، بر حسب پروژه مد نظر و امکانات و محدودیت های آن، اقدام به خرید دقیقی داشته باشد.

فروشگاه اینترنتی ماناموتور سعی می کند با عرضه و فروش اینترنتی انواع گیربکس صنعتی، با برندهای مختلف چینی، ایرانی، کره ای، تایوانی، اروپایی و ... با تنوع و کیفیت و قیمت مناسب، فضای لذت بخشی را برای صنعتگر ایرانی خلق نماید.

گیربکس | خرید گیربکس | فروش گیربکس | گیربکس کوچک | گیربکس صنعتی | گیربکس الکتروموتور

%112

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

840 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 840 کالا
 1. SPG-SPL-8A
  براکت SPG مدل 8A
  ‎432,000 تومان
 2. SPG-SPL-9A
  براکت SPG مدل 9A
  ‎500,000 تومان
 3. SPG-spl-9sa
  براکت SPG مدل 9SA
  ‎575,000 تومان
 4. SPG-spl-9sb
  براکت SPG مدل 9SB
  ‎575,000 تومان
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

840 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی