شرکت هوشمند سازان حرکت

موتور گیربکس تک فاز

 • ارزان ترین
 • گران ترین
 • کمترین وزن
 • بیشترین وزن
 • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

قبل از خرید موتور گیربکس تکفاز باید بدانید

قبل از خرید موتور گیربکس تک فاز، یا همان موتور گیربکس دار 220 ولت (به عنوان یکی از انواع موتور گیربکس AC) دقت کنید که:

 • مشخصات فنی موتور گیربکس دار تک فاز، با نوع سه فاز آن دارد. پس اگر قصد جایگزینی با معادل سه فاز آن را دارید، باید حتما مشخصات فنی، علی الخصوص گشتاور و جریان کشی موتور گیربکس ها را با هم مقایسه کنید.
 • گشتاور راه اندازی موتور AC گیربکس دار تک فاز معمولی، پایین است و برای بالا بردن بارهای عمودی با مکانیزم هایی مثل قرقره و طناب، یا دنده و شانه و امثالهم ممکن است مناسب نباشد.
 • برای انتخاب موتور گیربکس AC جهت کاربردهایی که در آنها، گشتاور راه اندازی بالاتر از گشتاور دائم کار است، از موتور گیربکس سه فاز، یا موتور گیربکس دار تک فاز از نوع دو خازن (موتور گیربکس تک فاز کلاچ دار) استفاده نمایید.

آشنایی با موتور گیربکس دار AC و انتخاب صحیح آن

جهت انتخاب صحیح و اصولی موتور گیربکس دار AC اگر موارد زیر را رعایت نکنید، ممکن است انتخاب صحیحی نداشته باشید:

 • گام اول برای انتخاب صحیح موتور گیربکس تک فاز، محاسبه گشتاور راه اندازی و گشتاور دائم است. برای این کار بهتر است از یک مهندس مکانیک کمک بگیرید یا به منابعی که در رابطه با محاسبه گشتاور موتور وجود دارند، مراجعه نمایید.
 • گام بعدی، محاسبه دور خروجی موتور گیربکس دار تک فاز (بر حسب دور بر دقیقه) است. در موتور گیربکس AC، نمی توان خروجی سرعت با دقت بسیار بالا داشت. بنابراین محاسبه حدود دور خروجی با دقت حدود 20 درصد کفایت می کند

توان موتور گیربکس دار 220 ولت تکفاز

برای محاسبه توان موتور گیربکس دار 220 ولت تک فاز به صورت زیر عمل کنید:

 • گشتاور نامی مورد نیاز برای حرکت دادن بار (گشتاوری که موتور گیربکس دار AC ، چند لحظه پس از راه اندازی و در حالت پایدار باید اعمال می کند) را بر حسب نیوتن متر محاسبه کنید.
 • دور نامی خروجی (سرعتی که موتور گیربکس دار تک فاز بعد از حالت پایدار و تحت بار قرار است با آن سرعت بچرخد) را بر حسب دور بر دقیقه، محاسبه کنید.
 • از ضرب این دو عدد و تقسیم حاصل آن بر عدد ده، توان موتور بر حسب وات به دست می آید.
 • از تقسیم این عدد بر 1000 توان موتور بر حسب کیلووات، و با تقسیم آن بر 750 توان بر حسب اسب بخار بدست می آید.

لیست قیمت موتور گیربکس تکفاز

مهمترین عامل در قیمت موتور AC گیربکس دار، توان آن است. در موتور گیربکس دار 220 ولت، به نسبت نوع 380 ولت آن، جریان کشی بیشتری وجود دارد. لذا با توجه به قیمت پایین تر و عمر بیشتر، در صورتی که دسترسی به برق سه فاز دارید، استفاده از موتور سه فاز 380 ولت ترجیح دارد.

اگر به لیست قیمت موتور گیربکس تک فاز نگاهی بیاندازید، می بینید که توان موتور بیشترین تأثیر در قیمت را دارد. در قیمت گذاری فروش موتور گیربکس تک فاز ، معمولا هر چقدر دور خروجی گیربکس پایین تر باشد، قیمت آن بالاتر است.

برای خرید موتور گیربکس دار 220 ولت تک فاز، حتما در نظر داشته باشید که نوع معمولی این موتور را برای بارهای افقی یا فن یا پمپ که در آنها گشتاور راه اندازی اولیه زیادی مد نظر نیست، استفاده کنید. اما اگر نیاز به جابجایی عمودی یا راه اندازی نقاله و یا کاربردهایی که در آنها به گشتاور اولیه بیشتری نسبت به حالت نامی نیاز است، دارید، بهتر است از نوع کلاچ دار (دو خازن) استفاده کنید.

مشاوره و خرید اینترنتی موتور گیربکس دار 220 ولت AC

مشاوره فنی برای خرید موتور گیربکس دار 220 ولت AC ، مانند هر نوع کالای صنعتی دیگر، می تواند از تحمیل هزینه های خرید محصول و همچنین هزینه های مربوط به سعی و خطاهای اجتناب ناپذیر آن جلوگیری نماید.

مزیت مهم خرید اینترنتی محصولات صنعتی، از جمله موتور گیربکس AC ، آن است که می توانید با مقایسه مشخصات فنی و قیمت برندهای مختلف، بر حسب پروژه مد نظر و امکانات و محدودیت های آن، اقدام به خرید دقیقی داشته باشد.

فروشگاه اینترنتی ماناموتور سعی می کند با عرضه و فروش اینترنتی انواع موتور گیربکس تک فاز، با برندهای مختلف چینی، ایرانی، کره ای، تایوانی، اروپایی و ... با تنوع و کیفیت و قیمت مناسب، فضای لذت بخشی را برای صنعتگر ایرانی خلق نماید.

موتور گیربکس کوچک

از موتور گیربکس کوچک، معمولا در ساخت لوازم خانگی، جوجه گردان و دستگاه های جوجه کشی، لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی، ساخت اسباب بازی، استفاده به عنوان موتور ربات های دانشگاهی و تحقیقاتی استفاده می شود. انواع موجود و پر استفاده موتور گیربکس کوچک معمولا از نوع مینی موتور گیربکس دار DC هستند.

این نوع از موتور های الکتریکی که در ایران به اصطلاح عامه با عنوان آرمیچر نیز شناخته می شوند، معمولا در ولتاژ 12 ولت و24 ولت به کار گرفته می شوند.
البته موتور گیربکس کوچک از نوع 220 ولت تکفاز برق شهر نیز وجود دارد که در تجهیزاتی مانند موتور مایکروفر، موتور جوجه گردان و استفاده می شود. این نوع موتور گیربکس کوچک AC از نوع موتور سنکرون هستند.

خرید موتور کوچک

برای خرید موتور کوچک یا همان آرمیچر معمولا به قطر بدنه اشاره می شود. در توان و گشتاور مساوی، مینی موتورهای DC ابعاد کوچکتری نسبت به مینی موتورهای AC دارند. آرمیچر های DC در ایران بیشتر بصورت 12 ولت استفاده می شوند. خرید موتور کوچک در ایران بیشتر بر روی برندzheng موتور ژنگ متمرکز شده است. همچنین برند موتور SPG کره جنوبی نیز که ماناموتورنمایندگی فروش آن را به عهده دارد، کیفیت بالایی دارد.

برای خرید موتور کوچک dc می توان به محصولاتی نظیر zga25، zga28، zga37 و 42 و 60 که بیشتر موتور dc 12 ولت هستند اشاره کرد.
دسته بندی مینی موتور گیربکس دار dc حاوی نمونه های کاملی از این محصولات است.

اما برای خرید موتور کوچک تکفاز برق شهری هم می توان به محصولاتی نظیر 60ktyz و 50ktyz اشاره کرد. دسته بندی مینی موتور گیربکس دار تکفاز حاوی نمونه های کاملی از این محصولات است.

فروش موتور کوچک

فروش موتور کوچک در بورس خیابان جمهوری تهران بیشتر انجام می شود. اما فروش موتور کوچک بصورت خرید آنلاین، در سایت اینترنتی ماناموتور امکان پذیر است.

برای آشنایی با انواع الکتروموتور، نحوه انتخاب و راه اندازی می توانید به بلاگ ماناموتور مراجعه نمایید. و برای دانلود کاتالوگ به مرکز دانلود سر بزنید.
برای موتورگیربکس های سایز بزرگتر و سایز تکفاز و سه فاز به دسته بندی مربوطه مراجعه کنید.

برای کنترل دور موتور DC می توان از درایور موتور DC استفاده نمود. همچنین در پروژه هایی که دور پایین و گشتاور بالا بهمراه کنترل موقعیت مورد نیاز است، استفاده از استپ موتور هم پیشنهاد می شود.

 

 

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

1458 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 1458 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

1458 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
ارتباط با ما