شرکت هوشمند سازان حرکت

موتور گیربکس شافت مستقیم

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

ساختار و اطلاعات فنی موتور گیربکس شافت مستقیم

موتور گیربکس شافت مستقیم یکی از پرکاربرد ترین و محبوب ترین الکتروگیربکس های مورد استفاده در کارخانه ها و کارگاه های صنعتی است. ساختار این نوع از موتور گیربکس ها بسیار ساده است. معمولا از چرخ دنده های هلیکال با زاویه مشخص نسبت به یکدیگر در گیربکس این موتورها استفاده می شود. البته در انواعی دیگر ممکن است زاویه ای وجود نداشته باشد. ابعاد و اندازه این موتورها معمولا کوچک تر از سایر انواع است. به همین دلیل است که دارای کاربردهای گسترده صنعتی هستند.

از نظر قدمت در میان تمامی الکتروگیربکس های صنعتی تولیدشده تا به حال، الکتروگیربکس شافت مستقیم دارای بیشترین قدمت است. علت این امر شاید طراحی ساده آن ها باشد. اما از نظر بازدهی با گذشت ده ها سال، همچنان نوع فوق از موتورهای گیربکس، یکی از برترین ها است.

به دلیل اندازه کوچک، این نوع گیربکس ها می توانند در فضاهای تنگ و کوچک نیز نصب شده و کار کنند. همچنین به دلیل همین ساختار ساده است که تعمیر، نصب یا کار کردن با نوع فوق از الکتروگیربکس ها بسیار آسان می باشد. این درحالی است که برخی سایر موتورهای گیربکس دار به دلیل طراحی پیچیده، حساسیت های نصب و نحوه فعالیت الکتروگیربکس محدودیت های جدی در تعمیر، نصب یا کار کردن ایجاد می شود.

موتور گیربکس شفت مستقیم

معمولا در بخش جعبه دنده خود دارای دو سری چرخ دنده هستند. دسته اول چرخ دنده های اصلی یا محرک هستند. دسته دوم از چرخ دنده ها نیز وظیفه تحریک چرخ دنده های اصلی را بر عهده دارند. در واقع دسته دوم از چرخ دنده ها وظیفه انتقال گشتاور و دور موتور به محور دیگر را دارند.

 در طراحی این نوع از الکتروگیربکس ها انتقال نیرو با حرکت یک نقطه در طول دنده انجام می شود. شافت اصلی گیربکس در نوع فوق، دقیقا با شافت موتور هم راستا است. به همین دلیل است که گیربکس شافت مستقیم می تواند علاوه بر الکتروموتور با سروو موتور و .... نیز کار کند.

موتور گیربکس شافت مستقیم

نکته بسیار مهمی که در اکثر انواع گیربکس های شافت مستقیم باید به آن اشاره کرد، بازده سطح بالای آن ها است. در انواع هلیکال از موتورهای فوق، به دلیل استفاده از ساختار هلیکال، بازدهی حداقل 90 درصد است. این عدد در برخی از انواع گیربکس های شافت مستقیم می تواند حتی تا بیش از 95 درصد نیز افزایش یابد.

 موتور گیربکس شافت مستقیم در بیش از 16 مدل مختلف طراحی می شود. همواره در طراحی انواع جدید از موتور گیربکس ها، مهندسان طراح سعی دارند تا با ارائه ساختارهای مختلف به گشتاورها و نسبت تبدیل های بالاتری برسند. در گیربکس های شافت مستقیم به لطف همان ساختار ساده و قدیمی این امر به راحتی محقق می شود. اما در بسیاری از گیربکس های مدل جدید، دسترسی به گشتاورها و نسبت تبدیل های بالا به سختی حاصل می شود.

موتور گیربکس شفت مستقیم ترمینال بغل

الکتروگیربکس شافت مستقیم چه نیازهایی را می تواند پاسخ دهد؟

محوری ترین نکته در مورد استفاده از گیربکس ها در مراکز مختلف صنعتی، ویژگی های مورد نیاز برای پاسخگویی به هر نیاز صنعتی است. مثلا در بسیاری از کارخانجات یا کارگاه ها، نیاز اصلی به گیربکس هایی است که بتوانند دور خروجی بالایی را تامین کنند. برای چنین نیازی، موتورهای گیربکس شافت مستقیم از اولین پیشنهادهای کارشناسان هستند.

بسته به هر نوع نیاز و درخواست صنعتگران، ممکن است گیربکس های مختلفی برای پاسخگویی به درخواست آن ها پیشنهاد شود. در بسیاری از کارگاه ها به دلایل فنی، وزن و ابعاد گیربکس ها نیز مورد درخواست است. یعنی محدوده خاصی برای وزن و اندازه گیربکس در نظر گرفته می شود.

موتور گیربکس شافت مستقیم ترمینال بغل

موتور گیربکس شافت مستقیم به دلیل وزن پایینی که نسبت به سایر انواع موتورهای گیربکس دار دارد، گزینه خوبی برای چنین نیازهایی است. سازگاری بالای نوع یادشده از الکتروگیربکس ها با شرایط نصب و... باعث شده است تا در طیف عظیمی از نیازها و درخواست های صنعتی، از اولین گزینه ها باشد.

فروش الکتروگیربکس شافت مستقیم

در بازار اتوماسیون صنعتی ایران، انواع مختلفی از این محصول وجود دارد که در برندهای مختلف عرضه می شوند. در سراسر دنیا به دلیل سودآوری و البته استقبال گسترده از الکتروگیربکس شافت مستقیم، برندهای بزرگ و معتبری اقدام به تولید و فروش این محصول می کنند. قیمت این محصولات بسته به فناوری ساخت، متریال قسمت های مختلف موتور و گیربکس و مواردی همچون برند سازنده می تواند متفاوت باشد.

در مورد تفاوت قیمت انواع مشابه از موتور گیربکس دار در برندهای مختلف، باید نکته مهمی را در نظر داشت. بازدهی عملی، طول عمر و البته تعمیرات و نگهداری موتور گیربکس دار شافت مستقیم در محصولات شرکت های مختلف ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. به همین دلیل است که در فروش موتور گیربکس شافت مستقیم تفاوت های قابل توجه بین محصولات برندهای مختلف دیده می شود.

از مهم ترین برندهای تولیدکننده و عرضه کننده الکتروگیربکس شافت مستقیم در ایران می توان به بنفیولی ایتالیا، ایلماز ترکیه، SEW، Bauer، Transtecno، Motovario، SITI، SPG، TAILI، رجیانا، ایماک و تی دبلیو تی اشاره کرد. همچنین برندهای ایرانی مانند پارس و شریف نیز در این زمینه فعال هستند و مدل هایی از موتور گیربکس دار شافت مستقیم را به بازار عرضه کرده اند.

لیست قیمت موتور گیربکس شافت مستقیم

همانطور که گفتیم قیمت در مدل های مختلف گیربکس شافت مستقیم بر اساس عوامل مختلف ممکن است متفاوت باشد. ابتدا باید مشخصات فنی که برای پاسخگویی به نیاز صنعتی لازم دارید، برآورد شود. سپس باید این اطلاعات را با مشخصات فنی و اطلاعات مخصوص هر الکتروگیربکس شافت مستقیم تطابق دهید. با این کار می توانید انواع موتورهای گیربکس مناسب برای پاسخگویی به نیاز خود را پیدا کنید.

مرحله بعدی دریافت لیست قیمت محصولاتی است که شناسایی کرده اید. حال باید با توجه به کیفیت ساخت، طول عمر و بازدهی موتور گیربکس برندهای موجود در بازار، قیمت های آن ها را بررسی کنید. البته برای دریافت قیمت های واقعی باید سعی کنید تا لیست قیمت را از طریق نمایندگی رسمی هر برند دریافت کنید. برخی فروشگاه ها به عنوان مرجع اصلی فروش موتور گیربکس شافت مستقیم، لیست قیمت برندهای ایرانی، چینی و خارجی را در اختیار شما قرار می دهند.

با استفاده از این اطلاعات می توانید تصمیم نهایی را با مشاوره رایگان با کارشناسان نمایندگی در خصوص خرید الکتروگیربکس شافت مستقیم بگیرید. در خرید از نمایندگی بدون شک مناسب ترین قیمت ممکن در بازار را دریافت خواهید کرد. همچنین اصالت برند و سلامت موتور و گیربکس برای شما تضمین می شود.

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

609 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 609 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

609 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی