شرکت هوشمند سازان حرکت

هواکش خانگی

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

هواکش خانگی چیست ؟

امروزه یکی از مهم ترین دغدغه ها برای ساکنین منازل مسکونی، کنترل کیفیت هوای داخل منازل و داشتن هوایی مطبوع است. فن هواکش خانگی این امکان را فراهم می کند تا با ایجاد مکش و به جریان انداختن هوا، هوای نامطبوع، سنگین و آلوده را از فضا تخلیه و حس بهتری را به ساکنین القا کند. به کارگیری از هواکش های خانگی در انواع مکان های تجاری، مسکونی و اداری لازم است چرا که جا به جایی هوا و تخلیه هوای نامطبوع، از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی قوی ترین هواکش های خانگی شامل هواکش آشپزخانه ، هواکش دستشویی و هواکش حمامی می شود چرا که در این مکان ها رطوبت و سنگینی هوا بیشتر احساس می شود.

هواکش خانگی

استفاده از انواع هواکش خانگی موجب می شود تا هوای سنگین و مرطوب داخل فضای بسته، که موجب کاهش بهداشت نیز می شود، به بیرون از آن محیط منتقل شود و یا با هوای تمیز و پاکیزه جایگزین شود.

به طور کلی فن هواکش خانگی دارای ابعاد کوچک تری نسبت به هواکش های صنعتی بوده و اجزای آن شامل موتور هواکش خانگی ، پروانه و بدنه هواکش می باشد. فن هواکش خانگی جزو فن های محوری (آکسیال) بوده و جریان هوا به صورت موازی با محور اصلی هواکش وارد آن می شود. بازده هواکش های خانگی به طور معمول بین 70 تا 80 درصد می باشد.

فن هواکش خانگی

انواع هواکش خانگی بر اساس نوع هواکش

هواکش خانگی از نوع هواکش های محوری یا آکسیال می باشند که در سه نوع هواکش خانگی پروانه ای ، هواکش خانگی لوله ای و هواکش خانگی پره محوری در بازار عرضه می شوند.

هواکش خانگی پروانه ای

این نوع از هواکش ها که جزو ساده ترین نوع هواکش خانگی هستند، دارای 3 الی 6 پره بوده که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به موتور هواکش خانگی متصل می شوند. پره های این نوع از هواکش ها معمولا از جنس فلز یا پلاستیک هستند.

هواکش لوله ای خانگی

این نوع از هواکش ها ساختاری مشابه هواکش پروانه ای دارند با این تفاوت که پروانه و موتور هواکش، درون یک محفظه استوانه ای قرار می گیرد.

هواکش خانگی پره محوری

این نوع از هواکش ها ساختاری شبیه به هواکش های لوله ای داشته با این تفاوت که تعداد پره های بیشتری نسبت به آن دارد.

انواع هواکش خانگی بر اساس جنس هواکش

جنس هواکش های خانگی در دو نوع فلزی و پلاستیکی می باشد. ساختار و اجزای هر دو نوع نسبت به یکدیگر یکسان است اما تفاوت عمده آن ها در کاربری و میزان تولید صدای هواکش است. فن هواکش خانگی فلزی عمدتا برای مکان هایی با متراژ بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد چرا که قدرت مکش بیشتری نسبت به هواکش های پلاستیکی دارد که می تواند حجم بیشتری از هوا را به جریان در بیاورد و در نتیجه هوای اطراف سریع تهویه می شود با این حال میزان تولید صدای آن نسبت به هواکش های پلاستیکی بیشتر می باشد.

هواکش درب دار

معرفی برند های هواکش خانگی

از جمله محبوب ترین برند های موجود در بازار که اقدام به تولید و عرضه انواع فن و هواکش خانگی کرده اند، می توان به برند دمنده و خزرفن اشاره کرد. یکی از علل محبوبیت این دو برند در بازار داخلی، تولید هواکش های خانگی با صدای کم است که یکی از مهم ترین معضلات استفاده از هواکش ها را برطرف کرده است.

هواکش خانگی دمنده

خرید هواکش خانگی

در هنگام خرید فن هواکش خانگی باید به یکسری نکات مهم توجه کرد. مهم ترین معیار در هنگام انتخاب فن خانگی ، میزان حجم هوای به جریان در آمده توسط هواکش یا به اصطلاح میزان دبی فن است. این مورد اهمیت به سزایی دارد چرا که اگر هواکش خریداری شده دارای قدرت پایینی باشد و حجم هوای داخل اتاق را به درستی تخلیه نکند، تهویه هوا به طور کامل صورت نمیگیرد و باید از هواکش مدت طولانی تری استفاده کرد که به آن آسیب می زند. نحوه محاسبه میزان دبی مورد نیاز بسیار ساده است و ما در اینجا سعی میکنیم تا با یک مثال نحوه بدست آوردن میزان دبی مورد نیاز را به شما توضیح دهیم.

فرض کنید که قصد دارید برای دستشویی خانه تان که دارای ابعاد 2 متر طول، 1 متر عرض و 2.5 متر ارتفاع است، یک هواکش مناسب انتخاب کنید. پیش از هر چیز در نظر بگیرید که هواکش های خانگی باید طوری انتخاب شوند که بتوانند در هر ساعت هوای اتاق را بین 20 الی 80 بار تخلیه کنند. هم اکنون اولین گام محاسبه حجم هوای داخل دستشویی است. در این مثال با ضرب ابعاد دستشویی، به عدد 5 متر مکعب میرسیم. طبق اطلاعاتی که در دست داریم، هوای دستشویی باید حداقل 20 بار و حد اکثر 80 بار در ساعت تعویض شود و در این مثال حجم هوایی که در هر ساعت نیاز به تهویه دارد، بین 20*5 متر مکعب و 80*5 متر مکعب خواهد بود. بنابراین هواکشی انتخاب میکنیم باید دبی آن بین 100 متر مکعب بر ساعت و 400 متر مکعب بر ساعت باشد. بنابراین برای این دستشویی میتوان فن دمنده مدل VSG-30-C4S و VSL-15S2S یا VAL-20H2S را خریداری کرد.

مدلسازی کار هواکش

با توجه به این که هواکش های خانگی در مکان های بسته و اکثرا مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد، میزان تولید سروصدای هواکش اهمیت بالایی دارد. بدین منظور استفاده از هواکش بی صدا خانگی مورد اهمیت است. لازم به ذکر است که موتور هواکش خانگی، مکان نصب هواکش و روش نصب آن بر روی میزان صدای تولید شده از طرف هواکش خانگی تاثیر به سزایی دارد و اگر این موارد رعایت شود شما یک هواکش خانگی بی صدا خواهید داشت. همچنین از آن جا که فن هواکش خانگی همواره در معرض هوای مرطوب یا آلوده قرار دارد، درجه حفاظت هواکش در برابر رطوبت و گرد و غبار، تاثیر به سزایی بر طول عمر هواکش دارد. در برخی از مکان ها مثل حمام، به دلیل وجود رطوبت بسیار بالا و گرمای بیشتر، باید از هواکش های قوی تر استفاده شود تا هوای گرم و مرطوب داخل حمام، محبوس نشود و همواره جریان هوا وجود داشته باشد.

از دیگر نکات قابل توجه پیش از خرید هواکش، داشتن اطلاعات کافی از متراژ و حجم مکان مورد نظر است. هر چه متراژ فضا بیشتر باشد به هواکش قوی تری احتیاج خواهیم داشت. شایان ذکر است که میزان حجم هوای خروجی در هواکش های خانگی متغیر است و این میزان به قدرت هواکش بستگی دارد لذا هر چه قدرت هواکش بیشتر باشد، مدت زمانی کمتری طول می کشد تا هوای اطراف تخلیه شود.

یکی دیگر از مشخصه های قابل اهمیت هواکش های خانگی، سایز، توان و تعداد دور هواکش است که باید با توجه به محل نصب هواکش، بهترین هواکش را انتخاب کرد. به همین جهت کارشناسان و متخصصان حاضر در شرکت ماناموتور آماده ارائه مشاوره 24 ساعته رایگان به مشتریان بوده تا با دریافت اطلاعات کافی و تشخیص نیاز خود، بهترین هواکش را انتخاب کنند.

قطعات جدا از هم فن

قیمت هواکش خانگی

قیمت فن هواکش خانگی نسبت به انواع هواکش صنعتی بسیار پایین تر است و به مواردی همچون تعداد دور هواکش، جنس پره ها، ابعاد، برند و سایز هواکش و نوع هواکش خانگی مرتبط است.

 

 

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

32 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 32 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

32 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
ارتباط با ما