شرکت هوشمند سازان حرکت

موتور تک فاز دو خازن کلاچ دار

 • ارزان ترین
 • گران ترین
 • کمترین وزن
 • بیشترین وزن
 • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

الکتروموتور کلاچ دار (دو خازن) تک فاز چیست؟

الکتروموتور تکفاز کلاچ دار دو خازن که با نامهای دینام دو خازن، الکتروموتور دو خازن، الکتروموتور CRS یا الکتروموتور دارای کلاچ گریز از مرکز شناخته می شود، نوعی از الکتروموتور القایی تک فاز است که بر خلاف الکتروموتورهای تک فاز معمولی دارای دو خازن می باشد. به این ترتیب که یکی از خازنها بعنوان خازن دائم کار شناخته می شود و دیگری به عنوان خازن راه انداز.

نحوه عملکرد به این صورت است که یک کلاچ مکانیکی که با نیروی گریز از مرکز کار می کند، در بدنه موتور قرار داده شده که بصورت یک کلید اتوماتیک برای خارج کردن خازن راه انداز از مدار برقی مورد استفاده قرار می گیرد. هنگام خاموشی موتور و در سرعتهای پایین خازن راه انداز در مدار برقی وجود دارد و باعث می شود که ظرفیت خازن برای راه اندازی الکتروموتور با گشتاور بالا تامین شود. اما وقتی موتور به دور نامی خود می رسد، این خازن باید از مدار خارج شود، وگرنه باعث گرم شدن و سوختن موتور خواهد شد.

نحوه انتخاب موتور گیربکس کلاچ دار و الکتروموتور تکفاز کلاچ دار دوخازن

برای انتخاب موتور گیربکس کلاچ دار حتما به گشتاور راه اندازی و گشتاور نامی الکتروموتور دقت شود. برای کاربردی که قصد دارید برای آن، الکتروموتور کلاچ دار انتخاب کنید، حتما گشتاور راه اندازی مورد نیاز می بایست کمتر از گشتاور راه اندازی موتور گیربکس کلاچ دار انتخابی باشد. گشتاور مورد نیاز برای کار دائم موتور نیز باید از گشتاور نامی الکتروموتور پایین تر باشد.

برای کاربردهایی مثل بالابر مغازه ها و فروشگاهها الکتروموتور تکفاز کلاچ دار 2 اسب با گیربکس حلزونی سایز 73 نسبت 25 تا 50 پیشنهاد می گردد.

تفاوت موتور تک خازن و دو خازن

در موتور تک خازن (که در بازار بعنوان موتور رله ای هم شناخته می شود)، فقط یک خازن وجود دارد و طبیعتا گشتاور راه اندازی پایینی را می تواند تامین نماید. اما در الکتروموتور دو خازن، خازن راه انداز که در ابتدا در مدار برقی وجود دارد، باعث می شود گشتاور راه اندازی بالایی برای استارت موتور وجود داشته باشد. لذا ار موتور تک خازن تنها د رکاربرهایی نظیر فن و پمپ می توان استفاده نمود. اما از موتور دو خازن می توان در کاربردهایی که گشتاور اولیه بالاتر نیاز دارند (مثل بالابر، تسمه نقاله و ...) استفاده نمود.

بطور کلی گشتاور راه اندازی اولیه در موتور تک خازن، حدودا نصف گشتاور نامی موتور می باشد، اما در موتور دو خازن کلاچ دار گشتاور راه اندازی دو برابر گشتاور نامی می باشد.

سربندی موتور دو خازنه الکتروموتور تک فاز دو خازن (الکتروموتور دو خازنه)

در مورد مدار موتور تکفاز با دو خازن (سربندی موتور دو خازنه)، یا نحوه بستن تخته کلم موتور تک فاز با دو خازن، یا نقشه موتور دو خازنه می توان با توجه به تصویر زیر این کار را انجام داد:

مدار سیم پیچی موتور دو خازنه

کاربرد الکتروموتور کلاچ دار (دینام دو خازن - موتور دو خازنه)

منظور از اصطلاح دینام دو خازن (که در بازار مصطلح شده است)، همان الکتروموتور دو خازن کلاچ دار تکفاز می باشد. کاربرد الکتروموتور کلاچ دار بیشتر در بالابرها، تسمه نقاله ها و بطور عمومی در همه کاربردهایی است که نمی توانیم از موتور سه فاز استفاده کنیم، اما نیاز به گشتاور راه اندازی بالا داریم.

قیمت الکتروموتور تک فاز صنعتی دو خازنه (موتور دو خازنه)

قیمت الکتروموتور تک فاز صنعتی دو خازنه، از موتور هم توان سه فاز آن بالاتر است و این به دلیل وجود سیستم کلاچ گریز از مرکز مکانیکی و خازن اضافه روی آن است. اما قیمت این نوع الکتروموتور در کاربردهایی که امکان استفاده از موتور سه فاز وجود ندارد و تامین برق سه فاز با هزینه و دردسرهایی همراه است، کاملا به صرفه می باشد.

مشاوره فنی و خرید آنلاین انواع الکتروموتور تک فاز صنعتی دو خازنه از وارد کننده و پخش کننده مانا موتور

اگر میخواهید یک الکتروموتور خریداری کنید اما نمیدانید کدام یک از مدل های آن برای پروژه شما مناسب است، مانا موتور به شما در زمینه انتخاب و خرید مناسب ترین الکتروموتور کمک میکند.

مشاوره فنی برای خرید الکتروموتور، مانند هر نوع کالای صنعتی دیگر، می تواند از تحمیل هزینه های خرید محصول و همچنین هزینه های مربوط به سعی و خطاهای اجتناب ناپذیر آن جلوگیری نماید.

مزیت مهم خرید اینترنتی محصولات صنعتی، از جمله الکتروموتور تک فاز صنعتی دو خازنه ، آن است که می توانید با مقایسه مشخصات فنی و قیمت برندهای مختلف، بر حسب پروژه مد نظر و امکانات و محدودیت های آن، اقدام به خرید دقیقی داشته باشد.

فروشگاه اینترنتی ماناموتور سعی می کند با عرضه و فروش اینترنتی انواع الکتروموتور تک فاز کلاچ دار، با برندهای مختلف چینی، ایرانی، کره ای، تایوانی، اروپایی و ... با تنوع و کیفیت و قیمت مناسب، فضای لذت بخشی را برای صنعتگر ایرانی خلق نماید

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

54 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 54 کالا
 1. الکتروموتور استریم تک فاز دو خازن کلاچ دار 2 اسب، 1.5 کیلووات، 3000 دور، پایه دار چدنی الکتروموتور استریم تک فاز دو خازن کلاچ دار 2 اسب، 1.5 کیلووات، 3000 دور، پایه دار چدنی Quick Shop
  • کالای پرفروش
  STREAM-2HPX2P/90L2-2-YC
  الکتروموتور استریم تک فاز دو خازن کلاچ دار 2 اسب، 1.5 کیلووات، 3000 دور، پایه دار چدنی
  % 8
  قیمت ویژه ‎3,112,000 تومان بود ‎3,382,000 تومان
 2. الکتروموتور استریم تک فاز دو خازن کلاچ دار 3 اسب، 2.2 کیلووات، 3000 دور، پایه دار چدنی الکتروموتور استریم تک فاز دو خازن کلاچ دار 3 اسب، 2.2 کیلووات، 3000 دور، پایه دار چدنی Quick Shop
  • کالای پرفروش
  STREAM-3HPX2P/100L2-2-YC
  الکتروموتور استریم تک فاز دو خازن کلاچ دار 3 اسب، 2.2 کیلووات، 3000 دور، پایه دار چدنی
  % 8
  قیمت ویژه ‎4,165,000 تومان بود ‎4,527,000 تومان
 3. الکتروموتور استریم تک فاز دو خازن کلاچ دار 3 اسب، 2.2 کیلووات، 1400 دور، پایه دار چدنیالکتروموتور استریم تک فاز دو خازن کلاچ دار 3 اسب، 2.2 کیلووات، 1400 دور، پایه دار چدنی Quick Shop
  • کالای پرفروش
  STREAM-3HPX4P/112M-4-YC
  الکتروموتور استریم تک فاز دو خازن کلاچ دار 3 اسب، 2.2 کیلووات، 1400 دور، پایه دار چدنی
  % 8
  قیمت ویژه ‎4,699,000 تومان بود ‎5,107,000 تومان
 4. STREAM-2HPX4P/100L2-4-YC
  الکتروموتور استریم تک فاز دو خازن کلاچ دار 2 اسب، 1.5 کیلووات، 1400 دور، پایه دار چدنی
  % 8
  قیمت ویژه ‎4,106,000 تومان بود ‎4,462,000 تومان
 5. الکتروموتور استریم تک فاز دو خازن کلاچ دار یک و نیم اسب، 1.1 کیلووات، 3000 دور، پایه دار چدنی الکتروموتور استریم تک فاز دو خازن کلاچ دار یک و نیم اسب، 1.1 کیلووات، 3000 دور، پایه دار چدنی Quick Shop
  • کالای پرفروش
  STREAM-1.5HPX2P/90L1-2-YC
  الکتروموتور استریم تک فاز دو خازن کلاچ دار یک و نیم اسب، 1.1 کیلووات، 3000 دور، پایه دار چدنی
  % 8
  قیمت ویژه ‎2,677,000 تومان بود ‎2,909,000 تومان
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

54 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی