شرکت هوشمند سازان حرکت

موتور 12 ولت گیربکس دار

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

موتور 12 ولت گیربکس دار؛ کوچک اما قدرتمند و کاربردی

بدون شک موتورهای الکتریکی، الکتروموتور و دینام به شدت در دنیای صنعتی کاربرد دارند و برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این میان موتور 12 ولت گیربکس دار به دلیل ویژگی‌های خود کاربرد بیشتری دارند. این دسته از موتورها ولتاژ های خاص نیاز ندارند و به راحتی با باتری یا مبدل راه اندازی می‌شوند. همچنین با توجه به توان ورودی خود قدرت و گشتاور مناسبی را در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهند.

انواع موتور گیربکس

این دسته از موتورهای الکتریکی گیربکس دار به دلیل ابعاد نه چندان بزرگشان به راحتی در مکان‌های مختلف نصب می‌شوند. برای مثال با یک آرمیچر قوی 12 ولت می‌توان یک میز گردان قدرتمند ساخت. همچنین این دسته از موتورها با ویژگی‌های کاری خاصی ساخته می‌شوند و کار را ساده تر می‌کنند. ناگفته نماند که الکتروموتورهای 12 ولت برای ساخت خط انتقال و پمپ آب نیز کاربردی هستند. 

معرفی انواع گیربکس موتور الکتریکی 12 ولت 

موتور 12 ولت گیربکس دار از نظر نوع گیربکس به چند مدل مختلف تقسیم بندی می‌شوند. هر یک از مدل‌ها به دلیل ویژگی‌های ذاتی گیربکس کاربردهای خاص خودشان را دارند. به همین دلیل زمانی که قصد خرید موتور گیربکس دار 12 ولت را دارید، باید نوع گیربکس‌ها را به خوبی بشناسید. در ادامه این بخش از مطلب نیز دو نوع گیربکس بسیار کاربردی و قدرتمند را معرفی خواهیم کرد. 

گیربکس‌های شفت مستقیم

همانطور که از نام گیربکس های شافت مستقیم پیداست، محور اصلی موتور و خروجی گیربکس در یک راستا قرار گرفته است. به همین دلیل باید به مسیر خروجی گیربکس و محل نصب موتور توجه کنید. همچنین گیربکس‌های شفت مستقیم از نظر گشتاور و قدرت خروجی نیز متفاوت هستند. برای مثال با تعویض گیربکس می‌توان قدرت یک موتور 12 ولت را تغییر داد.

موتور گیربکس شفت مستقیم

موتور گیربکس حلزونی 12 ولت

در موتور گیربکس حلزونی 12 ولت مسیر شفت اصلی موتور با خروجی گیربکس کاملا متفاوت است. در این دسته از موتورها زمانی که پوسته اصلی روی محل مورد نظر قرار می‌گیرد، نیروی خروجی گیربکس از راست یا چپ موتور قابل استفاده خواهد بود. موتورهای گیربکس حلزونی به دلیل قیمت پایین و قابل اطمینان بالا به شدت محبوب هستند.

موتور گیربکس حلزونی

موتورهای گیربکس دار 12 ولت چه تفاوت‌هایی دارند؟

زمانی که برای خرید موتور 12 ولت گیربکس دار اقدام می‌کنید، با انبوهی از مدل‌های مختلف مواجه می‌شوید. به همین دلیل شاید انتخاب موتور برای شما کار سختی شود و نتوانید خرید خوبی داشته باشید. متاسفانه اگر موتوری با مشخصات درستی را خریداری نکنید، در هنگام نصب یا راه اندازی مشکلات زیادی پیدا خواهید کرد. به همین دلیل در این بخش از مطلب قصد داریم تفاوت‌های مدل‌ها را برای شما معرفی کنید تا خرید موتور گیربکس دار 12 ولت موفقی داشته باشید.

توان و گشتاور

اولین و مهم‌ترین تفاوت‌هایی که در موتورهای گیربکس دار 12 ولت وجود دارد، میزان گشتاور خروجی است. در واقع همین گشتاور خروجی قدرت موتور را نشان می‌دهد که عامل مهمی برای خرید محسوب می‌شود. به طور کلی نیز میزان قدرت خروجی یا گشتاور با مقیاس کیلوگرم قابل تشخیص است. البته که قدرت موتور را با پارامتر وات هم می‌توان تشخیص داد. ناگفته نماند نوع گیربکس تاثیر زیادی روی قدرت خروجی می‌گذارد و تلرانس اندکی را ایجاد می‌کند. 

نوع گیربکس

همانطور که در بخش ابتدایی مطلب گفته شد، موتور 12 ولت گیربکس دار با جعبه دنده‌های مختلفی قابل خرید است. انتخاب نوع گیربکس کاملا وابسته به نحوه نصب و استفاده از موتور خواهد بود. به همین دلیل قبل از خرید خود باید نسبت به شرایط راه اندازی موتور مورد نظر توجه کنید. 

سرعت

میزان چرخش در دقیقه که با معیار (rpm) قابل تشخیص است، یکی از مهم‌ترین عوامل خرید الکتروموتور گیربکس دار 12 ولت محسوب می‌شود. سرعت دور در دقیقه موتور 12 ولت گیربکس دار دامنه گسترده‌ای دارد و باید با توجه به نوع کاربری انتخاب شود. برای مثال موتورهای دارای سرعت کمتر از یک دور در دقیقه تا بیشتر از 200 دور را می‌توان در بازار پیدا کرد. 

جریان ورودی

با اینکه تمامی موتورهای 12 ولت با یک اختلاف پتانسیل یکسان راه اندازی می‌شوند، اما جریان ورودی متفاوتی دارند. به همین دلیل باید به میزان جریان مناسب موتور توجه کنید تا هنگام راه اندازی به مشکلی برنخورید. همچنین برخی از موتورهای 12 ولت گیربکس دار دارای انکودر هستند و قابلیت‌های جانبی را به مصرف کننده ارائه می‌کنند.

نکات مهم در خرید آرمیچر قوی 12 ولت

حال که با تفاوت‌های موتور 12 ولت گیربکس دار از نظر مشخصات فنی آشنا شدید، باید نکات خرید این موتورها را بشناسید. متاسفانه بسیاری از خریداران به این نکات بی توجه بوده و موتور نامناسبی را خریداری می‌کنند. به همین دلیل قصد داریم نکاتی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید یک موتور 12 ولت DC مناسب خود را بشناسید. 

ابعاد موتور 

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید هنگام خرید موتور گیربکس دار 12 ولت در ذهن داشته باشید، توجه به ابعاد پوسته موتور است. موتورهای گیربکس دار 12 ولتی از نظر ابعاد پوسته متفاوت هستند و فضای مناسبی برای نصب نیاز دارند. به همین دلیل اگر دوست دارید موتور هنگام نصب برای شما مشکلاتی را به وجود نیاورد، باید به ابعاد موتور و محل نصب توجه کنید.

ابعاد موتور

جهت نصب و خروجی گیربکس

همانطور که در بخش‌های قبلی مطلب گفته شد، آرمیچر قوی 12 وقت شما بر اساس نوع گیربکس خروجی متفاوتی دارند. به همین دلیل باید به نوع خروجی و جهت نصب خود توجه کنید. با انجام این کار در طراحی سیستم خود دیگر مشکلی نخواهید داشت. 

برند سازنده 

در بازار فعلی ایران موتورهای گیربکس دار 12 ولت با برندهای مختلفی قابل خریداری هستند. همچنین برندها کشورهای سازنده متفاوتی دارند و با درجه کیفی مختلفی ساخته می‌شوند. برای مثال می‌توانید موتور خود را با برند موتور ژنگ ZHENG چین، موتور GGM کره جنوبی و بهلر آلمان خریداری کنید. انتخاب برند سازنده نیز کاملا به بودجه شما بستگی دارد.

استانداردهای حفاظتی موتور 

موتورهای 12 ولت گیربکس دار در برخی مواقع با استانداردهای مقاومتی IP ساخته می‌شوند. در واقع این استاندارد میزان مقاومت موتور در برابر آب و گرد و غبار را نشان می‌دهد. به همین دلیل زمانی که قصد دارید موتور را در مکان‌هایی با شرایط نامناسب نصب کنید، باید به این استاندارد توجه داشته باشید. 

نوع روغن کاری و سیکل کاری

توجه به نحوه نگهداری و سیکل کاری موتور جزو مهم‌ترین نکاتی است که باید هنگام خرید توجه کنید. برای مثال باید بدانید که موتور در چه مواقعی نیاز به روغن کاری دارد. همچنین سیکل کاری و مدت زمانی که الکتروموتور می‌تواند کار کند به شدت مهم است. 

نحوه راه اندازی و برق مورد نیاز

نکته‌ای که نباید هنگام خرید موتور گیربکس دار 12 ولت فراموش کنید، توجه به نحوه راه اندازی است. برخی از مدل‌ها برای نصب و شروع به کار نیاز به سیستم‌های جانبی مانند انکودر یا ترمز دارند. همچنین باید موتور دقیقا با توجه به نوع برق مورد نیازش راه اندازی شود.

خرید موتور گیربکس دار 12 ولت از ماناموتور

موتور گیربکس دار

اگر قصد خرید آرمیچر قوی 12 ولت را دارید، سایت ماناموتور به شما کمک خواهد کرد. در سایت می‌توانید انواع الکتروموتور 12 ولت گیربکس دار را در برندهای مختلف ببینید و به سرعت با کمک فیلتر های کارآمد در هر بخش بهترین خرید را داشته باشید. همچنین تمامی محصولات توسط برند اصلی توزیع شده و با ضمانت به دست شما می‌رسد. ناگفته نماند که پس از ثبت سفارش موتور در کمترین زمان به دست شما خواهد رسید.

 

 

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

84 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 84 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

84 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی