شرکت هوشمند سازان حرکت

پمپ هوا و پمپ خلا

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

پمپ هوا ابزاری پرکاربرد در مصارف کوچک است. این وسیله به منظور تغییر فشار هوا طراحی می شود. این نوع پمپ در دوچرخه ها، استخر، برکه، آکواریوم و... برای افزایش فشار و هوادهی استفاده می شود. البته این وسیله در کاربردهای بزرگتری در صنعت نیز به عنوان دمنده استفاده می شود. طبیعی است که اندازه و قدرت انواع صنعتی و انواع مورد استفاده در کاربردهایی مانند آکواریوم با یکدیگر تفاوت قابل توجهی دارد.

در این مقاله قصد داریم تا ساختار و بخش های مهم انواع پمپ مذکور را بررسی کنیم. همچنین نکات مهمی در مورد برندهای تولیدکننده پمپ های هوا و نحوه انتخاب آن ها بیان می شود.

ساختار و عملکرد پمپ هوا

تمام پمپ های هوای تولیدشده از نظر مدل طراحی، ساختار و اصول عملکردی یکسانی دارند. یکی از مهم ترین نقاط مشترک در تمامی انواع پمپ های هوا، وجود بخشی حرکتی پمپ است. این بخش می تواند قطعاتی مانند پره پمپ، پروانه، دیافراگم و... باشد. وظیفه محوری هدایت جریان هوا بر عهده ابزار یادشده از پمپ های مذکور است.

به طور کلی مهم ترین اصل کارکردی پمپ های هوا این است که با حرکت هوا، یک ناحیه کم فشار ایجاد می شود که با هوای بیشتر پر خواهد شد. این پمپ از نظر نحوه عملکرد می تواند یک نوع کمپرسور هم باشد. زیرا اصول عملکردی بسیار مشابهی با کمپرسورها دارد. پمپ هوا کاربرد گسترده ای در صنایع پزشکی، صنایع غذایی، بیولوژی، صنایع اتمی و... دارد.

انواع پمپ های هوا

  • کمپرسور هوا: کمپرسور توان دریافتی از الکتروموتور یا سوخت را به انرژی پتانسیل تبدیل می کند. انرژی پتانسیل یادشده در محفظه ای خاص ذخیره می شود. در نتیجه در قسمت داخلی مخزن فشار مثبت ایجاد می شود. خروجی مخزن یادشده معمولا یک شلنگ است. پس از باز شدن سوپاپ ها، هوا با فشار بالا از درون شلنگ خارج می شود.
  • پمپ دوچرخه: با استفاده از یک پیستون درون یک سیلندر، پمپ دوچرخه توسط یک شیر یک طرفه و پیستون کنترل شونده با دسته فشار ایجاد می کند. این پمپ های عمودی دستی برای باد کردن لاستیک دوچرخه استفاده می شوند.
  • پمپ رفت و برگشتی: بسیاری از انواع پمپ های هوای مورد استفاده در کاربردهای سنگین، از نوع رفت و برگشتی هستند. در این پمپ ها با بالا رفتن پیستون درون سیلندر، هوا به درون آن مکیده می شود. با بالا رفتن فشار و استفاده از یک نیروی خارجی برای فشار دادن پیستون، هوا با فشار و سرعت بالا از خروجی خارج می شود.
  • پمپ پره چرخشی: در این پمپ ها از چرخ دنده های درگیر در هم برای تحت فشار قرار دادن هوا استفاده می شود. در ساختار این نوع از پمپ های هوا، معمولا در خروجی و هنگام تخلیه، فشار بالایی حاصل می شود.

 نحوه انتخاب پمپ هوای آکواریوم و سایر انواع پمپ های هوا

انتخاب پمپ های هوا نسبت به سایر انواع پمپ ها ساده تر است. زیرا کاربری های ساده و مشخصی که پمپ ها دارند، باعث می شوند تا نیازی به بررسی تمام مشخصات فنی نباشد. معیارهایی مانند قدرت دمندگی، توان مصرفی، تعداد خروجی های هوا، ولتاژ کاری، حداکثر زمان هوادهی، حجم هوای انتقالی، وزن پمپ و فشار کاری به راحتی می توانند تعیین کننده شرایط سازگاری پمپ با کاربری مورد نیاز شما باشند.

نمایندگی پمپ های هوای خارجی و ایرانی

 به دلیل کاربرد گسترده، نوع ذکرشده از پمپ های هوا در برندهای مختلفی در داخل و خارج کشورمان تولید می شوند. سوبو، سیچه، هایلا، ولترون، بویو، آتمان، آکواتک و... مشهورترین برندهای خارجی تولیدکننده پمپ های هوا هستند. شما می توانید برای دریافت کاتالوگ و لیست قیمت پمپ هوای خارجی و ایرانی از نمایندگی، با کارشناسان ما تماس بگیرید.  

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

26 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 26 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

26 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی