شرکت هوشمند سازان حرکت

موتور براشلس

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

راهنمای خرید موتور براشلس در 5 گام

موتور براشلس نوعی از انواع موتور dc میباشد که طراحی و توسعه آن نقش زیادی در پیشرفت و گسترش صنایع داشته است. 

موتور براشلس

موتور های dc به دو دسته مهم الکتروموتور DC براش و موتور براشلس تقسیم می شوند. موتور های براش یا جاروبک دار از یک سیم پیچ متحرک و آهنربای ثابت با دو قطب مغناطیس تشکیل شده است که بخش متحرک آن کموتاتور نام دارد و وظیفه اصلی آن انتقال برق به سیم پیچ می باشد؛ این قطعه جهت جریان الکتریکی را در هر سیکل برعکس میکند تا نیروی کشش و رانش بین سیم پیچ و آهنربا ایجاد شود و این اتفاق موجب میشود که در حین گردش موتور قطب های موتور دائما تغییر کند.

طرز کار موتور براشلس

 در حالیکه براشلس موتور یا بدون جاروبک از یک سیم پیچ ثابت و آهنربای دوار تشکیل شده که از یک یا چند سنسور الکترونیکی برای درک موقعیت موتور استفاده می کند؛ سیم پیچ ها یکی پس از دیگری توسط کنترل کننده سرعت الکترونیکی و دریافت سیگنال هایی از سنسور موقعیت موتور، وارد مدار میشوند.

موتور براش و موتور براشلس

براشلس موتور نوعی موتور الکتریکی است که برای چرخش خود به نیروهای دافعه و جاذبه بین آهنرباهای دائمی و آهنرباهای الکتریکی متکی است. چرخش موتور در این محصولات توسط کنترل‌ کننده‌ ای مدیریت می‌شود که پالس های زمان بندی شده جریان را به آهنرباهای الکتروموتور میرساند که موجب کنترل سرعت آن میشود.

کنترلر ESC موتور

انواع موتور bldc

به طور کلی موتور های براشلس یا موتور bldc به دو نوع Inner rotor و Outer rotor  تقسیم میشوند.

موتور براشلس Inner

در این نوع از انواع موتور براشلس ، بخش محرک موتور داخل استاتور قرار گرفته و یک آهنربای دائمی قطعه بندی شده روی سطح بیرونی روتور نصب شده است. به دلیل ممان اینرسی و قطر کم روتور، فرآیند کاهش و افزایش شتاب به خوبی صورت میگیرد. علاوه بر این، از آنجایی که استاتور نزدیک به سطح موتور قرار گرفته است، در موتور bldc فرآیند انتقال حرارت به خوبی صورت گرفته که موجب افزایش راندمان موتور میشود. همچنین اگر قصد داشته باشیم به وسیله این موتور ها مولتی روتوری را راه اندازی کنیم، حتما باید توجه داشته باشیم که از گیربکس استفاده کنیم.

موتور براشلس Inner

موتور براشلس Outer

در این نوع از انواع موتور براشلس بر خلاف سری قبل، روتور در سطح بیرونی موتور و آهنربای دائمی در داخل روتور قرار دارد، یعنی سطح خارجی موتور میچرخد. از آنجا که این محصول ممان اینرسی بالایی دارد، برای حرکات با شتاب بالا مناسب نیست، اما دارای پایداری بسیار خوبی است.

همچنین از آنجایی که در این نوع از انواع موتور bldc قطر روتور نسبتا زیاد است، می توان آهنرباهای بیشتری در استاتور نسبت به نوع روتور داخلی (Inner) نصب کرد . این عامل باعث می شود که این موتور ها علی رغم اندازه کوچکشان، قدرت و گشتاور خروجی نسبتا بالایی داشته باشند. اما از آنجا که سیم پیچ ها در داخل موتور قرار دارند و فرآیند انتقال حرارت به خوبی انجام نمیشود، سیم پیچ ها داغ شده که این عامل باعث کاهش زمان کار موتور میشود. 

موتور براشلس Outer

مقایسه براشلس موتور و براش موتور

موتورهای براش و براشلس از لحاظ  جهت، مکانیسم، کارایی و عمر مفید متفاوت هستند، در جدول زیر به مقایسه این دو محصول پرداخته شده است:

مشخصه

موتور براشلس

موتور براش

کموتاتور

الکتریکی

مکانیکی

راندمان

85-92%

75-80% 

حرارت

کم (8-15% of input power)

زیاد (20-25% of input power)

قیمت

بیشتر

کمتر

کنترل دور موتور

نسبتا پیچیده

ساده

طول عمر

زیاد

کمتر

میزان نویز

کم

زیاد

حداکثر سرعت

>100,000 RPM

20,000 RPM

نسبت گشتاور به وزن

زیاد

کمتر

 

در براش موتور ها، جریان از طریق تماس فیزیکی براش ها، از کموتاتور به سیم پیچ های موتور منتقل می شود. اما در براشلس موتور ، جریان از طریق روشن و خاموش کردن سیم پیچ های استاتور از طریق کلیدهای نیمه هادی به صورت الکتریکی کنترل می شود.

در موتورهای براش هنگام عبور تیغه های کموتاتور از براش ها جرقه های نسبتا شدیدی ایجاد می شود که این جرقه ها نویزهای الکتریکی را به همراه دارد. در این موتور ها، براش یا جاروبک ها در اثر برخورد با کموتاتور اصطکاک زیادی را متحمل میشوند و باید پس از مدتی این براش ها تمیز شوند.

درایو موتور براشلس

در کنار مزایایی که از براشلس موتور نام برده شد، این محصول در هنگام راه اندازی حتما باید از یک درایور موتور براشلس استفاده کند. درایو موتور براشلس مداری الکترونیکی است که سرعت موتور را کنترل و تنظیم می کند که علاوه بر کنترل کردن این قابلیت را دارد که جهت چرخش و حرکت موتور را نیز معکوس کند.

همانطور که در شکل های قبل دیدیم، یک براشلس موتور دارای سه سیم ورودی جریان میباشد که برای راه اندازی موتور bldc  حتما باید از اسپید کنترلر که ماژول کنترل دور میباشد، استفاده کنیم.

درایو موتور براشلس

موتور براشلس توان بالا

موتور های براشلس ، گشتاور نسبتا زیادی را تولید میکنند و این عامل موجب گسترش کاربرد آنها در صنعت شده است. همچنین موتورهای براشلس طول عمر بیشتری نسبت به موتورهای براش دارند زیرا سایش و فرسایش یکسانی را بین قطعات تجربه نمی کنند.

خرید و قیمت موتور براشلس ارزان

از براشلس موتور میتوان در کاربردهای گسترده ای از صنایع هوافضا ، ماشین های CNC و ربات های آموزشی و صنعتی بهره برد. خرید موتور براشلس برای کواد کوپتر و خرید موتور براشلس یا موتور bldc ماشین کنترلی از دیگر کاربرد های مهم این محصولات میباشد. اگر شما قصد خرید براشلس موتور را دارید، میتوانید با استفاده از فروشگاه های اینترنتی بدون نیاز به مراجعه موتور براشلس توان بالا و همچنین موتور براشلس ارزان را بخرید.

 

ماناموتور ؛ فروشگاه موتور براشلس

اگر قصد خرید موتور بدون جاروبک را دارید میتوانید با مراجعه به ماناموتور فروشگاه موتور براشلس، این محصول را با تضمین بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت تهیه کنید. فروشگاه اینترنتی مانا موتور سعی دارد تا با قیمتی رقابتی و پشتیبانی قوی به صورت اینترنتی، تلفنی و با کمک پیام رسان ها روندی موفق در حوزه خرید موتور بدون جاروبک برای شما رقم بزند. کارشناسان این مجموعه در تمام مراحل خرید، انتخاب و راه اندازی محصولات با شما همراه هستند. همچنین در این سایت لیست قیمت موتور براشلس ارزان به صورت به روز وجود دارد و شما میتوانید از آن استفاده کنید.

 

 

مشاهده بیشتر
هیچ محصولی مطابق با انتخاب شما وجود ندارد.
ارتباط با ما