شرکت هوشمند سازان حرکت

انکودر هانیانگ

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

هانیانگ کره جنوبی

انکودر هانیانگ یک سری از انکودرهای خارجی مشهور است که در بازار ایران نیز به شکل قابل توجهی فعالیت دارد. برند فوق سال ها است که در زمینه تولید انواع حسگرها، سنسور، انکودر و به طور کلی ابزارهای کنترلی اتوماسیون صنعتی فعالیت می کند. در این مدت برند هانیانگ با شعار (( اگر محصول شما بهترین نیست، آن را تولید نکنید! )) توانسته است تا در زمینه توسعه فنی و فروش در بازارهای بین المللی عملکرد موفقی داشته باشد.

محصولات تولیدی برند فوق، خصوصا انکودرها در اتوماسیون صنعتی، عاملی مهم برای کشف خطاها و البته اندازه گیری خواص مهم هستند. در واقع قسمت تشخیصی در مکانیزم خطا و اصلاح در صنایع به منظور تولید محصولات مختلف، به وسیله انکودرها انجام می شود.

 

 

کار انکودر چیست؟

قبل از معرفی دسته های مختلف انکودر برند فوق، ابتدا بهتر است به طور مختصر با انکودر و نحوه عملکرد آن آشنا شوید. به طور کلی انکودر را می توان یک سنسور کنترل کننده و اندازه گیری حرکت دانست. حال اگر این حرکت به صورت دورانی یا چرخشی باشد، به آن انکودر دورانی یا روتاری انکودر می گوییم. اگر حرکت نیز خطی باشد، نام انکودر خطی به خود می گیرد. روتاری انکودر هانیانگ در مدل های متنوعی تولید می شود و بیشتر از سایر انواع سنسورهای این برند در بازار یافت می شود.

انکودرها حرکت را در خروجی ها به صورت کدهایی قابل خوانا برای دستگاه های مشخص ذخیره می کنند. با اتصال انکودر به این دستگاه ها می توان کمیت هایی مانند موقعیت، سرعت دورانی، جابجایی و.... را به صورت عددی ثبت کرد. به همین دلیل است که انکودرها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. یک مثال ساده از کاربرد این انکودرها، انکودر نخ در صنایع ریسندگی و نساجی است که می تواند پارگی و شکستگی نخ را پیدا کرده و آن را تصحیح کند.

روتاری انکودرها از نظر ساختار خود شامل دو نوع انکودر هستند؛ افزایشی و مطلق. دقت در نوع دوم بیشتر از انکودر افزایشی است. به همین دلیل است از انکودرهای مطلق در صنایع و موقعیت های حساس تر کاری بیشتر استفاده می شود. انکودر خطی نیز خود دارای انواع مغناطیسی، نوری و ... است. تفاوت انکودرهای خطی با انکودرهای روتاری در نوع حرکتی است که می توانند با آن کار کنند.

در این مقاله قصد داریم تا انواع مختلف انکودرهای هانیانگ را معرفی کنیم. همچنین نکات مهمی درباره خرید انکودرهای هانیانگ و نحوه انتخاب آن بیان می شود.

انکودر هانیانگ

برند هانیانگ از سال 1972 توانسته است تا با به کار گیری نیروی متخصص و حرفه ای و تکنولوژی روز، همواره دقت بالاتر و کیفیت بهتری از انکودرها را را عرضه کند. نکته مهمی که در مورد انکودرهای این برند نسبت به سایر برندها خصوصا انکودرهای اروپایی خودنمایی می کند، قیمت انکودرهای هانیانگ است.

برای ادامه فعالیت این برند در بازارهای بین المللی در رقابت با برندهای دیگر، همواره بخشی از سرمایه های شرکت صرف توسعه و تحقیقات در زمینه فناوری های جدید می شود. این امر می تواند در طول زمان باعث افزایش دقت و قدرت انکودرهای هانیانگ شود.

هانیانگ در هدف گذاری های خود برای در دست گرفتن بازار انکودرها در دنیا، تبدیل شدن به برند اول جهان از نظر کیفی و ارزش محصول را در نظر گرفته است. با این رویکرد که انکودرهای باکیفیت تری با هزینه های کمتر ساخته شود. این برند و شرکت های تابعه آن که در زمینه تولید انکودرها فعال هستند، در حال حاضر فرآیند تولید ،تحقیقات و طراحی انکودرهای هانیانگ در کشورهای کره جنوبی، چین، اندونزی و ویتنام انجام می شود.

به طور کلی، سه دسته اصلی از انکودرها در شرکت هانیانگ به تولید رسیده است. این دسته ها عبارتند از:

  • انکودرهای هالو شفت یا همان توخالی
  • انکودر شفت مرکزی
  • انکودر کالسکه ای یا انکودر چرخ دار

انکودر HE هالو شفت هانیانگ

انکودر هانیانگ هالو شفت دارای دو مدل هالو شفت و هالو شفت داخلی است. از نظر حرکتی، این سنسور در مجموعه سنسورهای حرکتی روتاری قرار می گیرد. مکانیزم عملکرد انکودر فوق به شکلی است که یک انکودر های افزایشی به حساب می آید. یکی از ویژگی های این سری از انکودرهای هانیانگ، کار با ولتاژهای گسترده برق است.

در انکودرها، خروجی های متنوعی که انکودر بتواند ارائه دهد، یک مزیت بزرگ است. انکودرهای سری فوق از برند هانیانگ نیز چنین ویژگی دارند و خروجی متنوعی دارند. اتصال انکودر یادشده به وسیله سیم انجام می شود. همچنین این محصول بر اساس استاندارد محافظتی IP 50 ساخته شده است.

انکودر HE شفت دار هانیانگ

این نوع از انکودرهای هانیانگ تفاوت زیادی با نوع هالو شفت ندارد. مهم ترین تفاوت انکودر هانیانگ HE شفت دار با نوع هالو شفت، در همین وجود شفت است. این محصول نیز مانند انکودر قبلی از انکودرهای افزایشی هانیانگ است. نصب و بکارگیری انکودرهای یادشده بسیار ساده است. این محصول نیز مانند هم خانواده قبلی خود، با استاندارد IP 50 ساخته شده است.

سری PSC انکودر کالسکه ای هانیانگ

این محصول با توجه به ساختاری که دارد می تواند به خوبی از چرخ ها برای محاسبه طول و سرعت استفاده کند. دامنه اندازه گیری در این سری از انکودرها بسیار گسترده است و 6 نوع مختلف را در بر می گیرد. از ویژگی های مهم و اقتصادی این محصول از انکودرهای هانیانگ، مقرون به صرفه بودن آن است. سری فوق از انکودرها نیز مانند دو محصول قبلی بر اساس استانداردهای IP 50 ساخته شده است.

نحوه انتخاب و خرید انکودر هانیانگ

انکودرهای هانیانگ به دلیل تفاوت های جزئی که در مدل های مختلف با یکدیگر دارند، برای موقعیت های کاری متفاوتی مناسب هستند. یعنی ممکن است حتی در هر یک از سری های سه گانه انکودرهای این برند، یک مدل با مدل بعدی از نظرکاربری تفاوت داشته باشد. مهم ترین معیارها برای انتخاب، تطبیق مشخصات فنی درج شده برای هر انکودر در کاتالوگ محصولات هانیانگ با نیازه و شرایط کاری شما است.

مثلا استاندارد حفاظتی ساخت انکودر، به شما نشان می دهد که انکودر را در چه محیط های صنعتی با چه نوع سختی کاری استفاده کنید. سایر مشخصات فنی از جمله دقت، پالس های انکودر در واحد زمان، اینرسی، گشتاور و... نیز بر اساس نیاز شما نقش زیادی در انتخاب دقیق انکودر هانیانگ دارد.

دریافت کاتالوگ اطلاعات تخصصی و خرید انکودر هانیانگ

برای مطالعه مشخصات فنی دقیق هر مدل از انکودرهای هانیانگ، باید به کاتالوگ هر محصول دسترسی داشته باشید. برای این منظور می توانید از طریق نمایندگی شرکت در ایران اقدام کنید. همچنین نمایندگی ها مشاوره رایگان خرید انکودر هانیانگ، انکودر چینی و سایر برندهای خارجی را ارائه می کنند.

در این مشاوره بر اساس نیاز و دریافت اطلاعات دقیق از شما، بهترین انکودر برای خرید به شما معرفی می شود. قیمت اصلی، اصالت انکودر و سلامت آن در خرید از چنین مجموعه هایی تضمین می شود.

 

 

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

49 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 49 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

49 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی