شرکت هوشمند سازان حرکت

انکودر هانیانگ

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

انکودر هانیانگ کره جنوبی (Hanyoung)

برند هانیانگ از سال 1972 توانسته است تا با به کار گیری نیروی متخصص و حرفه ای و تکنولوژی روز، همواره دقت بالاتر و کیفیت بهتری از انکودرها را را عرضه کند. انکودر هانیانگ ساخت کره جنوبی است و در بازار ایران به شکل قابل توجهی فعالیت دارد. برند فوق سال ها است که در زمینه تولید انواع حسگرها، سنسور، انکودر و به طور کلی ابزارهای کنترلی اتوماسیون صنعتی فعالیت می کند. در این مدت برند هانیانگ با شعار "اگر محصول شما بهترین نیست، آن را تولید نکنید!" توانسته است در زمینه توسعه فنی و فروش در بازارهای بین المللی عملکرد موفقی داشته باشد. نکته مهمی که در مورد انکودرهای این برند نسبت به سایر برندها خصوصا انکودرهای اروپایی خودنمایی می کند، قیمت انکودرهای هانیانگ است.

هانیانگ در هدف گذاری های خود برای در دست گرفتن بازار انکودرها در دنیا، تبدیل شدن به برند اول جهان از نظر کیفی و ارزش محصول را در نظر گرفته است. با این رویکرد که انکودرهای باکیفیت تری با هزینه های کمتر ساخته شود. این برند و شرکت های تابعه آن که در زمینه تولید انکودرها فعال هستند، در حال حاضر فرآیند تولید ،تحقیقات و طراحی انکودرهای هانیانگ در کشورهای کره جنوبی، چین، اندونزی و ویتنام انجام می شود.

محصولات تولیدی برند فوق، خصوصا انکودرها در اتوماسیون صنعتی، عاملی مهم برای کشف خطاها و البته اندازه گیری فاکتورهای مهم هستند. در واقع تشخیص خطا و اصلاح در صنایع مختلف، به وسیله انکودرها انجام می شود.

انکودر چیست؟

قبل از معرفی انواع مختلف انکودر برند هانیانگ، ابتدا بهتر است به طور مختصر با انکودر و نحوه عملکرد آن آشنا شوید. به طور کلی انکودر را می توان یک سنسور کنترل کننده و اندازه گیری حرکت دانست. حال اگر این حرکت به صورت دورانی یا چرخشی باشد، به آن انکودر دورانی، چرخشی یا روتاری انکودر گفته و اگر حرکت خطی باشد، نام انکودر خطی به خود می گیرد. روتاری انکودر هانیانگ در مدل های متنوعی تولید می شود و بیشتر از سایر انواع انکودرهای این برند در بازار یافت می شود.

انکودرها حرکت را در خروجی ها به صورت کدهایی خوانا ذخیره می کنند. با اتصال انکودر به دستگاه می توان کمیت هایی مانند موقعیت، سرعت دورانی، جابه جایی و.... را به صورت عددی ثبت کرد. به همین دلیل است که انکودرها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. یک مثال ساده از کاربرد این انکودرها، انکودر نخ در صنایع ریسندگی و نساجی است که می تواند پارگی نخ را پیدا کرده و دستگاه بافندگی را متوقف کند.

روتاری انکودرها از نظر ساختار خود شامل دو نوع انکودر هستند؛ افزایشی (Incremental) و مطلق (Absolut). دقت انکودرهای مطلق بیشتر از افزایشی است. به همین دلیل است از انکودرهای مطلق در صنایع و موقعیت های حساس تر بیشتر استفاده می شود. انکودر خطی نیز خود دارای انواع مغناطیسی، نوری و ... است. تفاوت انکودرهای خطی با انکودرهای روتاری در نوع حرکت آنها است.

در این مقاله انواع انکودر هانیانگ را معرفی نموده و نکات مهمی درباره خرید انکودر هانیانگ و نحوه انتخاب آن بیان می شود. به طور مثال در تصویر زیر انکودرهای هانیانگ با قطرهای مختلف نشان داده شده است.

هانیانگ

انواع انکودر هانیانگ

به طور کلی، سه دسته اصلی از انکودرها در شرکت هانیانگ به تولید رسیده است. این دسته ها عبارتند از:

  • انکودرهای هالوشفت یا همان توخالی
  • انکودر شفت مرکزی
  • انکودر کالسکه ای یا انکودر چرخ دار

انکودر HE هالوشفت هانیانگ

انکودر هالوشفت هانیانگ دارای دو مدل هالوشفت و هالوشفت داخلی است. از نظر حرکتی، این سنسور در مجموعه سنسورهای حرکتی روتاری قرار می گیرد. مکانیزم عملکرد انکودر فوق به شکلی است که جزء انکودر افزایشی به حساب می آید. یکی از ویژگی های این سری از انکودرهای هانیانگ، کار با ولتاژهای گسترده برق است.

در انکودرها، تنوع در نوع خروجی انکودر، یک مزیت شمرده می شود. انکودرهای سری فوق از برند هانیانگ نیز چنین ویژگی دارند و خروجی متنوعی دارند. اتصال انکودر یادشده به وسیله سیم انجام می شود. همچنین این محصول بر اساس استاندارد محافظتی IP50 ساخته شده است.

هالوشفت

انکودر HE شفت دار هانیانگ

این نوع از انکودرهای هانیانگ تفاوت زیادی با نوع هالو شفت ندارد. مهم ترین تفاوت انکودر هانیانگ HE شفت دار با نوع هالو شفت، در همین وجود شفت است. این محصول نیز مانند انکودر قبلی از انکودرهای افزایشی هانیانگ است. نصب و بکارگیری انکودرهای یادشده بسیار ساده است. این محصول نیز با استاندارد IP50 ساخته شده است.

شفت دار

سری PSC انکودر کالسکه ای هانیانگ

این محصول با توجه به ساختاری که دارد می تواند به خوبی از چرخ ها برای محاسبه طول و سرعت استفاده کند. دامنه اندازه گیری در این سری از انکودرها بسیار گسترده است و 6 نوع مختلف را در بر می گیرد. از ویژگی های مهم و اقتصادی این محصول از انکودرهای هانیانگ، مقرون به صرفه بودن آن است. سری فوق از انکودرها نیز مانند دو محصول قبلی بر اساس استانداردهای IP50 ساخته شده است.

نحوه انتخاب و خرید انکودر هانیانگ

انکودرهای هانیانگ به دلیل تفاوت های جزئی که در مدل های مختلف با یکدیگر دارند، برای موقعیت های کاری متفاوتی مناسب هستند. یعنی ممکن است حتی در هر یک از سری های سه گانه انکودرهای این برند، یک مدل با مدل بعدی از نظرکاربری تفاوت داشته باشد. برای انتخاب مناسب ترین انکودر، مشخصات فنی درج شده برای هر انکودر در کاتالوگ محصولات هانیانگ را با نیاز و شرایط کاری خود تطبیق دهید.

مثلا استاندارد حفاظتی ساخت انکودر، به شما نشان می دهد که انکودر را در چه محیط های صنعتی با چه نوع سختی کاری استفاده کنید. سایر مشخصات فنی از جمله دقت، پالس های انکودر در واحد زمان، اینرسی، گشتاور و... نیز بر اساس نیاز شما نقش زیادی در انتخاب دقیق انکودر هانیانگ دارد.

دریافت کاتالوگ اطلاعات فنی و خرید انکودر هانیانگ

برای مطالعه مشخصات فنی دقیق هر مدل از انکودرهای هانیانگ، باید به کاتالوگ هر محصول دسترسی داشته باشید. نمایندگی ها مشاوره رایگان خرید انکودر هانیانگ، انکودر چینی و سایر برندهای خارجی را ارائه می کنند.

در این مشاوره بر اساس نیاز و شرایط کاری شما، بهترین انکودر به شما معرفی می شود. قیمت مناسب، اصالت و سلامت انکودر در خرید از چنین مجموعه هایی تضمین می شود.

 

 

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

47 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 47 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

47 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
ارتباط با ما