شرکت هوشمند سازان حرکت

کوپلینگ

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

کوپلینگ مناسب برای استپ موتور و روش استفاده از آن و مزایا و معایب

در این قسمت قصد داریم کوپلینگ ها را معرفی کنیم و اینکه فلسفه استفاده از کوپلینگ چیست و چرا در صنعت استفاده میشود و چه مزایایی دارد.

کوپلینگ یک قطعه استوانه ای شکل ساده است که معمولا به صورت خام وجود دارد و سوراخ موتور یا شفت روبرو بر روی آن قرار داده نشده است. معمولا به صورت خام فروخته میشود تا سازنده بتواند قطر شفت مورد نیاز موتور و مکانیزم حرکتی را روی کوپلینگ در بیاورد.

چند نکته در استفاده از کوپلینگ وجود دارد:

شما هیچگاه نمیتوانید دو محور را کاملا در راستای هم قرار بدهید و به هر حال یک زاویه بین این دو محور خواهید داشت که این زاویه در بلند مدت باعث میشود که به بلبرینگ موتور و یاتاقان بندی سازه فشار وارد بشود و آسیب بزند. قرار دادن کوپلینگ باعث میشود با توجه به انعطافی که وجود دارد زاویه در کوپلینگ حل شود، چیزی شبیه به چهار شاخه گاردان در ماشین هایی قدیمی که گیربکس عقب دارند.
این دو محور به هر حال ممکن است با یکدیگر یک فاصله ای داشته باشند. کوپلینگ با توجه به شیارهایی که قرار داده شده و قطعات انعطاف پذیری که در آن قرار داده شده این فاصله را جبران میکند.
موتور اگر مخصوصا استپ موتور باشد ممکن است بسته به نوع درایو کردن لرزش هایی را داشته باشد که این لرزش ها در قطعات لاستیکی که درون کوپلینگ ها است دمپ میشود و این ارتعاشات به دستگاه منتقل نیمشود.

پیشنهاد میکنیم که همیشه برای استفاده مستقیم موتور با مکانیزم حرکتی (جاهایی که قطعاتی مثل فولی تایمینگ یا دنده یا چیزی که حرکت را به صورت مکانیکی منتقل میکند ندارید)، به صورت مستققیم هرگز استفاده نکنید و با قرار دادن کوپلینگ بین موتور و مکانیزم حرکتی تان عملکرد و عمر قطعات را بهبود بخشید.

برای انتخاب کوپلینگ مناسب باید بدانید که قطر شفت موتور و مکانیزم حرکتی چقدر است و با مقداری برابر با 2 برابر بیشترین قطر کوپلینگ را تهیه کرد البته استاندارد دقیقی در این رابطه وجود ندارد و عدد گفته شده یک عدد حدودی است.

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

12 آیتم ها

هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 12 مجموع کل: 12 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

12 آیتم ها

هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی