شرکت هوشمند سازان حرکت

پمپ لجن کش

 • ارزان ترین
 • گران ترین
 • کمترین وزن
 • بیشترین وزن
 • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

۲ نکته مهم در خرید لجن کش قوی

بسیاری از انواع پمپ ها ممکن است فقط برای انتقال فاضلاب از چاه به تانکرهای سپتیک مناسب باشند. اما بسیاری از دیگر لجن کش های قوی در خرد سازی و انتقال فاضلاب جامد به جایی دیگر، توان زیادی دارند.

قدرت بر حسب اسب بخار (HP) و حجم انتقال بر حسب گالن در ساعت (GPH) از جمله مهم ترین ویژگی هایی هستند که شما باید پمپ خود را بر اساس نیاز و مشخصات محصولات مختلف انتخاب کنید.

 انبار پمپ های لجن کش

شما باید ابتدا نیاز و دلیل خرید پمپ را برای خود بررسی کنید. سپس بر اساس این نیاز باید حجم انتقال را پیش بینی کرده و بر اساس آن از بین برندهای مختلف انتخاب کنید. همچنین نکته دیگری که در خرید مهم است، دوام و طول عمر اجزای مختلف آن است. زیرا دستگاه لجن کش با مواد اسیدی و با تاثیرات شیمیایی قوی مواجه هستند نه با مایعات معمولی مانند آب.

پمپ لجن کش چیست و چگونه کار می کند؟

پمپ لجنکش یکی از انواع کاربردی پمپ ها است. این نوع که در اصل با نام sewage شناخته می شود، فضولات و فاضلاب جامد و مایع را از مکان کشیده و به مکان دیگر منتقل می کند. وقتی صحبت از حضور فضولات در فضاهای مسکونی می شود، منظور فضولات و اضافاتی هستند که قطر آن تا نهایتا 2 اینچ است. فضولات از حوض یا چاه فاضلاب حرکت داده شده و به یک مخزن سپتیک یا سیستم فاضلاب فرستاده می شوند.

لجن کش از نظر ساختاری شبیه به کف کش است. محل نصب پمپ یاد شده در پایین ترین نقطه چاه یا حوض فاضلاب است. به دلیل روش کار و محیط کار خود معمولا زیر آب می رود. به همین دلیل است که از لجن کش با نام پمپ زیر آبی لجن کش نیز یاد می شود که با استاندارد حفاظتی IP68 به راحتی درون آب کار می کنند.

اجزای داخلی پمپ لجن کش

انواع دستگاه لجن کش که در برندهای مختلفی در سراسر دنیا تولید می شوند، در سه نوع دستی، دو حالته و خودکار، تولید و عرضه می شوند.

این پمپ ها از جمله پمپ گل کش می توانند فاضلاب و رطوبت های اضافی را کشیده و از هرگونه کپک زدگی، وجود حیوانات موذی و... جلوگیری می کنند. لجن کش را می توان ابزارهایی بهداشتی برای فاضلاب منازل دانست. همچنین در هنگام آبگرفتگی یا سیل نیز گل کش یا لجن کش بهترین ابزار برای انتقال آب به جایی دیگر هستند.

نوع دو حالته از الکتروپمپ لجن کش می تواند روی دو مد دستی و اتوماتیک تنظیم شود. اما در پمپ دستی چنین ساختاری نداریم و سوئیچ اتصالی وجود ندارد، بنابراین مستقیما به پریز متصل می شود. از سوی دیگر پمپ اتوماتیک متصل شده به برق از یک سوئیچ شناور استفاده می کند که زمانی که شما سوئیچ را در حالت روشن یا on قرار می دهید، کار خواهد کرد.

توصیه می شود که از پمپ های دستی لجن کش برای چاه ها و حوض های فاضلاب استفاده نشود. دستگاه لجن کش قوی از نوع سانتریفیوژ باعث می شود تا فضولات جامد به راحتی و بدون ایجاد هیچ گرفتگی در پمپ از میان آن عبور کند. زمانی که شما پمپ را روشن کنید، پره های آن شروع به چرخش می کنند. فشار ایجاد شده از این چرخش، مایعات و آب را به سوی پره ها و لوله تخلیه می راند.

کارکرد پمپ لجن کش

الکتروپمپ لجن کش نیروی خود را از یک میله الکتریکی 10 تا 25 فوتی دریافت می کند. بسته به مدل، ولتاژ آن می تواند 115، 230، 460 یا 575 باشد. لجن کش ها به دلیل نوع طراحی و ساختاری که دارند، معمولا طول عمر نسبتا زیادی هم دارند. بدنه آن نیز به دلیل ساخته شدن از چدن، دارای استحکام عالی است. اگر بخواهیم اجزای اصلی این پمپ خانگی را به صورت ساده برای شما بیان کنیم، باید به موتور و پره ها اشاره کنیم که کلیدی ترین قسمت آن هستند.

نکات مهم در نصب و نگهداری الکتروپمپ لجن کش

الکتروپمپ لجنکش برای پمپاژ آب های تمیز و آلوده، ذرات جامد معلق، آب های گل آلود استفاده می شود لازم است به نکات فنی زیر در هنگام نصب توجه شود.

 1. برای جابه جای پمپ ها باید توسط حلقه ای که بالای آن در قسمت محفظه موتور قرار دارد انجام شود.
 2. بلبرینگ های محور پمپ و موتور در هر بازبینی باید گریس کاری شوند.
 3. هر 4000 ساعت کارکرد پمپ باید روغن تعویض شود و رنگ زرد روغن نشان دهنده سالم بودن مکانیکال سیل است و به هیچ عنوان نباید آب به داخل روغن نفوذ کرده باشد در این صورت باید تعویض شود.
 4. پیشنهاد میشود از روغن های  SAE10W و SAE20W استفاده شود
 5. برای روشن و خاموش کردن پمپ حتما از تابلو برق استفاده کنید
 6. اتصال سیم های برق و سیم ارت صحیح انجام شود.
 7. حداکثر راه اندازی یک ضرب پمپ تا توان 11 کیلو وات است
 8. سایز لوله با سایز خروجی پمپ برابر باشد.
 9. یکی از عوامل مهم در افت ولتاژ پیچیدن چرخشی سیم (کابل) به دور خود به دلیل متراژ بالای آن است
 10. خرید پمپ لجن کش
 11. هرگز به صورت خشک کار نکند
 12. از مکان هایی که احتمال یخ زدگی لجن کش است جلوگیری کنید
 13. لجنکش حداقل 30 سانتی متر باید با انتهای مخزن فاصله داشته باشد  

نصب پمپ لجن کش

انواع لجن کش 

این دستگاه در انواع تک فاز و سه فاز، خردکن دار و ساده، فلوتردار، بادی، برقی ضد انفجار اروپایی، خازن داخل و خازن بیرون می باشند

از نظر دسته بندی دارای دو دسته بندی عمودی و شناور

از لحاظ نحوه خنک کاری به صورت آب خنک و روغن خنک

از لحاظ نوع پروانه به صورت تک کاناله، دو کاناله، پروانه نیمه باز، پروانه باز، پروانه ورتکس (Vortex)

از لحاظ نحوه نصب نیز به صورت ثابت و متحرک

از لحاظ ولتاژ ورودی به دو دسته مهم تقسیم بندی می شوند:

 • لجن کش تکفاز
 • لجن کش سه فاز

در زمان هایی شرایط استفاده از سه فاز وجود دارد ترجیح با این نوع می باشد، زیرا هم به نسبت تکفاز قیمت سه فاز مناسب تر است و هم هزینه نگهداری آن به نسبت بسیار پایین است.

خرید پمپ لجن کش 2 اینچ

نمونه پرکاربرد و پر فروش پمپ لجن کش چینی 2 اینچ، لجن کش 3 کیلو وات 4 اسب 45 متر مکعب بر ساعت و با حداکثر هد 26 متر استریم با کد STREAM-SWQ20-22-3B می باشد

پمپ لجن کش

خرید پمپ لجن کش 3 اینچ

نمونه پر فروش پمپ لجن کش 3 اینچ در بازار، 3 کیلووات سه فاز 87 متر مکعب بر ساعت با حداکثر هد 19 متر با کد محصول STREAM-SWQ50-10-3 می باشد.

پمپ لجن کش

برای مشاهده مشخصات فنی و قیمت پمپ لجن کش 3 و 2 اینچ کافیست کد محصول را در سرچ ماناموتور وارد کنید.

لازم به ذکر است که مدل های مختلف ساخته شده دارای ویژگی هایی هستند که آنها را برای کاربری مخصوص و در حجم کاری مشخص آماده می کند که عبارت اند از: 

پمپ لجن کش خردکن دار:

 این نوع نیز از نظر ساختاری شبیه به نوع دوم یا همان پمپ انتقال فاضلاب جامد است. پمپ خردکن دار دارای تیغه های خرد کننده چرخان است. این نوع پمپ ها قبل از پمپاژ و حرکت دادن فاضلاب جامد، آن را خرد می کنند. سپس عملیات پمپاژ انجام می شود

پمپ لجن کش ساده : 

این پمپ ها در کاربردهای کوچک و جزئی استفاده می شوند. در واقع از این نوع در خارج کردن پساب ها از تانک سپتیک استفاده می شود. با این وجود اگر بخواهیم از نظر قدرت و کارایی این پمپ را با سایر لجن کش ها مقایسه کنیم، پمپ پسابی قدرتمندتر است و در سطحی بالاتر پمپاژ فاضلاب را انجام می دهد.

پمپ انتقال فضولات جامد:

 این پمپ ها با نام پمپ اجکتور فاضلاب نیز شناخته می شوند که نوع دوم فاضلاب جامد را به حرکت در می آورند. فاضلاب جامد شامل طیف گسترده ای از مواد جامد و فضولات است که باید به وسیله پمپ حرکت داده شده و جابجا شود.

قیمت پمپ لجن کش و عوامل موثر بر آن

عوامل بسیاری بر قیمت لجن کش موثر هستند مانند:

 • برند تولید کننده
 • بازده آبدهی
 • بازده ارتفاع
 • طول مسیر
 • جنس و نوع بدنه
 • نوع محلول و اندازه ذرات جامد

 به طور مثال برای خرید لجن کش استخر ارتفاع استخر، طول مسیر آن تا جایی که آب ریخته شود و قدرتش بستگی دارد.

در صورتی که نیاز به پرداخت هزینه های بالا در خرید لجن کش ندارید می توانید از پمپ های لجن کش چینی و لجن کش ایرانی نیز استفاده کنید. پمپ لجن کش چینی استریم با قیمت رقابتی خود میتواند انتخابی مناسب برای شما باشد.

فروش اینترنتی پمپ لجنکش در فروشگاه اینترنتی مانا موتور

تولید و فروش لجن کش به دلیل نیازی که در سراسر دنیا به آن وجود دارد، در برندها و شرکت های مختلف انجام می شود. موارد زیر تعدادی از بزرگ ترین و معروف ترین تولیدکنندگان پمپ فاضلاب هستند:

 • Burcam
 • Liberty Pumps
 • Zoeller
 • Flotec
 • ABS
 • K2

پمپ های برندهای یادشده به همراه الکتروموتور در انواع و مدل های گوناگونی تولید می شوند. الکتروموتورهای ضد انفجار، خازن بیرون، خازن داخل، تک فاز، سه فاز و... هر کدام بر حسب ویژگی هایی که دارند همراه با مدل های مختلف پمپ فاضلاب ذکر شده فیکس شده و به فروش می رسند.

انواع لجن کش های ورتیکال نیز توسط برندهای یاد شده به منظور استفاده در ارتفاع های مختلف تولید می شود. در این نوع از پمپ لجن کش، موتور و پمپ در ارتفاع های متفاوتی از یکدیگر هستند و جدای از یکدیگر قرار می گیرند.

انواع پمپ لجن کش

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

119 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 119 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

119 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
ارتباط با ما