شرکت هوشمند سازان حرکت

پمپ استریم

پمپ کف کش استریم

پمپ کف کش استریم

پمپ شناور استریم

پمپ شناور استریم

پمپ کارواش استریم

پمپ کارواش استریم

ست کنترل استریم

ست کنترل استریم

پمپ آب استریم را می توان یکی از شناخته شده ترین و مشهورترین پمپ های بازار ایران دانست. STREAM به عنوان یکی از غول های پمپ سازی آسیا، توانسته است با ارائه طیف متنوعی از محصولات برای کاربردهای مختلف، نیازهای صنعتی، خانگی و... را پوشش دهد. در کنار قیمت مناسب و رقابتی، این شرکت چینی توانسته است تا با توجه به المان های کیفی و طراحی، رقابت را برای سایر برندهای پمپ آب در بازار ایران سخت کند.

استریم در زمینه طراحی فنی و بازدهی محصولات، یکی از شرکت های آسیایی پیشرو است. در تمام مراحل طراحی تا تولید انواع پمپ های آب در این شرکت، دقت و حساسیت بی اندازه ای به خرج داده می شود. به همین دلیل است که در بازارهای کشورهایی مانند ایران، پمپ استریم مشتریان خاص خود را پیدا کرده است.

پمپ آب استریم؛ خلاقیت و نوآوری در طول زمان

قبل از بررسی و معرفی انواع پمپ های آب برند یادشده، بهتر است با تاریخچه فعالیت این شرکت آشنا شویم. شرکت تیانجین الکتروموتور یکی از تولیدکنندگان ابزار و محصولات مکانیکی و الکتریکی با استانداردهای جهانی است که از سال 1999 تاسیس شده است. محصولات این شرکت از 15 سال قبل، تحت برند استریم در کشورهای مختلفی در سراسر جهان به فروش می رسند.

یکی از دلایل اصلی موفقیت استریم خصوصا در زمینه تولید انواع پمپ آب، طراحی خلاقانه و نوآورانه آن است. با بهره گیری از بیش از صدها نیروی متخصص فنی و طراحی، استریم توانسته است طیف گسترده ای از نیازهای صنعتی، خانگی، عمرانی، کشاورزی و ... را پوشش دهد. استراتژی این برند همواره حرکت به سمت جلو و بهره گیری از تکنولوژی روز برای دست یابی به بازدهی برتر محصولات بوده است.

تمامی انواع پمپ آب استریم به دلیل طراحی علمی، دقیق و خلاقانه دارای گواهینامه های متعدد مانند ISO9001 هستند. این گواهینامه ها و استانداردهای طراحی و ساخت پمپ از جمله مهم ترین ملاک ها در انتخاب برند و نوع خاص پمپ آب است.

انواع مختلف پمپ های آب استریم

برای آن که پمپ ها بتوانند نیازهای صنعتی، خانگی، عمرانی و... را به طور دقیق پوشش دهند، باید در دسته هایی با ویژگی ها و توانایی های فنی مکانیکی تقسیم بندی شوند. در فرآیند تولید و طراحی انواع مختلف پمپ های آب در شرکت های بزرگی همچون استریم، با توجه به گستره توانی مورد نیاز برای کاربری های مختلف، پمپ های متفاوتی تولید می شود. بر حسب نوع و کاربرد، دسته های زیر از انواع پمپ های آب استریم تعریف شده اند:

 1. پمپ های محیطی
 2. جت پمپ های خودپرداز
 3. پمپ سانتریفیوژ یا گریز از مرکز
 4. پمپ چند مرحله ای
 5. پمپ بوستینگ اتوماتیک (افزاینده فشار خودکار)
 6. پمپ زیر آبی یا پمپ آب شناور
 • پمپ کفکش
 • پمپ لجن کش
 • پمپ خردکن دار
 1. پمپ چاه عمیق
 2. پمپ سیرکولاسیون
 3. پمپ آب باغ
 • پمپ شناور آب کثیف
 • پمپ شناور آب تمیز
 • پمپ سطحی آب تمیز

10. پمپ صنعتی

 • پمپ مونو بلاک
 • پمپ مکش انتهایی دو مرحله ای Closed-coupled
 • پمپ چند مرحله ای فشار قوی Ring Section
 • پمپ گریز از مرکز S.S.
 • پمپ Bare شفت
 • پمپ چند مرحله ای
 • پمپ خطی
 • پمپ Split Casing
 • پمپ مکش انتهایی

حتی در میان پمپ های هر دسته نیز تفاوت های زیادی وجود دارد. به همین دلیل است که برندهایی مانند استریم می توانند ادعا کنند که تمام نیازهای مشتریان را پوشش می دهند. در ادامه مطلب، مشهورترین انواع پمپ آب استریم معرفی و بررسی می شوند.

پمپ استریم سری SQB

سری اس کیو بی از پمپ های آب این برند چینی را می توان یکی از مشهورترین پمپ های آن در ایران دانست. این سری یک نوع از پمپ های محیطی استریم است که توان مدل های مختلف آن از 0.37 کیلووات تا 0.75 کیلووات متفاوت است. به همین دلیل است که این پمپ ها برای کاربری های کوچک خصوصا استفاده های خانگی بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. هد پمپ های SQB استریم نیز از 35 تا 65 متر بر ساعت متفاوت است.

تامین آب منازل مسکونی غیرهمکف، تامین آب از چاه و استخر، تقویت فشار جریان آب، آبیاری خانگی و... از جمله کاربردهای سری فوق از پمپ های استریم هستند. به دلیل کلاس محافظتی IP44/IP54 و استاندارد عایقی B/F، پمپ های SQB باید در محیط های مسقف یا دارای پوشش محافظتی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف نگهداری شوند.

بدنه پمپ در این دسته چدنی و پوسته موتور نیز آلومینیومی است. نشت بندی مکانیکی محصول نیز با استفاده از سرامیک استاتیت یا کربن فلزکاری شده انجام شده است. ماکزیمم فشار عملیاتی این پمپ ها نیز 10 بار است.

پمپ آب استریم SDB

دومین سری مشهور از پمپ های کوچک استریم که در ایران محبوبیت زیادی دارند، پمپ های SDB از دسته پمپ های محیطی هستند. نوع ذکرشده از پمپ های استریم نیز مانند سری اول، از نظر توانی در محدوده 0.37 تا 0.75 کیلووات هستند. اما حداقل هد عملیاتی پمپ های سری دوم 38 متر بر ساعت است که مقداری از حداقل سری اول بالاتر است.

بیشترین عدد ثبت شده برای هد پمپ های سری دوم نیز مانند سری اول 65 متر بر ساعت است. بنابراین از نظر مشخصات فنی و عملکرد، این دو سری شباهت های زیادی به یکدیگر دارند. همچنین جنس بدنه و پوسته موتور، جنس پره ها، نشت بندی مکانیکی پمپ و ماکزیمم فشار عملیاتی نیز در این سری دقیقا مشابه با سری اول است.

 وجود ذرات جامد مانند شن و سنگ ریزه می تواند آسیب جدی به سری دوم از پمپ های استریم بزند. بنابراین بهتر است برای انتقال آب شرب تمیز از سری SDB استفاده شود.

پمپ آب SDK

سری فوق از انواع پمپ های گریز از مرکز استریم با محدوده توانی 0.37 تا 2.2 کیلووات است. هد پمپ های سری اس دی کا نیز از 14 متر بر ساعت آغاز شده و تا 28 متر بر ساعت موجود است. نکته جالب توجه در مورد سری یادشده از پمپ آب استریم، نحوه کار ساده و تعمیرات حداقلی آن است.

بدنه این پمپ ها چدنی بوده و پوسته موتور آن ها از جنس آلومینیوم است. سایر مشخصات فنی سری SDK از جمله جنس پره، فشار عملیاتی و کلاس حفاظتی و عایقی نیز دقیقا مشابه با دو سری قبلی پمپ استریم است.

پمپ SJET استریم

جت پمپ های خودپرداز SJET از این برند چینی، از 0.37 تا 0.75 کیلووات توان دارند و هد مکانیکی آن ها بسته به مدل در محدوده 38 تا 50 متر بر ساعت متغیر است. این پمپ ها از انواع تزریقی پمپ آب تمیز هستند. تفاوت سری یادشده از پمپ های استریم با سری های قبلی در جنس پره ها، نوع پمپاژ و ساختار است. پره ها در این سری علاوه بر برنج، می توانند از فولاد ضدزنگ نیز ساخته شوند. سایر ویژگی ها و مشخصات پمپ مانند عایق بندی، آب بندی، جنس بدنه موتور و پوسته پمپ و کلاس حفاظتی نیز عینا مانند سری های قبلی است.

پمپ آب استریم SCMI

یکی از مشهورترین دسته های پمپ چند مرحله ای استریم، SCMI با محدوده توانی 0.25 تا 7.5 کیلووات است. هد مکانیکی در چنین دسته ای بر حسب مدل دقیق پمپ بین 12 تا 57 متر بر ساعت متغیر است. سر و صدای کم یکی از مهم ترین خصیصه های سری یادشده از انواع پمپ های استریم است. از این پمپ ها در تقویت فشار، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، صنایع شیمیایی و دارویی و تصفیه آب استفاده می شود.

پره ها و بخش میانی تمامی محصولات در این دسته از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند. همچنین محافظ حرارتی در این پمپ ها تک فاز بوده و محصولات در کلاس عایق بندی F و سطح حفاظتی IP55 ساخته می شوند. بیشترین فشار کاری در دسته پمپ های SCMI، یک مگا پاسکال است.

پمپ بوستینگ اتوماتیک SJLM

قدرت پمپ ها در این سری بسته به مدل دقیق پمپ می تواند بین 0.125 کیلووات تا 1.5 کیلووات متغیر باشد. همچنین این پمپ ها از ارتفاع 25 تا 62 متر را به صورت کامل پوشش می دهند. پمپ های خودجذب کننده توربین آب گرم و سرد SJLM که از جمله محصولات جدید شرکت استریم هستند، برای آبرسانی به مزارع، تقویت فشار آب لوله کشی شده و مصارف خانگی و کشاورزی استفاده می شوند.

جنس بدنه پمپ و پوسته موتور در سری ذکرشده از پمپ آب استریم از چدن و جنس پره ها از برنج است. تانک این پمپ ها نیز بسته به مدل دقیق پمپ می تواند ظرفیتی بین 2 لیتر تا 24 لیتر داشته باشد.

نکات مهم در انتخاب پمپ های آب استریم

دسته های فوق بخش کوچکی از پمپ های آب تولیدشده توسط این برند چینی هستند. استریم در بیش از 10 دسته کاربردی و فنی، صدها مدل پمپ تولید می کند و به بازارهای مختلف دنیا از جمله ایران عرضه می کند. انتخاب و خرید از میان چنین طیف گسترده ای از پمپ ها قطعا سخت خواهد بود. ممکن است شما پس از انتخاب متوجه شوید که پمپ دیگری از استریم با مشخصات بهتر و دقیق تر و حتی قیمت بهتر برای نیاز شما وجود داشته است.

بهترین انتخاب می تواند با کمک مشاوران و مهندسان نمایندگی پمپ آب استریم انجام شود. زیرا این افراد بیشترین تسلط را به نوع، مشخصات فنی و کاربردی پمپ ها دارند. اما در صورتی که قصد دارید خودتان انتخاب و خرید پمپ استریم را نهایی کنید، به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • نیاز خود را از نظر مشخصات فنی بسنجید. چه حجمی از آب برای انتقال در واحد زمان در نظر دارید؟ ارتفاع محل نصب پمپ و محلی که آب پمپاژ شده به آن خواهد رفت، چقدر است؟ شرایط محیطی که پمپ باید در آن کار کند از نظر دمایی، رطوبت یا... چگونه است؟
 • پس از برآوردهای فنی از نیاز صنعتی، خانگی، کشاورزی، عمرانی یا.... باید محصولات مختلف بررسی شوند. نوع پمپاژ، نوع پمپ، کلاس عایق بندی و حفاظتی، توان، هد مکانیکی و دبی پمپ ها مهم ترین معیارهایی هستند که باید با توجه به نیاز شما، شرایط محیط کار و قیمت پمپ آب استریم بررسی شوند. ممکن است پمپی از نوع دیگر با قیمت پایین تر بتواند نیاز شما را به درستی برآورده کند. پس دقت کنید.
 • پیشنهاد می کنیم برای اطمینان از اصالت و سلامت پمپ های آب استریم و همچنین تضمین بهترین قیمت خرید، از طریق نمایندگی های رسمی این برند چینی در ایران خرید خود را انجام دهید.
مشاهده بیشتر
ارتباط با ما