شرکت هوشمند سازان حرکت

موتور کولر موتوژن

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

انتخاب و خرید موتور کولر موتوژن

کولر آبی متداول‌ترین نوع سیستم خنک‌کننده ساختمان در ایران است که برای عملکرد بهینه آن به استفاده از موتور ایده‌آل با توان کافی و طراحی مستحکم نیاز دارید و موتور موتوژن از بهترین‌های بازار در زمینه طراحی موتور AC است. شرکت موتوژن تبریز با چندین سابقه درخشان و موفق در زمینه طراحی و تولید انواع الکتروموتور، در توان‌ها و ظرفیت‌های مختلف، 7 نوع موتور برای کولرهای آبی تولید می‌کند. در ادامه به تشریح این هفت تیپ موتور پرداخته می‌شود. نکته مهم درباره موتورها این است که گروه‌های 1 تا 4 و گروه 7 همگی دارای مشخصات استاندارد محافظتی IP22، ایده‌آل برای کار مداوم و طولانی مدت، کلاس حرارتیB ، فرکانس عملی 50 هرتز و ولتاژ نامی 220 ولت و سایز فریم 56 هستند. به طور کلی می‌توان گفت، تنوع محصولات موتوژن تبریز گسترده است. انواع محصولات این برند شامل الکتروموتور تکفاز مانند موتور کولر موتوژن 3/4، موتور کولر موتوژن 1/2 و… می‌شود.

موتور کولر

1- موتور دو سرعته اسپلیت فاز SP

در سه تیپ متفاوت

این مدل از سری انواع موتور کولر موتوژن 1/2 است. موتوژن برای ساخت این مدل از بدنه آلومینیومی و یا آهنی به‌ همراه سیم‌پیچ تمام مس استفاده کرده‌ است. سری SP در سه تیپ عرضه شده ‌است که تمامی آنها از نوع بدون خازن راه‌انداز هستند. در عین ‌حال از نوع دو دور است و با سرعت‌های استاندارد ۹۵۰ دور بر دقیقه برای حالت کند و ۱۴۲۵ دور بر دقیقه برای حالت تند طراحی‌ شده است. خرید موتور کولر موتوژن مدل SP معمولاً برای راه‌اندازی سیستم‌های کوچک 3000 و یا ۳۵۰۰ است.

2- موتور دو سرعته با خازن استارتر CS

یک خازن برای استارت موتور، تنها یک تیپ

این مدل از سری انواع موتور کولر موتوژن 3/4 است که برای نصب در کولرهای آبی بزرگ و ظرفیت بالا کارایی دارد. موتوژن برای ساخت این مدل از تکنیک تک خازن راه‌انداز استفاده کرده ‌است. موتور کولر موتوژن 3/4 سری CS دارای سیم‌پیچ تمام مس است و در مدل‌ها با پوسته آلومینیومی و یا چدنی عرضه شده ‌است. همچنین از دو سرعت استاندارد ۹۵۰ دور بر دقیقه حالت کند و ۱۴۲۵ دور بر دقیقه حالت سریع پشتیبانی می‌کند. قیمت موتور کولر موتوژن تبریز 3/4 مدل CS در سطح میان رده بازار قرار دارد.

3- موتور کولر آبی موتوژن دو سرعته دو خازنه مدل CRS

یک خازن دائم و یک خازن استارت، در چهار تیپ متفاوت

دینام کولر 1/5 اسب ساخت برند موتوژن است که برای نصب در کولرهای آبی سبک 3000 الی ۳۵۰۰ طراحی شده ‌است. موتوژن برای ساخت این مدل از سیم‌پیچ تمام مس استفاده کرده ‌است. این دینام CRS قادر است تا توانی معادل 1/3 اسب را تولید کرده و از درجه حفاظت IP22 برخوردار است. خرید موتور کولر موتوژن مدل CRS عموماً در سطح راه‌اندازی تجهیزات سرمایش خانگی انجام می‌شود.

4- موتور دو سرعته خازن دائم CR

یک خازن دائم، در چهار تیپ متفاوت

سری CR یکی از بهترین موتور کولر موتوژن است که با طراحی بر پایه دو خازن راه‌انداز و دائمی طراحی شده ‌است. موتوژن سری CR را در ۴ مدل با توان‌های متفاوت طراحی کرده ‌است. تمامی تیپ‌های مختلف این سری از درجه حفاظت IP22 برخوردار هستند. از طرفی با استفاده از پوسته آلومینیومی طراحی‌ شده و با راندمان کار مطلوبی راه‌اندازی می‌شوند. وجود دو خازن که یکی راه‌انداز و دیگری دائم است، عملکرد این موتور کولر آبی موتوژن را بهینه و راندمان آن را افزایش داده است. خرید موتور کولر موتوژن سری CR برای نصب در سیستم‌های مدرن و قدرتمند سرمایشی ساختمان متداول است.

5- موتور دو سرعته پرتابل (قابل حمل)

با سایز فریم 80 و یک خازن دائم 5 میکروفارادی، تنها یک تیپ

از سری محصولات خاص برند موتوژن است که با قابلیت حمل‌ونقل ساده برای کارهای سیار طراحی ‌شده است. این مدل یک موتور ۱ اسب از نوع قفس سنجابی است که برای کار دائم طراحی شده‌ است. در عین ‌حال برای ساخت آن از قابلیت کلاس حرارتی سطح B و درجه حفاظت IP22 استفاده کرده‌اند. همچنین این موتور کولر آبی موتوژن با سرعت نامی 1000 دور بر دقیقه کار می‌کند.

6- موتور مخصوص کولر مدل PM

در سه تیپ متفاوت با توان‌های 0.25، 0.375 و 0.55 کیلووات، موتور مغناطیسی دائم، دارای درایو، تکفاز و دارای رده مصرف انرژی IE4 و IE5، عملکرد با دور متغیر، جریان استارت بسیار کم و گشتاور استارت بسیار بالا، ایده‌آل برای کار در محیط‌های سخت، ولتاژ ورودی 175 تا 250 ولت

7- موتور دو سرعته 1/5 اسب

خازن دائم، در دو تیپ مختلف

علاوه بر انواع موتورهای اشاره شده، می‌توان به موتورهای زیر نیز پرداخت:

موتور کولر موتوژن 1/2

این موتور یکی از محصولات کاربردی برند ایرانی است که در فهرست بهترین موتور کولر موتوژن قرار دارد. برند ایرانی موتوژن برای ساخت این دینام از پوسته چدنی به ‌همراه سیم‌پیچ تمام مس استفاده کرده ‌است. قدرت موتور کولر موتوژن 1/2 برای کارکرد کولرهای آبی به ظرفیت 3000 الی ۳۵۰۰ کافی است. این دینام قادر است تا قدرتی معادل 1/3 اسب بخار را به ‌راحتی تولید نماید. در عین ‌حال از طول عمر بالا و کیفیت ساخت مناسبی برخوردار است. قیمت موتور کولر موتوژن تبریز 1/2 با توجه به کیفیت ساخت و کارایی این محصول مقرون ‌به ‌صرفه است و ارزش خرید بالایی دارد.

موتور کولر موتوژن 3/4

این مدل یکی از قوی‌ترین انواع موتور کولر آبی موتوژن است که برای نصب در پروژه‌های بزرگ و عملکرد قدرتمند در بازه‌های طولانی طراحی ‌شده است. از این محصول با عنوان موتور کولر 7000 موتوژن یاد می‌کنند. این در حالی است که قیمت موتور کولر موتوژن 7000 در سطح رقابتی و قابل قیاس با بهترین‌های بازار قرار دارد.

برای ساخت این سری موتور کولر 7000 موتوژن از سیم‌پیچ تمام مس به همراه پوسته چدنی استفاده ‌شده است. برند ایرانی برای طراحی این مدل از درجه حفاظت IP22 به ‌همراه کلاس حرارتی سطح B استفاده کرده است. قیمت موتور کولر موتوژن تبریز 3/4 در مقایسه با دیگر محصولات مشابه مانند موتور کولر الکتروژن و حتی برندهای چینی و آلمانی اقتصادی‌تر و در کارایی توان رقابت با بهترین‌های بازار را دارد.

موتوژن از نظر کیفیت و کارایی بدون شک امروز یک غول قدرتمند در بازار ایران به حساب می‌آید. دینام کولر موتوژن همواره به کیفیت، دوام عملکرد و البته طراحی مناسب مشهور بوده است. امروزه این شرکت همچنان همین سیاست را پیش گرفته است تا قطب اصلی تولید و فروش موتورهای کولری در ایران باشد.

روش تست موتور کولر آبی موتوژن

اگر موتور کولر آبی موتوژن شما سوخته و یا کار نمی‌کند، توصیه می‌کنیم که برای تست آن از اتصال مستقیم جریان برق استفاده نکنید. روش اصولی برای بررسی و صحت کارکرد، تست با استفاده از اهم‌متر است. در روش تست موتور کولر آبی با اهم‌متر ابتدا سالم بودن اتصال سیم‌پیچ و کالکتور درون موتور را بررسی می‌کنند. در چنین شرایطی هر نوع نمایش عددی بسیار بالا نشان‌دهنده سوختگی در اثر حرارت شدید و اتصال سیم‌پیچ است. لذا چاره‌ای جز تعویض سیم‌پیچ موتور نداریم. در غیر این ‌صورت عدم کارکرد موتور کولر می‌تواند به ‌علت خرابی خازن استارتر، سوختگی کالکتور، خرابی بلبرینگ و… باشد. در هر صورت اولین قدم تست موتور کولر آبی با اهم‌متر است تا سالم بودن یا سوختگی سیم‌پیچ را بررسی کرده و برای اقدامات لازم تعمیر به ‌موقع دست ‌به ‌کار شویم.

قیمت موتور کولر موتوژن تبریز

موتوژن نسبت به بسیاری دیگر از برندهای ایرانی و خارجی موجود در بازار برای خرید کولر، قیمت‌های نسبتا بالاتری دارد. اما کیفیت عالی و دوام عملکرد موتورهای موتوژن می‌تواند خیال شما را تا چند سال راحت کند. در زمان نگارش این مقاله، قیمت یک موتور موتوژن تیپ SP-56-4/6-D01 حدود 2میلیون تومان است. این درحالی است که یک تیپ خازن دار به نام CS56-4/6-F01 از همین برند بیش از 800 هزار تومان گران‌تر از محصول اول است.

 

 

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

6 آیتم ها

هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 6 مجموع کل: 6 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

6 آیتم ها

هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
ارتباط با ما