شرکت هوشمند سازان حرکت

پمپ آب جتی

 • ارزان ترین
 • گران ترین
 • کمترین وزن
 • بیشترین وزن
 • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

خرید 3 مرحله ای پمپ آب جتی

پمپ آب جتی یکی از پرمصرف ترین انواع پمپ های سانتریفیوژ است که در مصارف خانگی کاربرد زیادی دارد. این پمپ به طور مداوم سیال را از سمت ورودی جذب میکند. این دستگاه، با ایجاد خلا در ورودی باعث مکش میشود. در لوله اختلاط، سیال به دام افتاده بخشی از انرژی سیال متحرک را جذب می کند و دیفیوزر این پمپ، سرعت سیال را دوباره به فشار تبدیل می کند.

پمپ آب جتی

به دست آوردن دبی و هد مورد نیاز با توجه به طبقات و مصرف

ساختمان های بلند معمولا از مشکل کم بودن فشار آب رنج میبرند؛ برای رفع این مشکل باید از انواع پمپ ها استفاده کرد. پمپ آب جتی فشار خوبی ایجاد میکند. همچنین می توان به وسیله آنها ساختمان های با طبقات زیاد را آبدهی کرد چرا که این پمپ ها، دارای هد بین 9 تا 75 متر می باشند. در ادامه به معرفی پمپ آب جتی مناسب برای ساختمان با طبقات مختلف پرداخته ایم : 

برای بهتر دیدن جدول، موبایل خود را به صورت افقی نگه دارید.

نوع ساختمان

نوع پمپ

هد پمپ (متر)

دبی پمپ (متر مکعب)

تک واحدی 3 طبقه

پمپ جتی 1 اسب

51

3.2

تک واحدی 4 طبقه

پمپ جتی 1 اسب

51

3.2

تک واحدی 5 طبقه

پمپ جتی 2 اسب

61

4.9

تک واحدی 6 طبقه

پمپ جتی 2 اسب

61

4.9

تک واحدی 7 طبقه

پمپ جتی 2 اسب

61

4.9

 

پمپ جتی این قابلیت را دارد که آب را به ارتفاع مناسب برساند، چرا که توان زیادی دارد؛ اما پمپ آب جتی از آنجا که نسبت به دیگر انواع پمپ ها آبدهی کمتری دارد، نمی تواند در ساختمان های چند واحده به کار رود. برای مثال اگر در یک ساختمان سه طبقه سه واحدی با کمبود فشار آب مواجه بودیم، باید از پمپ بشقابی 1.5 اسب استفاده کنیم. البته اگر هزینه بیشتری کنیم و پمپ آب جتی با توان بالای 2 اسب تهیه کنیم، میتوانیم حتی 6 طبقه 3 واحدی را نیز تغذیه کنیم. در کل باید گفت که برای ساختمان های بلند بهترین انتخاب پمپ آب جتی و برای ساختمان های با واحد زیاد بشقابی است.

انتخاب برند و مدل مشخص پمپ

پمپ آب جتی این توانایی را دارد که در چاه های عمیق هم به کار گرفته شود. به طور کلی میتوان این نوع از پمپ ها را به صورت زیر تقسیم کرد :

 • پمپ جتی کم عمق : این پمپ ها برای مخازن یا چاه هایی با ارتفاع عمق کمتر از 5.5 متر مناسب هستند. پمپ آب جتی کم عمق برای مقاصدی استفاده می شود که آب نزدیک به سطح زمین باشد، به عنوان مثال، چاه های مسکونی.
 • پمپ جتی عمیق : پمپ آب جتی عمیق عمدتاً در مناطق روستایی که آب به راحتی در دسترس نیست یافت می شود. این پمپ ها می توانند آب را با بالابر مکش تا حتی بین 80 و 100 متر بالا ببرند. پمپ های جتی عمیق از اصول پمپ های سانتریفیوژ استفاده می کنند تا آب مورد نیاز ما را تامین کنند. بیشتر این پمپ ها برای پمپاژ آب برای رفع نیازهای خانگی استفاده می شوند.

از مطرح ترین پمپ های جتی در بازار میتوان به پمپ جتی پنتاکس و ابارا اشاره کرد. پمپ پنتاکس از پرفروش ترین محصولات پمپ است که به علت جنس خاص ساختار آن، فرسودگی و زنگ زدگی کمتری دارد، همچنین در مدل های متعددی یافت میشود و به علت ابعاد کوچک آن، نیازی به فضای زیاد ندارد.

 

نوع دیگر پرفروش پمپ آب جتی، پمپ ابارا خودمکش است که مطرح ترین مدل آن،  AGA 1.00M  با دبی 3.6 مترمکعب، هد 47.5 متر میباشد.

مقایسه قیمت و خرید پمپ آب جتی

مشکل افت فشار آب در ساختمان ها بسیار مرسوم است. برای حل این مشکل معمولا از پمپ استفاده میشود. پمپ های جتی از آنجا که دارای هد و میزان آبدهی بسیار بالایی هستند، گزینه خوبی برای حل مشکل افت فشار محسوب میشوند. پارامتر هایی مانند توان ، هد و برند پمپ در قیمت پمپ جتی موثر است.
در فروشگاه اینترنتی ماناموتور انواع پمپ جتی یافت می شود. اگر نمیدانید پمپ با چه برند و یا چه توانی برای ساختمان شما مناسب است، میتوانید با تماس با کارشناسان فنی مانا موتور راهنمایی و مشاوره لازم را، دریافت کنید. 

انواع قیمت پمپ آب جتی 1 اسب و بالاتر

همانطور که اشاره شد پمپ های تولید برند پنتاکس و ابارا از مطرح ترین محصولات موجود بازار هستند. پمپ یک اسب پنتاکس از پرفروش ترین محصولات پمپ آب جتی است که میتواند نیاز یک ساختمان چهار طبقه را برطرف کند؛ همچنین قیمت پمپ جتی ابارا نیز مناسب و اقتصادی است .

اجزای پمپ آب جتی
ماناموتور به عنوان فروشنده تخصصی انواع الکتروپمپ در تمام مراحل انتخاب، خرید و راه اندازی، مشتریان را راهنمایی میکند. این شرکت با در اختیار داشتن کارشناسان زبده در خرید پمپ جتی مناسب برای ساختمان با تعداد طبقات مختلف راهنمایی میکند.

طرز عملکرد پمپ آب جتی

پمپ آب جتی از انواع پمپ آب های سانتریفیوژی میباشد. این پمپ به خاطر ساختار و عملکرد خود در مصارف خانگی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. پمپ های جتی از آن جا که برخلاف پمپ های جتی خودمکش هستند می توانند آب را از اعماق زمین به بیرون بکشند.

طرز عملکرد پمپ آب جتی

پمپ های خودمکش جتی با ایجاد خلا در دهانه ورودی آب را مکش می کنند و هوا و حباب های آن را از آب جدا کرده و از کاویتاسیون در درون خود جلوگیری میکند. از آنجا که به خودی خود می تواند هوا را دفع کند و از ضرر های احتمالی جلوگیری کند از امنیت خوبی هم به نسبت پمپ های بشقابی برخوردار است و کم تر خورده می شود.

مزایا و معایب پمپ آب خانگی جتی

در ادامه به مزایا و معایب پمپ آب جتی می پردازیم :

مزایا :

 • پمپ جتی قطعات مکانیکی یا متحرکی ندارد که باعث سایش و پارگی شود. 
 • قابلیت بهره وری بالا
 •  عمر مفید بالایی دارد.
 • برای نگهداری نیاز به هزینه کم دارد. 
 • با تنظیم میزان تزریق روغن موتور، می توان آن را با توجه به بهره وری مختلف، تنظیم کرد. 
 • توانایی کار کردن برای مدت طولانی بدون مداخله
 •  این نوع پمپ ها در صورت نیاز به تعمیر و نگهداری می توانند به سرعت و کارآمد تعمیر و آماده شوند.
 • تحمل بسیار بالا در برابر مواد ساینده در مایعات تولیدی.
 •  استفاده از مواد CRA یا بازدارنده ها، در سیال سوخت باعث مقاومت بیشتر آن در برابر سیالات خورنده می شود.
 •  می تواند در چاه هایی با زوایای انحراف زیاد بدون آسیب رساندن به لوله، استفاده شود.
 • مناسب برای کار از راه دور

معایب :

 • نسبت به سایر پمپ ها کارایی پایینی دارد
 • مشکلات محدودیت فضا
 • دارای خطوط سطحی با فشار بالا 
 • مصرف انرژی بالا

تفاوت پمپ جتی با پمپ بشقابی 

هر یک از انواع پمپ ها طراحی و ساختار متناسب خود را دارد. به طور کلی پمپ جتی به علت هد بیشتر میتواند آب را از عمق زیادی انتقال دهد اما پمپ بشقابی شدت آبرسانی (دبی) بیشتری دارد. همچنین پمپ آب جتی نسبت به پمپ بشقابی دارای صدای بیشتری است.

تفاوت پمپ جتی با پمپ بشقابی
پمپ آب بشقابی معمولا برای انتقال مایعات با غلظت بالا استفاده میشود اما در مواردی مصارف خانگی و کشاورز نیز دارند. به طور کلی پمپ جتی برای مناطقی با چاه عمیق و یا مکان هایی که نیاز به آبرسانی به طبقات بالا را دارند، مورد استفاده قرار میگیرند. در ساختمان هایی که دارای چند واحد هستند و نیاز به آبرسانی و توان بالاتری داریم، بهتر است که از پمپ بشقابی استفاده کنیم.

 

 

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

5 آیتم ها

هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 5 مجموع کل: 5 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

5 آیتم ها

هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی