شرکت هوشمند سازان حرکت

موتور جاروبرقی

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

موتور جارو برقی یکی از خاص ترین انواع موتورهای الکتریکی است. به سبب قدرت مورد نیاز متغیر برای مکش بالا، این نوع از موتورها باید دارای ویژگی های فنی مخصوصی باشد. شناخت مشخصات فنی یکی از مهم ترین نکات در خرید موتور جاروهای برقی امروزی است. چه در انواع صنعتی و چه در انواع خانگی، این موتورهای دارای معیارهای فنی مشخصی هستند.

شما باید بر اساس سطح کاربری صنعتی یا خانگی جارو برقی، با هریک از مشخصات فنی آشنا باشید. این آشنایی به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب از موتور یادشده را داشته باشید. در این مطلب نکات مهمی درباره اصول عملکرد و معیارهای انتخاب موتورهای جارو برقی و مراکز نمایندگی فروش این محصول بیان می شود.

داخل موتور جارو برقی

اصول عملکرد موتورهای جارو برقی

تمام فعالیت های محوری برای مکش اشیا بزرگ و کوچک در جارو برقی، توسط موتور انجام می شود. وظیفه اصلی این عضو از جارو، ایجاد مکش برای کشیدن اشیا به درون لوله، خرطوم و نهایتا کیسه جارو است. به همین دلیل است که موتور با نام موتور مکش suction motor نیز شناخته می شود. ساختار موتور جارو برقی به گونه ای است که در آن اجزای الکتریکی موتور به اضافه یک یا چند فن در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

اجزای موتور جارو برقی

هنگامی که فن یا فن ها شروع به چرخش می کنند، مقدار جزئی خلا ایجاد می شود. در ادامه فرآیند، فشار داخل جارو برقی به میزانی کمتر از فشار موجود در محیط کاسته می شود. به همین دلیل است که جریان هوا تمایل دارد از طریق لوله یا خرطوم وارد جارو برقی شود. بنابراین ارتباط مستقیمی بین قدرت موتور، اختلاف فشار و قدرت مکش بیشتر هوا وجود دارد. حال شاید فهمیده باشید که چرا کل فرآیند مکش و تمیزکاری جارو برقی به موتور آن نسبت داده می شود.

نحوه انتخاب موتور جارو برقی

بسیاری از افراد، قدرت مکش جارو را تنها معیار فنی مهم در انتخاب موتور جارو می دانند. اما این کاملا اشتباه است. علاوه بر قدرت مکش عوامل دیگری هم هستند که به صورت مستقیم روی عملکرد جارو برقی و حتی مکش آن تاثیر مستقیم دارند.

موتور جارو برقی

توجه به این عوامل می تواند تا حدود زیادی برای شما مشخص کند که کدام یک از انواع موتورهای جارو برقی، قدرت پاک کنندگی بیشتری نسبت به بقیه دارد. مهم ترین معیارها در انتخاب موتور جارو عبارتند از:

  • قدرت موتور یا وات جارو برقی:توان ورودی موتور جارو با واحد وات بیان می شود. اگرچه در این معیار، توان تشخیص مواردی مانند تعداد فن ها، کارایی موتور و شکل طراحی کلی جارو برقی وجود ندارد، اما وات موتور جارو برقی معیاری توانمند برای تعیین قدرت مکش یک جارو است. برخی برندهای خارجی تولیدکننده موتورهای جارو برقی، توان را بر حسب وات بیان نمی کنند.
  • آمپر جارو برقی یا حداکثر برق مصرفی از آن:این برندها به طور کلی جارو برقی را در آمپرهای خاصی دسته بندی می کنند. آمپر نشان دهنده حداکثر برق مصرفی توسط اجزای مختلف جارو برقی است. برای تبدیل آمپر به وات می توانید عدد 120 (ولت) را در آمپر جارو ضرب کنید. همچنین تبدیل برعکس برای این فرمول نیز وجود دارد. یعنی می توان وات را با تقسیم ولت که معمولا 120 است، تبدیل به آمپر کرد. مثلا یک موتور 1400 واتی، 11.67 آمپر قدرت دارد.

برای مقایسه صحیح دو جارو برقی باید هم آمپر و هم وات آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید. با این روش می توانید میزان مصرف و قدرت مکش موتورهای مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید.

نمایندگی فروش موتور جارو برقی

علاوه بر عوامل فوق، فاکتورهایی مانند فیلتر جارو، کیفیت ساخت و نویز تولیدی توسط موتور نیز در انتخاب و خرید موتور اهمیت زیادی دارند. بر اساس همین عوامل است که قیمت موتورهای جارو برقی برندهای مختلف نیز با یکدیگر تفاوت دارد.

برای خرید مطمئن با بهترین قیمت می توانید از طریق نمایندگی ها ابتدا لیست قیمت را دریافت کنید. سپس می توانید بر اساس نیاز خود، کاتالوگ موتور جارو برقی در برندهای مختلف را مشاهده کنید. حال می توانید با مشورت با کارشناسان نمایندگی به راحتی موتور مد نظر خود را انتخاب کنید. مزیت مهم خرید از نمایندگی، تضمین اصالت و سلامت موتور است.

مشاهده بیشتر
هیچ محصولی مطابق با انتخاب شما وجود ندارد.