شرکت هوشمند سازان حرکت
روزهای شنبه تا چهارشنبه از 9 تا 17 09351182424 - 88820309 - 58693000

پمپ آب پنتاکس

مشاهده به صورت مشبک لیست

279 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
 1. PENTAX-DTRT-750
  پمپ لجن کش 7.5 اسب پنتاکس
  ‎42,510,000 تومان
 2. PENTAX-DTRT-550
  پمپ لجن کش 5.5 اسب پنتاکس
  ‎33,590,000 تومان
 3. PENTAX-DTRT-400
  پمپ لجن کش 4 اسب پنتاکس
  ‎33,120,000 تومان
 4. PENTAX-DTRT-300
  پمپ لجن کش 3 اسب پنتاکس
  ‎22,460,000 تومان
 5. PENTAX-DTRT-200
  پمپ لجن کش 2 اسب پنتاکس
  ‎22,410,000 تومان
مشاهده به صورت مشبک لیست

279 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی

پمپ آب پنتاکس

پمپ آب پنتاکس یکی از با کیفیت ترین انواع پمپ های ایتالیایی در ایران است. این برند ایتالیایی توانسته است تا با تکیه بر تکنولوژی پیشرفته و طراحی ویژه خود، جایگاه مناسبی در بازارهای جهانی از آن خود کند. همچنین از طرفی دیگر سیاست های این شرکت برای جذب و جلب رضایت مشتریان، باعث شده است تا کیفیت بالایی از پمپ ها ارائه شود.

 به شکلی که در صورت استفاده اصولی، چنین پمپ هایی تا سال های سال بدون هیچ مشکلی می توانند مورد استفاده قرار گیرند. البته طول عمر پمپ و صحت عملکرد آن در درازمدت بیشتر به سرویس و استفاده درست از آن بستگی دارد.

پنتاکس با چنین رویکردی توانسته است تا در بیش از 120 کشور جهان حضور فعال داشته باشد. همچنین محصولات برند یادشده از حیث کیفیت، در تمامی این کشورها بدون تردید، در بالاترین رتبه ها در میان تولیدکنندگان پمپ قرار دارند. تنوع انواع پمپ آب پنتاکس نیز به شکلی است که می تواند هر نوع نیاز صنعتی و خانگی بزرگ و کوچک را پوشش دهد.

بیش از 190 دسته از محصولات مختلف مانند پمپ آب با ویژگی های متفاوت و ظرفیت های گوناگون در این شرکت تولید می شود. طبیعی است که انتخاب محصول مورد نظر از میان این تعداد با ویژگی های فنی متفاوت، سخت باشد. بنابراین بهتر است انواع پمپ های پنتاکس، از طریق نمایندگی ها و فروشندگان رسمی این برند انتخاب شوند.

در چنین مراکزی، مشاوره کامل به شما در خصوص انتخاب پمپ مورد نیاز داده می شود. مشاورین و کارشناسان فنی مراکز نمایندگی پنتاکس، انتخاب پمپ را بر اساس عواملی چون ظرفیت و توان پمپ، هد پمپ و متغیرهای فنی مورد نیاز شما در مراکز صنعتی یا خانگی انجام می دهند. به همین دلیل است که بهترین نوع از پمپ های پنتاکس توسط این افراد برای نیازهای شما انتخاب می شود.

دسته بندی انواع پمپ آب پنتاکس بر اساس نیاز

اگر بخواهیم انواع پمپ آب Pentax ایتالیا را بر اساس کاربرد تقسیم بندی کنیم، می توانیم دسته های زیر را معرفی کنیم:

 • پمپ آب کشاورزی
 • پمپ آب خانگی
 • پمپ آب صنعتی
 • پمپ های آب مخصوص مناطق مسکونی

هرکدام از پمپ های طراحی شده پنتاکس می تواند یک یا چند کاربرد از موارد یادشده بالا را داشته باشد. برخی موارد نیز وجود دارند که منحصرا برای یکی از زمینه ها و موارد بیان شده کاربرد دارند. همچنین جنس بدنه پمپ، پره ها و... ممکن است بر اساس محیط کاری پمپ و عوامل دیگر از بقیه متفاوت باشد.

دسته کاربردی که اکثر محصولات این برند ایتالیایی برای آن تولید می شوند، دسته پمپ های آب صنعتی است. پس از این دسته نیز به ترتیب فراوانی، پمپ های مسکونی، خانگی و کشاورزی بیشترین تعداد محصول تولیدشده را دارند.

معرفی انواع پمپ اب پنتاکس اصل

همانطور که گفتیم، محصولات این شرکت در ده ها دسته تولید می شوند. هر دسته بنا به انعطاف و کاربرد در نیازهای صنعتی و خانگی و... ممکن است دارای چندین مدل محصول باشد. در این قسمت از مطلب برخی از دسته های شناخته شده پمپ پنتاکس برای انتقال آب را معرفی می شود.

پمپ آب CAX پنتاکس

پمپ های سانتریفیوژ سی ای ایکس با توجه به استانداردهای EN733 ساخته می شوند. این پمپ ها به شکل گسترده در سیستم های تامین آب، فشرده سازی و آتش نشانی استفاده می شوند. این پمپ معمولا با کیت کانتر فلنج به فروش می رسد. جنس بدنه و پره های تمامی انواع پمپ های CAX از فولاد ضد زنگ AISI 316 است.

آب بندی پمپ های این سری با استفاده از مواد سرامیک، گرافیت و لاستیک نیتریل انجام شده است. فشار عملیاتی این نوع از پمپ های پنتاکس نیز تا حداکثر 10 بار است. همچنین موتور پمپ یادشده با استاندارد کلاس IE3 در دسترس خواهد بود. سری فوق در دو دسته 50 هرتز و 60 هرتز و در ده ها مدل مختلف تولید می شود. از نظر کاربردی نیز این محصول بیشتر در کاربری های صنعتی و کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.

از نظر استاندارد ساخت و کاربرد، پمپ های CAX دسته کوچکتری از پمپ های CA هستند. تفاوت عمده این دو نوع در جنس بدنه پمپ و جنس پره ها است.  بدنه در سری CA از چدن است و پره های پمپ نیز می توانند چدن، برنز یا فولاد ضد زنگ باشند.

پمپ آب پنتاکس CS

دسته بعدی از پمپ های ایتالیایی پنتاکس، پمپ های سانتریفیوژ تک پره CS هستند. اسلایدینگ متوسط و حجم انتقال بالا با استفاده از دهانه های 2، 3 یا 4 اینچی از ویژگی های فنی این نوع از پمپ های پنتاکس است. کاربری اصلی سری فوق، بیشتر در مکان هایی است که نیاز به حجم بالای انتقال در مقاطع بزرگتر است. از نظر تقسیم در دسته بندی های کاربردی نیز، پمپ های CS در دسته های کشاورزی و خانگی قرار می گیرند.

بدنه پمپ و براکت موتور در این سری، از جنس چدن است. اما پره های پمپ می تواند علاوه بر چدن، از جنس برنج نیز باشد. نشت گیری مکانیکی این محصول با استفاده از سرامیک و گرافیت انجام می شود. شفت موتور در سری یادشده، از فولاد ضد زنگ AISI-304 یا AISI-416 ساخته می شود. فشار عملیاتی پمپ نیز ماکزیمم 6 بار است. موتور این سری از پمپ ها از نوع دو قطب القایی با کلاس عایق بندی F و استاندارد حفاظتی IP44 است.

پمپ پنتاکس سری CM

پمپ سانتریفیوژ افقی مونوبلاک با استاندارد EN-733 تولید می شود. این سری از محصولات معمولا در منابع آب، فشرده سازی، آتش نشانی، خنک کننده، گرمایش و آبیاری کاربرد دارند. CM از نظر کاربردی در دسته پمپ های صنعتی و کشاورزی قرار می گیرد. بدنه، صفحه نشت گیری و پروانه های این سری چدنی هستند. البته در برخی پمپ های سری ذکرشده، پره می تواند برنزی یا از جنس فولاد ضد زنگ باشد.

عایق بندی مکانیکی پمپ آب پنتاکس سری CM با استفاده از گرافیت، سرامیک یا لاستیک نیتریل انجام می شود. شفت نیز از جنس فولاد ضد زنگ AISI-304 ساخته می شود. ماکزیمم فشار عملیاتی در این دسته 10 بار است.

موتور سری فوق با سطح حفاظتی IP55 و عایق بندی کلاس F از نوع دو قطبی القایی است. CMG نیز سری دیگری از پمپ های پنتاکس است که در واقع زیرمجموعه ای از سری CM است و تفاوت های جزئی از نظر کوپلینگ با موتورها دارد.

پمپ پنتاکس سری CR

سری بعدی از پمپ های پنتاکس نیز از انواع سانتریفیوژی هستند و برای کاربری های کوچک و متوسط کشاورزی ساخته شده اند. زیرا قدرت انتقال با توجه به مقطع در این سری از پمپ ها متوسط است. پره باز این پمپ اجازه عبور ذرات جامد با قطر مشخصی را می دهد. این مقدار حداکثر Ø 10 میلی متر است.

مشابه با مدل های قبلی، بدنه پمپ و براکت موتور از این سری از جنس چدن هستند. اما پره نوریل یا برنجی خواهد بود. نشت گیری مکانیکی در پمپ با استفاده از سرامیک و گرافیت انجام می شود. شفت در تمامی مدل های سری CR از جنس فولاد ضد زنگ AISI 416 خواهد بود. حداکثر فشار عملیاتی در این دستگاه نیز 6 بار خواهد بود.

پمپ آب پنتاکس سری CH

سری سی اچ از پمپ های Pentax ایتالیا نیز از نوع سانتریفیوژ هستند. این پمپ ها در واقع یک هد متوسط با یک حجم انتقال متوسط دارند. یعنی برای کاربری هایی مانند آبیاری پاششی انتخابی ایده آل هستند. به طور کلی در جاهایی که تغییر فشار خفیف با تغییر حجم داریم، از سری CH می توان به عنوان بهترین انتخاب برای جریان آرام استفاده کرد.

بدنه و براکت موتور سری یادشده از پمپ های آبی پنتاکس از جنس چدن است. پره های پمپ نیز می توانند برنجی یا چدنی باشند. شفت محصول به وسیله فولاد ضد زنگ AISI-304 ساخته شده است. ماکزیمم فشار عملیاتی دستگاه نیز 6 بار خواهد بود.

پمپ آب سری L پنتاکس

به طور کلی سری L از پمپ های پنتاکس مربوط به مصارف شناور در آب و انتقال آب به هدهای بالاتر است. این پمپ ها از نوع گریز از مرکز بوده و در ابعاد مختلف بر اساس دهنه چاه موجود می باشند. مثلا پمپ L6 یک پمپ چند مرحله ای گریز از مرکز غرقابی است که برای دهنه چاه به قطر 6 اینچ طراحی شده است. فلنج سری فوق از پمپ های آب پنتاکس برای اتصال به موتورها مطابق استانداردهای NEMA طراحی شده است.

از انواع پمپ آب پنتاکس سری L در کشاورزی و مصارف خانگی استفاده می شود. البته در فعالیت های عمرانی نیز، سری فوق یکی از پمپ های پرکاربرد است. در سری L6، پره ها و دیفیوزر از جنس پلی کربنات لگزان و شفت از فولاد ضد زنگ AISI 420 ساخته می شود. موتور این محصول در سطح محافظتی IP68 و کلاس عایقی F ساخته شده است.

سایر دسته ها

دسته های پمپ آب ایتالیایی پنتاکس به حدی فراوان و متنوع است که در قالب یک نوشتار، توان پرداخت به تمامی آن ها وجود ندارد. LMG، LRS، LRX، LRD، MSV، SV، SL، SLX، LMS، LMX، LMD، MD، MP، CAM، INOX و MSH از سایر دسته های مهم پمپ های تولیدی پنتاکس هستند که اکثرا کاربردهای صنعتی و مسکونی دارند.

همچنین سری پمپ های ULTRA یا همان پمپ های سانتریفیوژ چند مرحله ای نیز در انواع افقی و عمودی، گسترده ترین سطح کاربرد را در میان تمامی انواع پمپ های پنتاکس دارند. سری اولترا پمپ های پنتاکس در هر 4 دسته کاربردی بیان شده از نظر نیاز کاربرد دارند.

انتخاب و خرید پمپ آب پنتاکس

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم، بهتر است برای صرفه جویی در هزینه و خرید پمپ های ضمانت دار و سالم، خرید را از طریق نمایندگی های رسمی و معتبر انجام دهید. این کار به شما در انتخاب بهترین پمپ با توجه به نیاز نیز کمک خواهد کرد. زیرا کافیست تنها مشخصات نیاز صنعتی، کشاورزی یا مسکونی خود را به کارشناسی اعلام کنید. مشاور با توجه به تخصص خود و تنوع محصولات بهترین پمپ را برای شما پیشنهاد خواهد کرد.

با این وجود شما بازهم باید به معیار اصلی انتخاب پمپ آب پنتاکس ایتالیا یعنی دبی و هد مورد نیاز (در صورت جابجایی عمودی) را در نظر داشته باشید. همچنین در برخی پمپ ها مانند چاه های آب، باید قطر دهنه نیز اندازه گرفته شده و با محصولات برای یک تطبیق درست مقایسه شود.