شرکت هوشمند سازان حرکت

الکتروموتور ترمز دار

  • ارزان ترین
  • گران ترین
  • کمترین وزن
  • بیشترین وزن
  • بیشترین موجودی
مشاهده به صورت

چرا باید از الکتروموتور های ترمز دار استفاده کنیم؟

در برخی از استفاده ها مانند بالابرها بیش می آید که شما نیاز داشته باشید تا بالابر بعد از خاموش شدن، بار را در جایی که قرار دارد و تحت تاثیر نیروی وزن می باشد ثابت نگه دارد، در این مواقع باید از الکتروموتور های ترمز دار استفاده کنید.

الکتروموتور ترمزدار

مشخصه اصلی و کاربردهای الکتروموتور ترمزدار

در الکتروموتورهای ترمزدار معمولا دو دیسک ترمز وجود دارد و از روش‌های مختلفی برای ترمزگیری در الکتروموتروهای ترمزدار استفاده می‌شود زیرا توقف موتور به صورت آنی پس از خاموش شدن دستگاه، در بسیاری از کاربردها الزامی است. الکترو موتورهای ترمزدار در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند و برخی از کاربردهای اصلی الکتروموتور ترمزدار عبارتند از:

  • آسانسورها
  • توربین‌های بادی
  • انواع وینچ و جرثقیل
  • دستگاه بسته‌بندی
  • ایجاد نیروی محرک برای نوار نقاله

روش‌های ترمزگیری در الکترو موتور ترمزدار

در انواع الکتروموتورترمزدار از روش‌های مختلفی برای ترمزگیری استفاده می‌شود و در هنگام خرید الکتروموتورهای ترمزدار باید به نوع ترمزگیری در آن‌ها دقت کرد.

ترمزگیری مکانیکی

ترمزگیری در برخی از الکترو موتورهای ترمزدار به صورت کاملا مکانیکی انجام می‌شود. برای انجام این کار از دو دیسک مختلف استفاده می‌شود که یکی به صورت ثابت بوده و دیگری به همراه شفت اصلی موتور دوران می‌کند. این دو دیسک با لنت و فنر به هم متصل شده‌اند. جریان القایی درون موتور باعث جدا شدن دو دیسک ترمز شده و موتور آماده چرخش می‌شود. به دلیل قدرت بالای ترمزگیری، استفاده از این مدل بیشتر برای مصارف سنگین و فشارهای کاری بالا مناسب است.

 

ترمز الکتروموتور

 

ترمزگیری با جریان معکوس

در ترمزگیری جریان معکوس با تغییر جهت جریان در برخی از الکترو موتورها، عمل ترمزگیری انجام می‌شود. در موتورهای سه فاز با تعویض دو فاز این کار انجام می‌شود. همچنین در الکتروموتورهای تک فاز با تغییر دو سیم ورودی موتور می‌توان جریان برق را معکوس کرد. استفاده از این روش در صنایع پیچیده آنچنان رایج نیست و اگر تغییر جریان پس از توقف موتور ادامه یابد، موتور از جهت عکس شروع به دوران می‌کند. به همین دلیل ترمزگیری در این روش دقت بسیار کمی دارد.

استفاده از اینورتر برای ترمزگیری موتور

ترمزگیری به وسیله اینورتر یکی از بهترین مدل‌های ترمز در موتور الکتریکی ساده ترمزدار است. صنایع پیشرفته و خط تولیدهای نیمه اتوماتیک معمولا از این روش برای ترمزگیری موتورهای خود استفاده می‌کنند. همچنین اینورتر بهترین ترمزگیری را در لحظه انجام می‌دهد. میکروپروسسور اینورتر بهترین زمان را برای توقف موتور محاسبه می‌کند.

 

اینورتر

 

البته توجه داشته باشید که برای توقف های طولانی و ترمز های پی در پی بهترین روش همان ترمز مکانیکی است زیرا از تخریب زود هنگام موتور به علت جریان های معکوس جلوگیری می کند و تعویض آن هزینه کمتری دارد.

خرید الکتروموتور ترمزدار از ماناموتور

برای خرید الکتروموتورهای ترمزدار از برندهای معتبر خارجی و داخلی کافیست به سایت ماناموتور و دسته‌بندی الکترو موتورها مراجعه کنید. پس از انتخاب الکتروموتور مورد نظر خود می‌توانید از روش‌های متنوع برای پرداخت استفاده کنید. پس از تکمیل فرایند خرید ماناموتور سفارش شما را در کمترین زمان ممکن به دست شما خواهد رساند.

 

 

مشاهده بیشتر
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

72 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
نمایش کالای 1 تا کالای 24 مجموع کل: 72 کالا
مشاهده به صورت مشبک لیست Expand

72 آیتم

صفحه
هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی